Turkuć podjadek - jak się go pozbyć?Pixabay / Hans

Niepozorny szkodnik potrafi zdemolować cały ogród. Zwalczysz go za pomocą oleju

Każdy kto para się ogrodnictwem zdaje sobie sprawę jak ogromnym zagrożeniem dla roślin mogą być szkodniki. Jeden z nich może wydawać się niepozorny. Już sama jego nazwa wskazuje, że może on zjeść niemal wszystkie nasze sadzonki. Okazuje się, że turkuć podjadek może być już wyłącznie wspomnieniem. Ten sposób jest niezawodny.

Wypielęgnowany ogródek dla wielu osób jest prawdziwą chlubą. Niestety, znajdujące się w nim rośliny mogą być narażone na aktywność szkodników, do których należy między innymi turkuć podjadek. Owad ten jest dla niektórych prawdziwą zmorą, która spędza sen z powiek. Jak można się go pozbyć?

Kupowany w Lidlu, Biedronce, Auchan i innych napój wywołuje ogromne zmiany w organizmie. Co się dzieje 60 minut po jego spożyciu?Kupowany w Lidlu, Biedronce, Auchan i innych napój wywołuje ogromne zmiany w organizmie. Co się dzieje 60 minut po jego spożyciu?Czytaj dalej

Turkuć podjadek to wyjątkowo trudny przeciwnik dla miłośników ogrodnictwa

Czas i energia włożone w ogród mogą w mgnieniu oka przepaść w nicość za sprawą szkodników żerujących na naszych uprawach. Turkuć podjadek w znaczący sposób się spośród nich wyróżnia. Wszystko za sprawą jego niecodziennych gabarytów. Owad ten jest jednym z największych przedstawicieli tej gromady stawonogów w Polsce.

Jego długość może przekraczać nawet 6 centymetrów. Jego masywne przednie kończyny są bardzo silne i służą do kopania tuneli. Żywiąc się napotkanymi na swojej drodze korzeniami i bulwami sprawia, że nasz ogród może zostać kompletnie zniszczony. Co możemy zrobić, jeżeli turkuć podjadek pojawi się w naszym przybytku?

Dzisiaj grzeje:

  1. Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacja
  2. Aż 17 tysięcy osób straciło ostatnio prawo jazdy. Wszyscy popełnili taki sam błąd

Olej i woda sprawią, że turkuć podjadek będzie już tylko wspomnieniem

W calu pozbycia się tego nieproszonego gościa najpierw musimy zlokalizować miejsca, w których znajdują się jego sieci tuneli i gniazda lęgowe. W łatwy sposób możemy je dostrzec, wystarczy poszukać podłużnych wybrzuszeń na powierzchni ziemi. Gniazda znajdują się na ich końcu, są one lekko zapadnięte.

Właśnie w tych miejscach wylewamy wodę zmieszaną z olejem roślinnym. Turkucie nie mogąc znieść tej mieszanki wychodzą wówczas na zewnątrz. Wtedy możemy je wyłapać. Najlepiej wykorzystać do tego słoik. Same owady możemy przetransportować w rejony, w których nie będą wyrządzały szkód.

Najlepsze newsy:

  1. Antoni Macierewicz w bardzo ostrych i wulgarnych słowach. Puściły mu nerwy, wszystko opublikowane "zdrada i zaprzaństwo"
  2. Chcą zamknąć granice? Niepokojące doniesienia z południa Europy. Decyzja zapadła
  3. Lasy Państwowe wprowadziły 4 obostrzenia. Niebywale ważny komunikat dla wszystkich grzybiarzy
  4. Jest sposób, jeszcze zdążysz nieziemsko powiększyć plony pomidorów. Wystarczy je nawozić bajecznie prostymi roztworami
  5. Obłędne kotlety lepsze niż schabowy i mielony. Rodzina od razu poprosi o dokładkę, hit gwarantowany
  6. Andrzej Duda został zapytany o to, jakiej drużynie kibicuje. Wybór mógł być tylko jeden, część kibiców będzie wściekła

Źródła: ladnydom.pl / wikipedia.org

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł