Truskawki mają spore problemyFlickr.com/Dorota

Dniówka za pracę przy zbiorze truskawek jest astronomiczna. Niestety, Polacy nie chcą iść do pracy w polu

Truskawki są wielkim problemem dla wielu rolników, którzy od początku sezonu borykają się z wieloma problemami. Polacy nie chcą pracować w polu przy truskawkach, pomimo ogromnej dniówki za pracę przy ich zbiorze. Będą duże problemy na rynku.

Truskawki co roku są świetnym sposobem na dorobienie sobie do studiów czy kieszonkowego, ponieważ pracowici ludzie potrafią wyciągnąć dość duże pieniądze. Niestety, Polacy nie chcą pracować w polu i pomóc rolnikom, którzy stracili dużą część pracowników z powodu panującej obecnie sytuacji.

Prawie nikt nie potrafi rozpoznać, pod którym numerem jest najzdrowsze żółtko. Mylą się niemal wszyscyPrawie nikt nie potrafi rozpoznać, pod którym numerem jest najzdrowsze żółtko. Mylą się niemal wszyscyCzytaj dalej

Truskawki w sezonie mają ogromny problem - nie ma rąk do ich zbierania, rolnicy nie wiedzą co robić

Z powodu COVID-19 rolnicy stracili corocznych pracowników, którzy do tej pory pracowali na ich polach. Tymi pracownikami byli Ukraińcy, którzy teraz z powodu obostrzeń nie są w stanie przyjechać do pracy. Rolnicy starają się jak mogą, aby zainteresować rodaków do pracy na ich polach, jednak nic nie wskazuje na to, aby ludzie byli chętni.

Dzisiaj grzeje:

  1. Dostaniesz od Biedronki wielkie pieniądze, a w twojej kuchni pojawi się kapitalny sprzęt. Wystarczy zrobić 1 rzecz
  2. Pracownicy Poczty Polskiej złożyli zawiadomienie do prokuratury. Oskarżone władze firmy

Pełne wyżywienie, ubezpieczenie, WC na polu, nocleg i stawki po 200-300 zł dziennie, mniej więcej tak wyglądają realia pracy przy zbiorze truskawek. Mimo to, chętnych brak. Rolnicy nie mogą wytrzymać presji.

- Raz podają, że na kwarantannie osoby z zagranicy mogą pracować na plantacji, ale nie mogą zbierać owoców. Innym razem, że mogą to robić, ale pod warunkiem zachowania zasad sanitarnych - mówi Hanna Bienias, właścicielka plantacji truskawek.

- Zastanawiamy się też, czy nasi pracownicy będą w stanie dotrzeć do nas autokarami czy też będzie trzeba ich odbierać przy granicy. Tak naprawdę nie wiemy jeszcze na czym stoimy - dodaje.

Wszystko wskazuje na to, że przez owe problemy ceny truskawek będą o wiele droższe niż rok temu. Jeśli rolnicy nie znajdą pracowników, ciężko będzie znaleźć tanie krajowe owoce.

Najlepsze newsy:

  1. Zadziwiające starcie na spotkaniu z Andrzejem Dudą. Grzmiał o “komuchach”, wpadł w nagłą złość
  2. Lekarze biją na alarm. Dokonano ważnego odkrycia. Chodzi o oczy i koronawirusa
  3. Pod żadnym pozorem nie trzymaj bananów obok jabłek. Okropne konsekwencje pojawiają się momentalnie
  4. Schab w Biedronce poniżej 10 zł/kg, a za kultową kiełbasę jeszcze mniej. Tylko do jutra
  5. Prawie nikt nie potrafi rozpoznać na zdjęciu, pod którym numerem jest najzdrowsze żółtko. Mylą się niemal wszyscy
  6. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia

Źródło: dziennikwschodni.pl

Następny artykuł