Michel MoranYoutube / kanał: TVN Foodie / kadr z programu MasterChef

Śmiertelność wynosi 10% a połowa pacjentów umiera w wyniku powikłań. Córka gwiazdora MasterChefa przeszła przez straszną chorobę

Córka Michela Morana znanego z wizji stacji TVN cierpiała na okropną chorobę. Szczere wyznanie zatroskanego ojca wzrusza do łez. Michele opowiada jak dowiedział się o chorobie córki i jak wyglądała walka o jej zdrowie.

Gwiazda stacji TVN większości z nas kojarzy się z wizerunkiem wiecznie uśmiechniętego, pogodnego mężczyzny, który z lekkością opowiada o pysznych potrawach. Jak się okazuje życie prywatne Michela Morana nie jest usłane różami. Córka kucharza cierpiała bowiem na bardzo poważną chorobę, która co roku zbiera krwawe żniwo wśród młodych ludzi. Michel Moran musiał mierzyć się z ogromnym bólem oraz bezradnością, ponieważ pełne wyleczenie z tej choroby wymaga wiele woli walki oraz czasu.

Teresa boi się chodzić do Biedronki. Ujawniła co się stało po zakupie popularnego produktuTeresa boi się chodzić do Biedronki. Ujawniła co się stało po zakupie popularnego produktuCzytaj dalej

Gwiazda TVN szczerze o chorobie córki

- Wa­ży 24 ki­lo, ma 15 lat. Nie ak­cep­to­wa­ła sie­bie ja­ko dziew­czy­na, ja­ko na­sto­lat­ka, fi­zycz­nie na­wet. Nie moż­na jej po­wie­dzieć, że do­brze wy­glą­da, że ład­nie dziś ja­dła, bo trak­tu­je to wszyst­ko ja­ko kłam­stwa. To strasz­ne. Mo­ja cór­ka nie je - tak o swojej córce opowiadał Michele Moran. Łamiący serce opis dotyczy podstępnej dolegliwości jaką jest anoreksja. Jak sam juror MasterChefa przyznaje, nawet sama rozmowa o jedzeniu była dla jego córki Solene bolesna. Cała rodzina cierpiała wraz z nią, ponieważ proces leczenia należy do niezwykle skomplikowanych. Jako ojciec, niestety Michele był bezradny wobec podstępnej choroby, ponieważ to przede wszystkim osoba chora musi odnaleźć w sobie siłę do walki. Michele wyznał, że gdy dowiedział się o chorobie, pierwszą reakcją było zaprzeczenie. Kucharz nie dowierzał, że problemy córki urosły do rangi choroby i w pełni zrozumiał sytuację dopiero gdy widoczna była znaczna utrata wagi u Solene.

Dzisiaj grzeje:

  1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
  2. Kotlety schabowe mięciutkie jak aksamit. Dzięki trikowi Kuronia z folią, genialny przepis
  3. Wielkie zmiany w NFZ. Sposób funkcjonowania będzie nie do poznania

Czym jest anoreksja i jak z nią walczyć?

Każdego roku na anoreksję zapadają tysiące młodych ludzi. Pełna nazwa choroby to anorexia nervosa, zwana inaczej jadłowstręt psychiczny. Osoba chora regularnie odmawia sobie kolejnych posiłków, gwałtownie tracąc na wadze. Anoreksja może rozpocząć się od zbyt restrykcyjnej diety, jednak to niejedyna przyczyna. Być może nigdy nie odkryjemy wszystkich czynników, które budzą tę chorobę, jednak wśród najważniejszych należy wymienić: problemy osobiste, niską samoocenę, potrzebę kontroli, uwarunkowania genetyczne czy zaburzenia osobowości. Osoba chora na anoreksję nie zauważa swojej niskiej wagi, a w każdej chwili towarzyszy jej poczucie, że powinna pozbywać się kolejnych kilogramów. Wiele osób uważa, że anoreksja jest szczególnie niebezpieczna na młodych ludzi w dzisiejszych czasach, ze względu na wszechobecny kult szczupłej sylwetki oraz niezdrowe ikony piękna. Anoreksja jest leczona przede wszystkim za pomocą psychoterapii, farmakologii oraz leczenia żywieniowego.

Anoreksja częściej dotyka kobiet, niż mężczyzn, aktualnie w Polsce jest około 0,8 dziewcząt poniżej 18 roku życia, cierpiących na tę chorobę. Anoreksja może prowadzić do śmierci poprzez zagłodzenie, bądź w wyniku powikłań, które występują przez niedostarczenie organizmowi składników odżywczych. Jeśli zauważymy osobę z bliskiego środowiska, która może zmagać się z tą przypadłością - jak najszybciej zaproponujmy pomoc specjalisty.

Najlepsze newsy:

  1. Dramat Bożeny Wołowicz trwa, wreszcie zapadł wyrok. "Chciałabym móc wypić kawę na tarasie, wjechać i wyjechać z domu"
  2. Potężne trzęsienie ziemi. Służby na świecie alarmują. Prognozy są druzgocące
  3. Córka aktora Boczka z "Kiepskich" wyrosła na przepiękną kobietę. Jej mama i tata gotują nietypowe dania, jednak ona nie jada w domu rodzinnym
  4. Ewa Chodakowska nigdy nie wrzuca do rosołu 1 rzeczy. Ma lepszą i zdrowszą alternatywę
  5. Nie używaj do gotowania, jest niebezpieczny. Nagła wiadomość dla wszystkich, GIS ostrzega przed popularnym produktem
  6. Radosław Majdan nie zamierza ochrzcić swojego dziecka. Zaatakował także Kościół, jego słowa obraziły tysiące Polaków

Źródło: echodnia.pl / terapiacentrum.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł