Truskawki - niepokojące doniesieniaPixabay / FilipFilipovic

Niepokojące doniesienia z licznych plantacji. Miłośnicy truskawek będą wściekli

Okres wiosny i lata wielu osobom kojarzy się głównie z urodzajem owoców. Niestety, ostatnie doniesienia mogą wzbudzić spory niepokój. Zwłaszcza jeżeli chodzi o truskawki. Najprawdopodobniej plantatorzy nie doświadczyli jeszcze tak złej sytuacji. Wielbiciele tych owoców nie będą zachwyceni.

Truskawki to jedne z tych owoców, które cieszą się ogromną popularnością wśród konsumentów. Wiele osób nie może doczekać się początku sezonu. Niestety okazuje się, że już wkrótce prawdopodobnie będziemy musieli obejść się smakiem w przypadku niektórych wyrobów. Jakie informacje napływają z plantacji?

Magda Gessler podała przepis na kotlety schabowe. Ich sekret tkwi w nietypowym szczególeMagda Gessler podała przepis na kotlety schabowe. Ich sekret tkwi w nietypowym szczególeCzytaj dalej

Warunki pogodowe i ich wpływ na truskawki

Nie od dziś wiadomo, że pogoda ma ogromny wpływ na jakość i obfitość upraw. Nie inaczej jest w przypadku owoców takich jak truskawki. Potrzebują one odpowiednich warunków do wzrostu. Niefortunnie intensywne opady, które są zbawienne w okresie suszy, bardzo negatywnie wpływają na zbiory.

Słaba jakość, którą posiadają tegoroczne truskawki sprawiła, że koncerny skupują je po niższej cenie. Aktualnie wynosi ona około 1,7 zł za kilogram owoców. Zgodnie z wyjaśnieniami przetwórców, truskawki nie spełniają odpowiednich parametrów. Przez to stają się niezdatne do zamrożenia. Niezadowalająca jakość przekłada się również na produkcje koncentratów. Tegoroczne truskawki mają o wiele niższą zawartość fruktozy. W związku z tym trzeba ich zużyć aż 35 % więcej niż w poprzednich latach, aby wyprodukować koncentrat. Niektórzy producenci rozważają nawet wstrzymanie skupu. Niestety, to nie jest koniec złych informacji dla amatorów owoców.

Dzisiaj grzeje:

1. Dodaj musztardę do kotletów mielonych. Efekt cię mocno zaskoczy, rodzina od razu poprosi o dokładkę
2. Urzędnicy ci nie powiedzą, ale mogą czekać na ciebie spore pieniądze. Nawet 6240 zł do twojej emerytury

Nie tylko truskawki negatywnie znoszą aktualne warunki pogodowe

Okazuje się, że również miłośnicy borówek mogą spodziewać się pewnych problemów. Z powodu warunków pogodowych sezon na te owoce rozpocznie się prawdopodobnie później niż można by się tego spodziewać. Sytuacja na szczęście nie jest tak dramatyczna jak w przypadku truskawki.

- Wystartujemy około tygodnia później niż rok temu. Podejrzewam też, że będziemy mieć pewien niedobór owoców w pierwszej części sezonu. W Polsce w Duke’u są straty ze względu na przymrozki, a do tego ogólne opóźnienie spowoduje faktyczny start kampanii w połowie lipca - wyjaśnił prezes firmy Milbor, przytaczany przez portal Dla handlu.

Najlepsze newsy:

  1. Nie przegap 500 Plus na przyszły rok. Kroki, jakie trzeba podjąć, aby nie przepadły ci pieniądze
  2. Zakażonych nad morzem jest jeszcze więcej, niż myśleli. Zakończyli testy w Rewalu
  3. Wysyp ogromnych grzybów, wszystko przez ostatnie ulewy. Wiemy, gdzie jest ich najwięcej
  4. Zdumiewające zastosowanie ogórka. Nie uwierzysz, co nim zastąpisz
  5. Domowy syrop z lipy ma cudowne właściwości. Koniecznie zrób go latem, bo świetnie radzi sobie z przeziębieniem, mamy przepis
  6. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces

Źródła: Sadyogrody.pl / Dlahandlu.pl

Następny artykuł