Warzywa więdną? Dowiedz się jak tego uniknąć.publicdomainpictures.net/George Hodan

Kolejność sadzenia warzyw ma ogromne znaczenie. Błędy drogo kosztują, rujnują zbiory

Warzywa po pewnym czasie zaczynają w ogrodzie dawać mizerne plony, mimo, że jeszcze kilka lat temu rosły żywo? Prawdopodobnie znamy powód, za wszystko odpowiada kolejność sadzenia. Jeśli nie zastosujesz się do zaleceń błąd może kosztować bardzo dużo.

Warzywa są bardzo ważną częścią diety. Dostarczają nam cennych mikro i makro elementów, których ze świecą szukać chociażby w mięsie czy innych produktach. Szczególnie dobre dla naszego zdrowia są wyhodowane własnoręcznie warzywa, które nawozimy naturalnymi specyfikami, a duma i satysfakcja z hodowli dodaje uroku i smaku. Niestety, jeden błąd może zrujnować całą naszą pracę i narazić nas na duże straty finansowe.

Gessler wytknęła właścicielce powiększone usta i drogie ciuchy. Wiemy, jak po emisji Gessler wytknęła właścicielce powiększone usta i drogie ciuchy. Wiemy, jak po emisji "Kuchennych rewolucji" potoczyły się losy jej restauracjiCzytaj dalej

Warzywa więdną pomimo oddanego im całego serca? Prawdopodobnie padłeś ofiarą straszliwego błędu

Warzywa, tak jak wszystko inne co rośnie w ziemi, są bardzo zależne od warunków atmosferycznych oraz gleby. Odpowiednie nasłonecznienie i wilgotność pozwalają roślinom żyć, jednak to z gleby czerpią związki chemiczne, które pozwalają im dawać plony, kwitnąć i żyć. Jednym z najczęstszych pomyłek jest zła kolejność w sadzeniu roślin, które mają często dość szczególne wymagania.

Dzisiaj grzeje: 1. Obłędna sałatka z ogórków kiszonych. Takiego połączenia prawdopodobnie jeszcze nie jadłeś
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Jeśli przydomowy ogród pełen jest różnych warzyw z pewnością zauważyłeś, że plony są często zmienne, nawet jeśli podlewałeś je a słońce świeciło tak samo. Duże znaczenie mają sąsiedzi roślin obok których je sadzisz. Weźmy na przykład taką marchewkę. Ten popularny czerwono-pomarańczowy korzeń wspaniale rośnie koło cebuli. Ta zawiera w sobie substancje, które skutecznie odstraszają szkodniki od podgryzania marchewki. Jeśli jednak posadzisz ją w sąsiedztwie kopru bądź pietruszki musisz liczyć się z tym, że zioła przejmą większość potrzebnych marchewce substancji odżywczych z gleby.

Podobnie jest z ziemniakami, które widzą nam się jako praktycznie niezniszczalne warzywa. Fasola, kapusta, kukurydza czy nawet bakłażan, sadzenie ziemniaków koło tych roślin da nam najlepsze efekty. Uwielbiają one rosnąć obok siebie, więc warto zaprojektować ogród tak, aby były obok siebie. Przeciwne efekty uzyskasz sadząc ziemniaki w pobliżu cukinii, pomidorów i słoneczników. Wtedy spodziewaj się, że ziemniaki będą bardzo mizerne.

Najlepsze newsy:

  1. "Jest fatalnie". Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji
  2. Skandaliczne i oburzające zachowanie w karczmie w Zakopanem. Aż się wierzyć nie chce, okropne
  3. Ważne ogłoszenie dla wszystkich, którzy jutro chcą zrobić zakupy w Lidlu, Biedronce, Dino, Auchan i innych sklepach. Nie wszyscy mieli świadomość
  4. Wiele osób popełnia 2 błędy przy robieniu ogórków małosolnych. Wiemy, jak ich łatwo uniknąć
  5. 3 proste tricki sprawią, że ogórki kiszone będą idealnie chrupkie. Lepszych nie da się zrobić
  6. Dramatyczny wypadek znanego piłkarza. Gwiazdor spadł z 200 metrów (FOTO)

Źródło: slownik-synonimow.eu

Następny artykuł