Turkuć podjadek i wędkowanieWikipedia / böhringer friedrich / CC BY-SA 2.5

Ogrodowy szkodnik turkuć podjadek jest bardzo pożądany przez wędkarzy. Powód zaskakuje

Turkuć podjadek to owad, który może wywołać spory lęk u osób parających się ogrodnictwem. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym wywabimy go z sieci podziemnych tuneli. Kiedy turkuć podjadek zostanie już przez nas schwytany można wykorzystać go w wędkarstwie.

Królestwo owadów jest niezwykle różnorodne. Należy do niego turkuć podjadek, który jest jednym z największych reprezentantów tej gromady stawonogów występujących w Polsce. Przez ogrodników uznawany jest za szkodnika, jednak wędkarze mogą ucieszyć się na jego widok. Jak można go wykorzystać?

Chrupiące ogórki w orientalnym wydaniu, zrobisz je w kwadrans. Pikantny smak idealnie pasuje do dań z grillaChrupiące ogórki w orientalnym wydaniu, zrobisz je w kwadrans. Pikantny smak idealnie pasuje do dań z grillaCzytaj dalej

Turkuć podjadek i wędkowanie

Nie od dziś wiadomo, że turkuć podjadek może doszczętnie zniszczyć rośliny w naszym ogrodzie. Wszystko za sprawą tego, że żywi się on między innymi korzeniami roślin. Przez to dla wielu osób doglądających grządek może on być prawdziwą zmorą. Najlepsi wędkarze wiedzą jednak, że ten nikczemny owad może okazać się niezwykle użyteczny. Z pewnego powodu warto go schwytać.

Każdy zdaje sobie sprawę, że ryby nie pogardzą przynętą z owadów. Turkuć podjadek za sprawą swoich sporych gabarytów i specyficznego zapachu jest nie lada kąskiem dla lokatorów rzek, jezior i zbiorników zaporowych. W związku z tym wędkarze chętnie wykorzystują tego ogrodowego rozrabiakę jako przynętę na jedną z najbardziej pożądanych ryb, która ma niezwykle imponujące rozmiary.

Dzisiaj grzeje:

  1. Basia Kurdej-Szatan pokazała kuchnię. Wiele osób o takiej marzy, uwagę zwraca 1 szczegół
  2. Zwolnienie lekarskie z całkiem nowego powodu. Nie musisz dogorywać w łóżku, by dostać L4

Jaką rybę może zwabić turkuć podjadek?

Wielu doświadczonych wędkarzy potwierdza, że turkuć podjadek idealnie sprawdza się jako przynęta, której nie mogą się oprzeć sumy. Ogromne ryby wyczuwając tego owada po prostu muszą go zjeść. Warto jednak pamiętać o tym, że nie należy nadziewać go na haczyk. Znacznie lepiej sprawdzi się przymocowanie go sznurkiem lub gumką. W jaki sposób możemy go zwabić?

Zgodnie z informacjami wskazanymi na portalu Wędkuję, turkuć podjadek wyjdzie spod ziemi zwabiony zapachem końskich odchodów. Wystarczy umieścić je w okolicy podziemnych tunelów kopanych przez owady. Odchody przykrywamy słoikiem, wówczas turkucie same wejdą w naszą pułapkę.

Najlepsze newsy:

  1. Ksiądz bez żadnych granic „Wykorzystywaliśmy ślepego chłopca, było nas dziesięciu! Bóg mi wybaczy”. Najbardziej zatrważająca historia w Kościele - przypominamy
  2. Tragedia na Pomorzu. Pociągi zablokowane. Widok był druzgocący. Na miejscu są służby
  3. Weszła do Biedronki z maseczką na twarzy i bez skrupułów zrobiła karygodną rzecz. Wszystko się nagrało, policja prosi o pomoc
  4. Najczęstszy błąd podczas kiszenia ogórków. Unikniesz go, gdy poznasz 1 prostą regułę
  5. Sandra kupiła pierogi w Biedronce i zagotowała się z wściekłości. Fatalnymi szczegółami podzieliła się z internautami
  6. Reprezentant Polski zarażony COVID-19. Cały zespół objęty kwarantanną

Źródło: Wędkuję.pl


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł