VAT zmieni się w przypadku kilku produktów.pexels/Magda Ehlers

Niestety, już wiadomo za jakie produkty zapłacimy jak za dobra luksusowe. Zmiany wchodzą w życie 1 lipca, ale jest też dobra wiadomość

VAT i związane z nim zmiany budzą silne emocje także u zwykłych konsumentów, bo silnie interesują nas zmiany, w wyniku których zapłacimy za dany produkt mniej lub więcej. Dla smakoszy ma to ogromne znaczenie, bo żaden z nich nie lubi odmawiać sobie ulubionych produktów, ale kosmiczne ceny sprawiają czasem, że musimy obejść się smakiem i zrezygnować z tych, które są szczególnie drogi. Najnowsze stawki VAT są już nieuniknione, dlatego wyjaśniamy, co z nich wyniknie. Pewne produkty staną się oczywiście droższe, ale inne kupimy nieco taniej.

VAT i zmiany w jego stawkach bywaja gorącym tematem, bo w końcu od niego zależą w dużej mierze ceny uwielbianych przez nas produktów. Wiceminister finansów poinformował niedawno, że planowane wejście w życie podniesienia stawki VAT, o którym mogliśmy usłyszeć już w kwietniu, nie będzie już odsuwane na później. Od 1 lipca czekają więc na nas pewne zmiany, ale Jan Sarnowski zaznacza, że będa one korzystane nie tylko dla biznesu, ale też dla zwykłych konsumentów. Wiąże się to oczywiście z podniesieniem cen niektórych artykułów, ale mamy też dla was pozytywne wiadomości.

Popisywał się na wakacjach przed dziewczyną, aż kelner przyniósł mu paragon na 700 zł. Upokarzające do granic możliwościPopisywał się na wakacjach przed dziewczyną, aż kelner przyniósł mu paragon na 700 zł. Upokarzające do granic możliwościCzytaj dalej

VAT ulega zmianom, które wchodzą w życie już niedługo. Koniecznie sprawdźcie, co zdrożeje, a za co zapłacimy mniej

VAT będzie inny w przypadku wybranych produktów, o czym poinformowało właśnie Ministerstwo Finansów. Zmiany były zapowiadane już w kwietniu, ale problemy związane z pandemią koronawirusa opóźniły ich wprowadzenie. Resort finansów odpowiedział wcześniej na postulaty podatników, ale obecna sytuacja nie pozwala już na zwłokę, co oczywiście może budzić obawy o ceny produktów, ale wiceminister finansów mocno podkreśla, że zmiany mogą być korzystne. Nowa matryca VAT ma uprościć system stawek, dzięki czemu wprowadzi stabilizację w życiu gospodarczym. Co to jednak oznacza dla szarego Kowalskiego na zakupach?

Dzisiaj grzeje: 1. Wysyp fusy z kawy w ogrodzie. Pozbędziesz się bardzo uciążliwych szkodników
2. Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sąd

Oczywiście to, że pewne towary stawki VAT wzrosną, a w przypadku innych będą niższe. Nieprzetworzone przyprawy, niektóre napoje i owoce morza mogą niestety być droższe. W efekcie więcej zapłacimy za ośmorniczki i pozostałe skorupiaki już na pewno owoce moarza staną się dobrem luksusowym, bo ich VAT wzrośnie z 5 do aż 23 proc. Taka sama zmiana dotyczy też drewna opałowego i lodu używanego do celów spożywczych.

Dobre informacje są jednak takie, że niższy VAT zapłacimy za produkty dla niemowląt, zupy i żywność dietetyczną oraz owoce tropikalne - wszystkie te produkty będa już objęte niższym, 5 proc. podatkiem.

Najlepsze newsy:

  1. Wielka radość w domu Rozenek. Zdjęcie syna pojawiło się w sieci, wszystkiego najlepszego
  2. Bardzo smutna wiadomość obiegła media. Katarzyna Dowbor jest nieuleczalnie chora
  3. Rafał zamówił na wakacjach w Juracie obiad. Cena na paragonie za placki ziemniaczane poraża
  4. Niesamowicie oryginalne kotlety mielone, rozpływają się w ustach. Dzięki pieczeniu w piekarniku
  5. Tajemny dodatek do rosołu, który zupełnie odmienia jego smak. Nie chodzi o warzywa ani przyprawy, dodaje go również Ewa Wachowicz
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Źródło: https://businessinsider.com.pl

Następny artykuł