Wakacje pod znakiem zapytania? Nie dla wszystkichZdjęcie poglądowe, YouTube.com/ Nasze Pomorze

Właśnie mają miejsce niewyobrażalne sceny nad polskim morzem. Co z obostrzeniami w sklepach i restauracjach?

Wakacje z powodu ogromnych obostrzeń i zasad, co do których wszyscy mamy się dostosować miały wyglądać zupełnie inaczej w porównaniu do wcześniejszych. Nad Polskim morzem rozgrywają się niewyobrażalne sceny, które nie mieszczą się w głowie. Co z przestrzeganiem obostrzeń w sklepach i restauracjach? Niestety, okazuje się, że ludzie na wczasach zapominają, że panuje epidemia i nie stosują do środków ostrożności.

Wakacje w 2020 roku miały być inne niż wszystkie. Biznesy opierające się w dużej mierze na turystyce, takie jak hotele, restauracje czy sklepy w miejscowościach nadmorskich miały być obarczone ogromną ilością przepisów. Obecnie sklepy i restauracje nad Bałtykiem wyglądają zupełnie inaczej.

Kipiący z wściekłości klient wtargnął do Biedronki, żeby zwrócić rozkładające się mięso. Oburzająca odpowiedź kierowniczki zwaliła go z nógKipiący z wściekłości klient wtargnął do Biedronki, żeby zwrócić rozkładające się mięso. Oburzająca odpowiedź kierowniczki zwaliła go z nógCzytaj dalej

Wakacje pod znakiem epidemii - czy ludzie dbają o higienę i bezpieczeństwo?

Nad morzem sezon jeszcze w pełni się nie zaczął. W ostatnich dniach pogoda nie dopisywała, a do wakacji zostało jeszcze trochę czasu. Mimo wszystko, praca wre. Właściciele lokali gastronomicznych, sklepów i atrakcji przygotowują się na najlepszy rok w turystyce.

- Panie, tu trzeba robić, a nie gadać. Za granicę nikt nie pojedzie, nawet jak będzie zimno, to i tak wszyscy tu przyjadą. I u nas pieniądze zostawią. A jeszcze jak ten bon turystyczny 500+ dostaną, to tym chętniej do nas się wybiorą - mówi dziennikarzowi portalu wp.pl jeden z pracowników w nadmorskiej mieścinie.

Dzisiaj grzeje:

  1. Robisz kotlety mielone z wieprzowiny? Nie zapominaj o cudownych trikach naszych babć, dzięki nim zmysł smaku orbituje
  2. Będziesz chciał się trochę ochłodzić, a załapiesz się na mandat. Ochronisz się przed upałem, ale nie karą

Niestety, jest też ciemna strona sytuacji. W wielu miejscach nie przestrzega się obostrzeń, które mają zmniejszyć zachorowania na COVID-19. Ludzie podają sobie ręce, płyn do dezynfekcji nawet jak jest w lokalu to gdzieś schowany. Odstępy nie są zachowywane, a ludzie nie zakładają maseczek w sklepach. Okazuje się, że turyści podczas wypoczynku nad morzem całkiem zapominają, o tym, że panuje epidemia. Wczasowicze zupełnie nie boją się przebywania w tłumie, a kasjerzy sklepów twierdzą, że nikt już nikt już nie interesuje się ani kupnem maseczek, ani ich zakładaniem podczas zakupów.

- Pierwszego dnia po przyjeździe poszłam ze znajomą do sklepu, ale w połowie drogi zdałam sobie sprawę, że zapomniałam maseczki. Pożyczyłam więc od niej chustę, zakryłam twarz. W sklepie jednak maseczki nie miał nikt - mówi jedna z turystek, która w Warszawie trzyma się wszelkich restrykcji kurczowo. Nad morzem ludzie pozwalają sobie zluzować reżim sanitarny, co może być straszliwe w skutkach.

Najlepsze newsy:

  1. Nagła, gigantyczna awantura w programie na żywo, prowadząca nie wytrzymała. Aż trudno uwierzyć
  2. Wstrząsające nagranie. W jednej chwili ulica zamieniła się w rwącą rzekę [WIDEO]
  3. Upieczenie idealnego ciasta drożdżowego nie jest proste. Banalna rada babci Ewy zmieni wszystko, jest piorunująco skuteczna
  4. Ręce opadają, zamiast sprzedać taniej wyrzucili truskawki na śmietnik. Zmarnowała się ogromna ilość owoców, okropny widok
  5. Kiszone pomidory są niesamowicie zdrowe i pyszne. Podajemy przepis, który podbije kubki smakowe
  6. Wstrząsające słowa popularnego gwiazdora. Prawda wyszła po latach. "Byłem nękany, molestowany seksualnie i gwałcony"

Źródło: finanse.wp.pl

Następny artykuł