Wątrobapixabay.com/HansMartinPaul; pixabay.com/congerdesign

Jak skutecznie oczyścić wątrobę z toksyn? Pomogą niezawodne zioła

Wątroba odpowiada za większość najważniejszych funkcji naszego organizmu. Utrzymana we właściwej kondycji wspiera metabolizm oraz przetwarzanie czy wydalanie niepotrzebnych składników z naszego ciała. Wątroba działa na zasadzie filtru, który czasem potrzebuje wspomagacza. Warto zadbać o podkręcenie jej pracy poprzez wykorzystanie ziół.

Wątroba jest podstawą prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Należy odpowiednio o nią dbać, uważając przede wszystkim na ilość spożywanych tłuszczy czy alkoholu. To jedne z produktów, które utrudniają jej prawidłowe funkcjonowanie.

Można porównać ją do filtru, który z czasem może ulec zapchaniu. Wątroby nie jesteśmy jednak w stanie wymienić na nową, a więc warto skupić się na działaniach, które pozwolą usprawnić jej pracę.

Mogą nam do tego posłużyć zioła. Znane ze swoich leczniczych i prozdrowotnych właściwości, sprawdzą się rewelacyjnie jako naturalny wspomagacz dla naszej wątroby. Każde z wymienionych ziół z łatwością dostaniecie w sklepach czy aptekach, dzięki czemu przygotujecie swoje domowe lekarstwo w szybki i tani sposób.

Wątroba poprawi swoją pracę dzięki spożywaniu ziół

Jeśli chcemy wspomóc pracę wątroby, warto spożywać regularnie mniszek lekarski. Generuje on wzmożone wydzielanie żółci przez wątrobę, co może wiązać się z początkowym efektem przeczyszczającym.

Kazał głodnej córce zjeść fasolkę z puszki. Nie przewidział konsekwencjiKazał głodnej córce zjeść fasolkę z puszki. Nie przewidział konsekwencjiCzytaj dalej

Wszystko po to, aby oczyścić wątrobę i jelita z zalegających produktów pozostałych po przemiany materii. Poza tym mniszek lekarski wspomaga pracę nerek. Wywołuje większą produkcję moczu, dzięki czemu nerki i cały układ moczowy samoczynnie się oczyszcza. W tym z bakterii czy zalegających kamieni.

Kolejnym spożywanym ziołem może być karczoch zwyczajny.Wyciąg z karczocha jest naturalnym składnikiem, który wspomaga pracę wątroby. Wpływa on również na zwiększenie wydzielania żółci. Co więcej, zwiększa wydolność wątroby i zmniejsza poziom cholesterolu we krwi.

Wątroba wydzielająca więcej żółci łatwiej metabolizuje zebrane w organizmie toksyny, co skutkuje lepszą pracą układu trawiennego. W tym artykule zamieściliśmy informacje na temat 12 ziół, które wesprą również waszą odporność.

Zioła wspierające wątrobę, ale i trzustkę

Za prawidłową pracę układu trawiennego odpowiada również trzustka. Jeśli nie działa ona prawidłowo, wtedy wątroba jest obciążona podwójną pracą. Różnica między tymi organami polega na tym, że wątroba posiada możliwość regeneracji. Trzustka niestety nie.

Wśród ziół, które wspomagają pracę obu organów, wymienia się pokrzywę czy dziurawiec. Warto zadziałać profilaktycznie. Nawet wtedy, kiedy nie dostrzegamy niepokojących oznak chorobowych.

Napar z dziurawca powinniśmy przyjmować trzy razy dziennie. Przed posiłkiem pobudza wydzielanie żółci i soków trawiennych. Tuż po jedzeniu działa rozkurczowo, dzięki czemu zapobiega wzdęciom. Powinno się wypijać od pół do 2/3 szklanki naparu. Więcej na temat tej drogocennej mikstury pisaliśmy tutaj.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: kobieta.onet.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł