Truskawki są tańsze jednak mają duże problemypxhere.com/Gusta9

Truskawki tanieją, ale nie mamy powodów do radości. Słowa eksperta mogą zasmucić

Truskawki w drugiej połowie czerwca mają najlepszy czas do zbiorów, jest ich dużo, a pogoda dopisuje by rosły jak największe. Obecnie zauważamy tendencję spadkową cen, jednak nie ma powodu do radości. Ekspert tłumaczy dlaczego tak się dzieje, nie mamy dobrych wiadomości.

Truskawki w drugiej połowie czerwca przeżywają prawdziwy renesans. Pogoda dopisuje, więc wysokie temperatury i duże opady deszczu powodują, że krzaczki truskawek obrodziły w owoce. Obecnie zauważamy, że kilogram owoców kosztuje o wiele mniej niż na początku sezonu. Niestety jest też druga, ciemna strona medalu, przez którą można poczuć prawdziwy smutek. Słowa eksperta wprawiają w osłupienie.

Kupili dwie kawy i dwa gofry na Krupówkach. Gdy zobaczyli rachunek, złapali się za głowy Kupili dwie kawy i dwa gofry na Krupówkach. Gdy zobaczyli rachunek, złapali się za głowyCzytaj dalej

Truskawki tanieją, lecz ekspert wyjawia tragiczną prawdę - jest powód do smutku

Ceny na rynku hurtowym są niższe niż rok temu. Obecnie za kilogram czerwonych owoców zapłacimy około 5 złotych, co w porównaniu do cen sprzed roku wynoszących 6,50 zł za kilogram daje nadzieję na poprawę na rynku. Niestety, jakość tegorocznych truskawek pozostawia wiele do życzenia, bo choć jest ich więcej niż rok temu, to początkowe problemy z pogodą i siłą roboczą dały się im we znaki.

Dzisiaj grzeje:

    1. Alarm dla wszystkich od FSA. Mylił się każdy, przenigdy nie myj mięsa z kurczaka przed gotowaniem

2. Rząd wprowadza ogromne zmiany na stacjach paliw. Przygotuj się, może czekać cię niemały problem

Kolejną złą wiadomością jest różnica pomiędzy cenami hurtowymi a cenami prezentowanymi konsumentom. Te drugie są o wiele wyższe, ponieważ sprzedawcy muszą wliczać w cenę duże ryzyko polegające na szybkim psuciu się owoców. Producenci truskawek zaprzestali ochrony owoców przed szarą pleśnią z powodu corocznych suchych okresów. Teraz wilgotność jest duża i na owocach pojawia się zakażenie.

- Truskawek może być tyle samo co w ubiegłym roku, ale ich jakość jest gorsza ze względu na zagrożenie szarą pleśnią - tłumaczy Bożena Nosecka z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Spieszmy się więc na targ i kupujmy owoców na zapas. Niedługo ceny mogą pójść w górę, a owoców będzie coraz mniej.

Najlepsze newsy:

  1. Mateusz Morawiecki niespodziewanie zapytany o TVP. Padła zadziwiająca odpowiedź, zaatakował TVN
  2. Wystarczyło jedno zdjęcie, a polska wieś stała się znana na cały świat
  3. Truskawki tanieją, ale nie mamy powodów do radości. Słowa eksperta mogą zasmucić
  4. Młode ziemniaki, fasolka szparagowa, a do nich pyszne mięso? Od dziś kupisz je w Biedronce za śmieszne pieniądze, tak tanio jeszcze nie było
  5. Tajemny dodatek do rosołu, który zupełnie odmienia jego smak. Nie chodzi o warzywa ani przyprawy, dodaje go również Ewa Wachowicz
  6. Tomasz Adamek ujawnił, na kogo zamierza zagłosować w wyborach. Gigantyczne zaskoczenie, fani nie mieli pojęcia

Źródło: sadyogrody.pl

Następny artykuł