Wesele, którego Kasia nigdy nie zapomniPixabay / adonyig

Kasia wróciła z wesela głodna i wściekła. Wszystko przez młodą parę

Wesele jest niezwykłą uroczystością, która wymaga starannego przygotowania i niezwykłej dbałości o detale. Jedną z kluczowych kwestii jest oczywiści jadłospis, który powinien odpowiadać wszystkim gościom. Niestety, czasami zapomina się o niektórych preferencjach kulinarnych. Kasia niefortunnie przekonała się o tym na własnej skórze.

Przeważnie wesele jest fantastycznym czasem w gronie najbliższej rodziny oraz przyjaciół. O nikim nie można zapomnieć, aby każdy miał wyśmienity humor. Sił na biesiadowanie i tańcowanie dostarczyć powinna nam odpowiednia strawa. Jak doszło do tego, że Kasia opuszczając wesele czuła, jak kiszki grają jej marsza?

Biedronka, Tesco i inne sklepy wystosowały nagłe komunikaty. Dotyczą wszystkich klientówBiedronka, Tesco i inne sklepy wystosowały nagłe komunikaty. Dotyczą wszystkich klientówCzytaj dalej

Wesele okazało się wielkim rozczarowaniem

Niestety, wesele niekiedy dla gości może okazać się na lada rozczarowaniem. Nie da się ukryć, że nawyki kulinarne Polaków coraz bardziej ulegają zmianie. Widać to zwłaszcza po zwiększającej się liczbie osób stroniącej od mięsa. Kasia należała właśnie do tej grupy.

- Nie jem mięsa od sześciu lat, zaliczyłam w tym czasie aż dziewięć wesel. O preferencje żywieniowe zostałam zapytana sześć razy, ale niestety aż cztery razy dostałam rybę. Raz dostałam na danie główne to, co mięsożercy, tylko z małą modyfikacją, czyli kopytka z sosem i sałatką plus dwa cienkie plasterki cukinii. Z dwóch wesel wyszłam faktycznie głodna. Nie było nawet sałatek czy takich zimnych przekąsek bez mięsa. Wszystko było z mięsem, nawet nieszczęsna sałatka. Na innych weselach było lepiej - wyznała Kasia przytaczana przez portal WP Kobieta. Wesele dla wegetarian nie musi być wcale problemem. Na ten temat wypowiedziała się szefowa kuchni z Podhala.

Dzisiaj grzeje:

  1. Polsat przekazał dramatyczną wiadomość. Modlitwom nie ma końca
  2. Niestety, nad rodziną Grażyny Torbickiej zawisły czarne chmury. Mąż usłyszał, że nic się nie da zrobić
  3. Polacy ruszyli po zwolnienia lekarskie. Ale wcale nie do internisty

Wesele i obecność wegetarian

- Z mojego punktu widzenia wina leży po stronie Państwa Młodych. To od nich zależy, co znajdzie się w menu. Z reguły to wygląda tak: organizatorzy zgłaszają liczbę gości ze specjalnymi preferencjami i zdają się na nas. Nie wchodzą w szczegóły, to my musimy dopytywać, czy to laktowegetarianie, czy po prostu osoby, które nie jedzą mięsa, ale ryby i owoce morza już tak. To jest kolosalna różnica dla nas i dla tych, co będą to jedli. Pracuję przeszło dziesięć lat w gastronomii i ta zmiana menu jest naprawdę widoczna. Jeszcze kilka lat temu wegetarianie i weganie byli na pojedynczych imprezach. Teraz praktycznie na każdą przygotowujemy specjalne dania - wege, bez laktozy, bez glutenu i tak dalej - powiedziała Karina Nowak w rozmowie z portalem WP Kobieta. Warto zauważyć, że zgodnie z danymi GUS ponad milion Polaków stroni o mięsa. W związku z tym planując wesela należy uwzględniać, że któryś z gości będzie potrzebował odmiennego menu.

Okrasa robi surówkę lepszą od popularnego Colesława. W roli głównej - młoda kapustaOkrasa robi surówkę lepszą od popularnego Colesława. W roli głównej - młoda kapustaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Justyna Żyła wytacza ciężkie działa przeciwko byłemu mężowi. "Nie jestem dumna z tego, co robię"
  2. Wybuch wstrząsnął miastem na Pomorzu. Wiadomość obiegła media
  3. Stary skuteczny trick z liściem laurowym, który przyda się każdemu. Uratował niejedną domową katastrofę
  4. Niestety, nad rodziną Grażyny Torbickiej zawisły czarne chmury. Mąż usłyszał, że nic się nie da zrobić
  5. Bożena Dykiel nie wytrzymała. Gessler na długo zapamięta ich spotkanie
  6. Po meczu kamery nagrały szalone zachowanie Roberta Lewandowskiego. Nie wiedział, że jest nagrywany (WIDEO)

Źródło: WP Kobieta

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł