Wafle z nadzieniem były wspaniałym deseremfacebook.com/kiedysbylojakosfajniej

Dawne domowe wafle. Niektórzy robili je z kontrowersyjnym nadzieniem, nie kupisz ich w żadnym sklepie

Wafle, które teraz są już niestety rzadkością, swojego czasu były jednym z najczęściej jedzonych deserów. Niektórzy uwielbiali je do tego stopnia, że wypełniali je kontrowersyjnym nadzieniem. W jaki sposób jedzone były wafle w twoim domu?

Wafle, które w wielu miejscach w Polsce nazywają się inaczej i robione są inaczej, mają jedną wspólną cechę. Ciężko znaleźć osobę, która by ich nie lubiła. Niektórzy pokuszali się nawet o nadziewanie ich dość kontrowersyjnym nadzieniem, które dla wielu było i nadal jest nie do przełknięcia.

Z twojego konta mogą zniknąć wszystkie pieniądze. Ważne ostrzeżenie dla klientów Biedronki przed nowym oszustwemZ twojego konta mogą zniknąć wszystkie pieniądze. Ważne ostrzeżenie dla klientów Biedronki przed nowym oszustwemCzytaj dalej

Wafle z dzieciństwa z nadzieniem - kto nadal je robi?

Dla wielu był to deser, który osiągał maksimum smaku. Szalenie słodki, chrupiący i zawsze obłędnie pyszny. Większość z nas nadziewała go dżemami, kajmakiem, czy karmelem. Okazuje się, że istnieje grupa ludzi, która jako nadzienie używała kogla-mogla, czyli utartych żółtek jaj kurzych z cukrem. Wielu ludziom ciężko sobie wyobrazić przełknięcie surowego żółtka, jednak dla niektórych są one wielkim przysmakiem. Niekiedy dodawane były do niego dodatki, takie jak kakao, aby zwiększyć różnorodność.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wykiełkuje w 3 dni. Wytrawny ogrodnik wyjawił trik na gigantyczne plony marchwi
  2. Do sądu wpłynął zaskakujący pozew przeciw Skarbowi Państwa. To jednak może być dopiero początek

Kontrowersyjne nadzienie może wydawać się szalone, w końcu nie ma za dużo ludzi, którzy są w stanie pić surowe żółtko. Dla tych, którzy kochają kogel-mogel, tak przyrządzone wafle sprawiają jednak, że zmysł smaku orbituje z zachwytu.

- W moim domu robiło się te ciasteczka od zawsze. Było różne nadzienie, tzn. poczynając od dżemów, po np. Kogel- mogel, Kogel-mogel z kakao itp. Po nasmarowaniu np. 4 wafli nadzieniem układało się je w stosy i obciążało np. garnkiem z zimną wodą. Po zastygnięciu nadzienia wafle kroiło się na prostokąciki. Wszystkie dzieciaki, ale i dorośli uwielbiały te ciasteczka. - pisze jeden z internautów.

A jak ty robiłeś wafle z nadzieniem?

Najlepsze newsy:

  1. Szkoły zamknięte na dłużej. Zapadła ostateczna decyzja
  2. Nie żyje aktor ”Świata według Kiepskich”. Córka przekazała bardzo smutną wiadomość
  3. Co się dzieje z organizmem po zjedzeniu rabarbaru? Nie mamy dobrych wieści o przysmaku z dzieciństwa
  4. Tacki do grillowania mają ukrytą funkcję. Ważna wiadomość dla wszystkich grillujących
  5. Jedz codziennie 2-składnikowe naleśniki z bananów. Po 2 tygodniach nie rozpoznasz się w lustrze
  6. Szumowski wyjawił, na jakim etapie naprawdę jest Polska w walce z epidemią. Wielu może się zdziwić

Źródło: facebook.com/kiedysbylojakosfajniej

Następny artykuł