Truskawki kosztują dużo? Poczekaj na burzęYouTube.com/ TV MAZOVIA

Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści

Truskawki do tej pory były szaleńczo drogie i dochodziły do absurdalnych cen za kilogram owoców. Ceny dynamicznie się zmieniają, ile obecnie kosztują w waszej okolicy? Mamy dla was dobre wieści, trudne czasy mogą się skończyć, co się zmieniło?

Truskawki są od niedawna do kupienia w każdym sklepie i na każdym targowisku w całym kraju, jednak skutecznie odrzucają ceny, które narzucane są przez sprzedawców owoców. Ciężko pozwolić sobie na chociażby kilogram owoców, jeśli ceny są o wiele wyższe niż sprzed lat. Mamy dobre wieści, sytuacja na rynku truskawek zmienia się w dość szybkim tempie.

Stało się, rolnicy są wściekli. Otwierają pola, każdy może narwać sobie truskawek, borówek, czereśni czy malinStało się, rolnicy są wściekli. Otwierają pola, każdy może narwać sobie truskawek, borówek, czereśni czy malinCzytaj dalej

Truskawki nigdy nie były tak drogie, mamy jednak dobre wieści. Ile kosztują truskawki w twojej okolicy?

Dla wielu nawet 30 zł za łubiankę truskawek jest zdecydowaną przesadą, ponieważ ciężko pozwolić sobie na chwilową przyjemność za tak dużo pieniędzy. Stąd wielu czeka z nadzieją, że ceny jeszcze spadną. W końcu na początku sezonu owoce zawsze kosztują najwięcej, a ich cena spada z czasem. Mamy dobre wieści, sytuacja na rynku truskawek zmienia się i ceny spadają.

Dzisiaj grzeje:

  1. Eksperci znaleźli powiązania spożywania kawy z 2 okropnymi chorobami. Mówią o groźnych komplikacjach
  2. Zmiany w świadczeniu cię ucieszą. Waloryzacja podniesie twoją emeryturę o niemal 10%, jest już termin

Na targowisku gminnym w Nowym Przybojewie, miejscowości która jest największym polskim zagłębiem truskawkowym, za 2 kilogramową łubiankę mogliśmy zapłacić poniżej 20 zł, wszystko zależało od odmiany owoców, jakie chcieliśmy kupić. Za Rumbę musimy zapłacić od 15 do 25 zł, Roksana kosztuje od 25 do 30 zł, natomiast koszt Honeoye to 15 zł. Ceny dzisiejszego poranka były mniejsze, niż jeszcze przed weekendem. Skąd taka nagła zmiana? Niebagatelny wpływ na spadki cen ma deszczowa pogoda.

Zapowiadane są przelotne opady, burze i deszcze, które sprawiają, że kupujący znacznie obniżają zakupy owoców na rynkach hurtowych. Stąd sprzedający obniżają cenę tak, aby zachęcić kupujących. A więc jeśli chcemy kupować owoce taniej, czekajmy na burze.

Co zoruzmiałe, jeśli pogoda nie dopisuje, handel na "ulicy" czy targowiskach zamiera, a jeśli popyt maleje to siłą rzeczy ceny również.

Najlepsze newsy:

  1. Niestety, dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje Andrzej Szaniawski
  2. Już od dziś w Biedronce do kupienia marzenie każdej kobiety. Cena wyjątkowo niska
  3. Trzycyfrowe ceny czereśni sięgnęły absurdu. Klienci są wściekli
  4. Dniówka za pracę przy zbiorze truskawek jest astronomiczna. Niestety, Polacy nie chcą iść do pracy w polu
  5. Niesamowicie okazyjna cena truskawek w Biedronce. Niestety, jest też zła wiadomość
  6. Nowe ostrzeżenie na lato 2020. Trzeba uważać nie tylko przez epidemię, jest jeszcze jedna rzecz

Źródło: sad24.pl

Następny artykuł