TVP podaje najświeższe wiadomościEast News / autor: Marek Bazak

Warszawa się nie uchroniła, restauracje, wesela i sklepy pod znakiem rygoru. W życie wchodzi zasada "zero tolerancji"

TVP przekazuje najgorsze wieści. Nawet Warszawa nie zdołała się uchronić - wesela, sklepy i restauracje będą miały spory problem. Nowe rozwiązania mogą dotyczyć wszystkich.

Jak podaje TVP, Warszawa nie zdołała okiełznać panującej obecnie sytuacji. Z tego powodu wiele restauracji, sklepów czy wesel będzie musiało pracować i odbywać się na zmienionych zasadach. Resort zdrowia przekazał najgorsze informacje. Żaden obywatel Warszawy nie zdoła skryć się przed nowymi obostrzeniami, które najbardziej dotykać będą klientów lokali gastronomicznych, weselników oraz konsumentów w sklepach.

Bez ogródek, szczerze wyznała prawdę o pobycie w więzieniu. Fani znają ją jako Królową, jeszcze niedawno chwaliła się niesamowitą dietąBez ogródek, szczerze wyznała prawdę o pobycie w więzieniu. Fani znają ją jako Królową, jeszcze niedawno chwaliła się niesamowitą dietąCzytaj dalej

TVP przekazuje dramatyczne wiadomości

Obecne realia są wyjątkowym czasem, podczas którego wiele ludzi musi zmienić swoje podejście i przyzwyczajenia wobec podstawowych spraw. Wszak do sklepu bez maseczki nie można wejść, należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich odstępów w kolejkach. Kichanie i kasłanie bez zasłaniania twarzy również jest niewskazane, a każdy obywatel powinien często myć dłonie mydłem lub przemywać je płynem do dezynfekcji. W sklepach przy kasach zamontowane są osłony z pleksi, a pracownicy wiecznie pracują w maseczkach i rękawiczkach.

Dzisiaj grzeje:

 1. Dziecinnie proste i niesamowicie pyszne. Obłędne pieczone ziemniaki po grecku
 2. Wielki dramat u Martyniuków. Teraz wiele się zmieni w życiu Zenka Martyniuka. "Pakuję walizki i wyjeżdżam"
 3. Nie żyją, Lasy Państwowe wydały komunikat ostrzegawczy. Podczas grzybobrania uważaj

TVP poinformowało o zmianach, jakie prawdopodobnie nastąpią od przyszłego tygodnia.

- Nie ma co ukrywać, że na 99 proc. Warszawa od soboty znajdzie się w żółtej strefie - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał także, że ponad 100 powiatów, z których wiele mieści w sobie duże miasta, zostanie obłożonych nowymi restrykcjami. Obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu obecnie, jest jedynie w czerwonych strefach, jednak resort zdecydował rozszerzyć to obostrzenie także do stref żółtych.

- W strefie żółtej również na wolnym powietrzu trzeba będzie nosić maseczki. Z całą stanowczością podkreślam, że stosowanie reguły DDM, czyli dezynfekcja, dystans, maseczki, to jest mechanizm społecznej odpowiedzialności, który pozwala bronić się skutecznie przed eskalacją pandemii - przypomina minister zdrowia Adam Niedzielski.

W strefach czerwonych lokale gastronomiczne takie jak restauracje, bary czy puby będą miały zmienione godziny otwarcia. Ich drzwi dla gości otwarte będą od godziny 6:00 do 22:00 z wyłączeniem dostaw i wysyłki jedzenia na wynos.

Zmiany zajdą także podczas planowania wesel i innych większych zgromadzeń. W strefie czerwonej obowiązywać będzie limit osób do 50, żółtej do 75, pozostałej części kraju do 100. Nowe obostrzenia, według portalu bankier.pl, mają wejść w życie już 15 października.

Nie było żadnej nadziei, dawali jej 2 lata życia. Rozpoczęła kurację sokiem z popularnego warzywa, dziś czuje się znakomicieNie było żadnej nadziei, dawali jej 2 lata życia. Rozpoczęła kurację sokiem z popularnego warzywa, dziś czuje się znakomicieCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

 1. Ekspert ICM UW: za miesiąc 80 tys. zakażeń dziennie. Wiadomo, jaka grupa osób jest największym powodem wzrostu
 2. 7 błędów, których należy unikać przed pójściem spać. Niszczą nasze zdrowie i samopoczucie
 3. 1 trick sprawi, że ciasto drożdżowe będzie idealnie puszyste. Nie będziesz chciała robić inaczej
 4. Obłędne gołąbki z przepisu Magdy Gessler. Farsz skrywa sekretny składnik
 5. Używasz jej do pieczenia? Grozi ci wielkie niebezpieczeństwo, specjaliści biją na alarm
 6. Dzieciństwo Joanny było piekłem. Nie wiedziała, że bezdomni zmienią jej życie o 180 stopni

  Źródło: tvp.info, bankier.pl

  Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł