Truskawki w tym roku rozczarowały plantatorów.Pixabay / 12019

Wielki smutek plantatorów. Spotkała ich kolejna przykra sytuacja, straty są ogromne

Panujące warunki pogodowe mocno dały się we znaki plantatorom, którzy nie mają już złudzeń. Od pewnego czasu los, który czeka uprawy truskawki stał pod znakiem zapytania. Niestety sytuacja jest coraz gorsza. Przez kolejną przykrą sytuacje straty są ogromne.

Plantatorzy uprawiający truskawki z całą pewnością mają powody do narzekania. Ten rok nie okazał się łaskawy z uwagi na pogodę, która w znaczący sposób wpłynęła na jakość zbiorów. To właśnie ona sprawiła, że hodowcy truskawek doświadczyli sporych strat. Jednak nie jest to jedyny z ich problemów.

Zaczęło się, od dzisiaj ogromna zmiana w Biedronce. Klientów czeka wielka niespodziankaZaczęło się, od dzisiaj ogromna zmiana w Biedronce. Klientów czeka wielka niespodziankaCzytaj dalej

Truskawki o wiele mniej opłacalne niż w poprzednich latach

Nie da się ukryć, że truskawki potrzebują bardzo stabilnym warunków pogodowych. Niefortunnie tegoroczna wiosna bez wątpienia nie spełniła tego kryterium. O wyjątkowo ciężkiej sytuacji, z którą przyszło zmagać się plantatorom opowiedzieli rolnicy hodujący truskawki.

- Jesteśmy na plantacjach truskawek, które po dużych deszczach są w opłakanym stanie. Po deszczach i upałach truskawki nie nadają się już do niczego. Można powiedzieć, że nasz sezon jest już zakończony. Jeśli ktoś chce jeszcze spróbować bielińskiej truskawki, niech się spieszy, bo na dniach już jej nie będzie. Parę dni temu truskawka była dobra jakościowo, ale jeśli chodzi o ceny, 3.20 - 3.30 złote za kilogram, które płacą nam firmy, plantatorzy długo nie wytrzymają i będą likwidować uprawy, bo nikt do biznesu dokładać nie będzie - powiedział przejęty rolnik, przytaczany przez portal Echo Dnia. Jak jednak doszło do takiego stanu rzeczy?

Dzisiaj grzeje: 1. Magda Gessler wbiła się w niemożliwie obcisły strój. Zatkało wszystkich, przesadziła?

2. Konferencja Szymona Hołowni. Tworzy nową formację i mówi o swojej decyzji na drugą turę wyborów

Plantacje truskawek i niszcząca je pogoda

- Najpierw susza, przymrozki, potem ulewy i upały doprowadziły do tego, że truskawki wprost gotują się na krzakach. Jest za gorąco i za mokro dla tych owoców, dlatego sezon powoli się kończy. Truskawki nie znoszą takiej pogodowej huśtawki i gniją. Nie służy im tyle deszczu i parna, upalna aura. Jeszcze tydzień, może trochę dłużej będą dojrzewać owoce na krzaczkach, ale w zasadzie nawet ustabilizowana pogoda nie uratuje tegorocznych plonów. Jakościowo owoce były na początku całkiem niezłe, ale niestety nie obrodziły, a teraz dodatkowo ugotowały się na polach. Podsumować można ten sezon tylko jednym zdaniem. Był bardzo trudny - powiedział inny rolnik, przytaczany przez portal Echo Dnia. Na tym jednak problemy się nie kończą.

Okazuje się, że uciążliwe było znalezienie pracowników, którzy zbieraliby truskawki. Pandemia sprawiła, że zatrudniani na plantacjach obywatele Ukrainy musieli przejść obowiązkową 14 dniową kwarantannę. To bez wątpienia był dodatkowy cios, który w znacznym stopniu wpłynął na opłacalność hodowania truskawki.

Najlepsze newsy:

  1. Już jutro w życie wchodzi nowy podatek. Podrożeją wasze ulubione produkty
  2. Czy będzie definitywny zakaz kąpieli w Bałtyku? Inspektor sanitarny wydał oficjalną decyzję
  3. Obłędna sałatka z ogórków kiszonych. Takiego połączenia prawdopodobnie jeszcze nie jadłeś
  4. Chcesz poprawić kondycję storczyków? Zagotuj wodę i dodaj do niej produkt, który na pewno masz w kuchni
  5. Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandal
  6. Tragiczna wiadomość obiegła cały świat. Miał zostać wielką gwiazdą, zmarł w wieku zaledwie 21 lat, ogromna strata

Źródło: echodnia.eu

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł