Wafle z galaretką, obłędnie pyszneyoutube.com/ Kuchnia Magdy

Znalazła w zeszycie mamy przepis na wafle sprzed 20 lat. Powróciły wspomnienia, najlepszy smak dzieciństwa

Wafle z galaretką są przepisem, który kobieta znalazła w starym zeszycie własnej mamy. Postanowiła podzielić się nim z internautami, ponieważ przypomina jej wspaniałę nostalgiczne dzieciństwo. Jego wykonanie jest nadzwyczaj proste, więc każdy będzie w stanie zrobić ten deser.

Wafle z galaretką są starym przepisem mamy internautki, która jakiś czasem znalazła zeszyt pełen zapisek swojej mamy. Znalazła w nim wiele dań, które przypomniały jej o wspaniałym dzieciństwie i minionych latach. Wafle z galaretką są jednym z tych przepisów, lecz ich prostota i niska cena skłoniły internautkę do podzielenia się z innymi.

Ważne ogłoszenie dla wszystkich, którzy jutro chcą zrobić zakupy w Lidlu, Biedronce, Dino, Auchan i innych sklepach. Nie wszyscy mieli świadomośćWażne ogłoszenie dla wszystkich, którzy jutro chcą zrobić zakupy w Lidlu, Biedronce, Dino, Auchan i innych sklepach. Nie wszyscy mieli świadomośćCzytaj dalej

Wafle z galaretką - szybki deser, który schłodzi w upalne lato

W gorące letnie dni nie chce nam się stać nad garnkami w kuchni. Najchętniej usiedlibyśmy na leżaku z zimnym napojem lub miską lodów i ucięli sobie drzemkę. Aby wzmocnić siły po ciężkim dniu możemy zjeść wafle z poniższego przepisu. Przyjemnie schładzają, a praca potrzebna do ich zrobienia jest minimalna.

Składniki:

 • 1 szklanka cukru
 • 300 gramów śmietany 18%
 • 250 gramów masła
 • 1 opakowanie wafli
 • 2 opakowania galaretki owocowej

Dzisiaj grzeje:

Przygotowanie:

        1. Do rondelka wrzuć masło, cukier oraz śmietanę. Postaw na gaz i rozpuść masło. Mieszaj, aż składniki się połączą. Gdy masa się zagotuje dodaj galaretkę, zdejmij z gazu i energicznie wymieszaj. Odstaw do ostudzenia.
        2. Wafle przełóż masą i przekładaj do momentu, aż skończy się masa. Jeśli nadzienie mocno się zetnie delikatnie je podgrzej.
        3. Wafle dociśnij ciężkim garnkiem położonym na desce do krojenie. Po godzinie schowaj wafle do lodówki. Pozostaw je w niej na całą noc, a rano możesz się już cieszyć pysznym deserem.

Najlepsze newsy:

Źródło: m.smaker.pl

Następny artykuł