Wesele i sanepidPixabay / ElenaSa

Czy sanepid skontroluje imprezy rodzinne? Nałożono mnóstwo obostrzeń

Nie da się ukryć, że wesele jest jedną z najważniejszych uroczystości w życiu. Niefortunnie, trwające zagrożenie epidemiologiczne sprawia, że wiele osób obawia się kontroli sanepidu podczas imprez rodzinnych. Słowa rzecznika rządu nie pozostawiają złudzeń.

Wesele kojarzy nam się głównie z zabawą w gronie najbliższych i fantastycznym jedzeniem. Tego typu przedsięwzięcia są niezwykle kosztowne. Ostatnio nałożone obostrzenia wywołały przerażenie u par młodych. Czy sanepid będzie sprawdzał jak respektowane są nowe zasady?

Do sieci trafiły porażające zdjęcia gwiazdy Do sieci trafiły porażające zdjęcia gwiazdy "M jak miłość". Jest bardzo źle, trudno jej jeść i wykonywać najprostsze czynnościCzytaj dalej

Wesele i kontrola sanepidu

Każdy kto kiedykolwiek planował wesele doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to niezwykle wymagające wyzwanie. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Niedawne rekordy zachorować sprawiły, że wesela w strefie czerwonej zostały całkowicie zakazane. W strefie żółtej sytuacja nie napawa optymizmem.

- Strefa Żółta (od 19.10.2020 r.) - organizacja imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne) z udział max 20 osób – bez możliwości zabawy tanecznej. Uczestnicy wesel, konsolacji lub przyjęć komunijnych, a także innych przyjęć okolicznościowych mają obowiązek zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje - można wyczytać na rządowej stronie ze spisem obostrzeń. Wesele w gronie 20 osób i brakiem możliwości tańczenia z pewnością nie jest powodem do radości. Rzecznik rządu wypowiedział się na temat ewentualnych kontrolach sanepidu.

Dzisiaj grzeje:

  1. Dzieje się, nagła wiadomość. Uwielbiana sieć sklepów obeszła godziny dla seniorów
  2. Minister nie wytrzymał, na antenie zwrócił się do Polaków. Chodzi o wyjazdy na 1 listopada
  3. Gessler wyjawiła sekret idealnego ciasta na pierogi. Tkwi on w braku pewnego składnika

Czy sanepid skontroluje imprezy takie jak wesele?

Zgodnie z informacjami zawartymi na portalu Popularne, rzecznik rządu przyznał, że planowane są kontrole sanepidu. Piotr Müller podczas programu "Tłit" wyznał, że odpowiedzialność za nieprzestrzeganie obostrzeń będą ponosiły zarówno rodziny jak i właściciele lokali.

- Przede wszystkim inspektor sanitarny będzie kontrolował liczbę osób, to jest najważniejsze - powiedział rzecznik rządu w trakcie programu "Tłit", przytaczany przez portal Popularne. Nie da się ukryć, że wszyscy zakochani organizujący wesele nie mają teraz lekko.

Wielka radość, Doda powitała na świecie noworodka. Fani nie dowierzają, niewielu wie, że Doda gotuje niczym WachowiczWielka radość, Doda powitała na świecie noworodka. Fani nie dowierzają, niewielu wie, że Doda gotuje niczym WachowiczCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Biedronka już postanowiła, czas na więcej udogodnień. Klienci w całej Polsce mają powody do radości
  2. Magda z "Rolnik szuka żony" dotkliwie oszukana. Gorzką prawdę wyjawiła przed kamerami
  3. Ola Kwaśniewska wysłała męża po koperek i awokado. Ogromna wtopa, z jego pomyłki ciężko przestać się śmiać
  4. Kotlety mielone bez smażenia osiągają apogeum smaku i soczystości. Zdradzamy najcudowniejszy przepis
  5. Mamy najcudowniejsze zdjęcie ze ślubu Wojciechowskiej. Podróżniczka często ujawnia kulinarne sekrety odwiedzanych miejsc
  6. Na cmentarzu zauważyła kartkę wiszącą na grobie. Podeszła bliżej i zamarła, natychmiast zaczęła uciekać

Źródła: Popularne; gov.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł