Nowe rozwiązanie płatności już w drodzepixabay.com/Oliver22

TVN przekazuje komunikaty banków. Pilna zmiana płatności kartą za zakupy, epidemia wpłynęła na decyzję

TVN informuje o ważnych zmianach w płatności kartą. Wszystko spowodowane koronawirusem. Decyzja wprowadza dużą nowość, która będzie dla nas bezpieczniejsza.

TVN w szybkim tempie poinformował nas o zmianach w systemie płatności kartą. Modyfikacja umożliwi nam o wiele bezpieczniejsze zakupy i eliminuje konieczność kontaktu z drugim człowiekiem.

Kasjerka Biedronki założyła maseczkę i rękawiczki. Skandal, klienci zaczęli ją upokarzać i poniżaćKasjerka Biedronki założyła maseczkę i rękawiczki. Skandal, klienci zaczęli ją upokarzać i poniżaćCzytaj dalej

TVN przekazuje ważne wiadomości związane z płatnościami kartą

Koronawirus mocno uderzył w całą gospodarkę. Płacenie gotówką stało się niebezpieczne, ponieważ wirus może długo przetrwać na powierzchniach banknotów oraz monet. Stąd rząd przyspieszył planowane wprowadzenie zwiększenia limitu płatności kartą bez użycia PIN-u. limit z 50 zł został podniesiony do 100 zł, co oznacza dwukrotny wzrost.

Właściciele firm zarządzających kartami już od dłuższego czasu zabiegali o zwiększenie limitów. Od drugiej połowy tego roku mieliśmy móc płacić do 100 zł, jednak proces został przyspieszony aby zwiększyć bezpieczeństwo konsumentów oraz pracowników.

TVN zapytał się Banku Ochrony Środowiska kiedy klienci mogą korzystać z nowych rozwiązań.

- Podniesienie limitu kartowych transakcji bezstykowych niewymagających użycia PIN do tej kwoty, istotnie ograniczy bezpośredni, fizyczny kontakt znaczącej liczby osób płacących kartami w terminalach POS, które mogą być nośnikiem wirusa - usłyszeli w banku dziennikarze TVN.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest lista, lepiej nie spożywaj 4 produktów podczas kwarantanny. Skutki mogą być opłakane

2. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA

Wszystkie banki pracują ze zdwojoną siłą, aby wprowadzić nowe bezpieczne rozwiązanie dla wszystkich swoich klientów. Użytkownicy kart VISA mogą korzystać z owej funkcji, zaś posiadacze karty MasterCard muszą poczekać do jutra. Wszystko jednak zależy od banków, ponieważ muszą przystosować swoje systemy do zwiększonego limitu.

Najlepsze newsy:

  1. Mocny komentarz Wiśniewskiego na temat sytuacji w Polsce. Fani nie spodziewali się takich słów
  2. Zdradzała swojego męża. Przez nią i jej kochanka 2,5 tysiąca osób jest na kwarantannie z powodu koronawirusa
  3. Wymieszaj ocet jabłkowy z 4 kawałkami imbiru i zacznij wdychać. Kosmiczne efekty już po chwili
  4. Zrobi go każdy w domowej kwarantannie. Najprostszy przepis na chleb, puszysty jak obłok nieba
  5. Stało się, Lidl i Biedronka nie mogły dłużej czekać. Są ważne komunikaty
  6. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport

Źródło: tvn24bis.pl

Następny artykuł