Ryba z frytkamihttps://pixabay.com/pl/photos/schnipo-kotlet-z-francuski-sznycel-1837703/

Zamówił ogromną porcję ryby w nadmorskim kurorcie. Gdy zobaczył rachunek od razu chwycił za aparat, długo nie mógł uwierzyć

Wakacje nad morzem to jeden z ulubionych sposobów spędzania urlopu Polaków. Jesteśmy w szczycie sezonu i docierają do nas głosy turystów, którzy narzekają na nadmorskie ceny. Jednak zdarzają się zupełnie inne, pozytywne zaskoczenia klientów.

Wakacje nad Bałtykiem to obecnie numer jeden na liście tematów do dyskusji. Z każdej strony docierają do nas informacje o oburzających praktykach nadmorskich restauratorów i horrendalnych cenach obiadów. Wydawać by się mogło, że nad morzem nie ma miejsc gdzie możemy porządnie zjeść, a przy okazji nie wydać fortuny. Całe szczęście nie jest to prawdą, a wytrwały poszukiwacz niskich cen, także i nad Bałtykiem może trafić na prawdziwe perełki.

40-letni Tomasz w piątkowy wieczór wybrał się na zakupy do Lidla. Nagle kasjerka zapytała o porażającą rzecz, od razu pobladł 40-letni Tomasz w piątkowy wieczór wybrał się na zakupy do Lidla. Nagle kasjerka zapytała o porażającą rzecz, od razu pobladłCzytaj dalej

Uczta, na którą nie wydasz fortuny

Opinia, że nad morzem nie da się odnaleźć miejsc serwujących dania w przystępnych cenach jest powszechna. Tak samo myślał pewien mężczyzna, który postanowił udać się na smażoną rybę w pewnej restauracji. Był przekonany, że cena, którą zobaczy na rachunku będzie bardziej słona niż samo morze. Nic bardziej mylnego. Za 3 porcje ryby, duże piwo, napój oraz wodę zapłacił jedynie 97 zł. Porcja ryby w zestawie z frytkami oraz surówką kosztowała 28 złotych, co jest ceną zdecydowanie przyjemną dla portfela odmianą.

Dzisiaj grzeje:

Mimo, że wakacje nad morze jedziemy, by posmakować ryby, wielu z nas ma także chęć na odmianę i obiad złożony z innych potraw. Właśnie takie potrawy zamówiła pewna kobieta dla swojej rodziny. Za 4 obiadowe porcje na które składały się: 3 razy pierś z kurczaka z ziemniakami oraz surówką oraz placek po węgiersku, zapłaciła tylko 57 zł. Zestaw z kotletem drobiowym to koszt jedynie 13.90 zł dla jednej osoby. Takie ceny sprawiają, że aż chce się jeść.

Czy będzie taniej?

Niestety, wśród ogromnej ilości zgłoszeń jakie mam o wakacyjnych cenach, takie rachunki są rzadkością. Trzeba bardzo uważnie wybierać restauracje do których chadzamy, aby nie paść ofiarą chciwych restauratorów. Sprawdzajmy także czy w menu jest podana informacja o ewentualnej opłacie serwisowej bądź tzw. covidowej. Ponadto warto nieco zbaczać z głównych ulic i perełek cenowych poszukiwać nieco dalej od utartych, turystycznych szlaków. Dzięki temu więcej pieniędzy zostanie nam na inne przyjemności oraz wakacyjne pamiątki.

Najlepsze newsy:

Źródło: o2

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł