Przykre wiadomości ze stolicyfacebook.com/WarszawaStolicaSylwestra

Sylwester w stolicy Polski odwołany. Dramat artystów, bez koncertowania nie będą mieć na chleb?

Mamy wyjątkowo smutne wiadomości dla wszystkich fanów hucznych zabaw. Impreza sylwestrowa w Warszawie została odwołana. Co to oznacza dla artystów, którzy wiązali z nią wielkie nadzieje? Wielu z nich od czasu wybuchu pandemii ma ogromne problemy finansowe, martwią się i narzekają. Czy będą mieć na przysłowiowy chleb? Ceny zakupów spożywczych też niestety idą w górę.

Najnowsze wiadomości podane przez Wyborczą są wyjątkowo dołujące dla każdego fana koncertów. Tradycja sylwestrowego grania jest wyjątkowo długa: od przełomu 2006/2007 roku koncertowanie w Warszawie odbywało się co rok. Niestety, z powodu pandemii tegoroczna impreza została oficjalnie odwołana przez władze stolicy. Muzycy, którzy od dłuższego czasu mają problemy natury zarobkowej, mogą nie mieć na chleb bez możliwości występowania.

Wstyd i hańba, była żona wyznała prawdę o alimentach, zachował się w najgorszy sposób. Prywatnie Wiśniewski stara się budzić sympatię i uwielbia gotowanieWstyd i hańba, była żona wyznała prawdę o alimentach, zachował się w najgorszy sposób. Prywatnie Wiśniewski stara się budzić sympatię i uwielbia gotowanieCzytaj dalej

Wiadomości ze stolicy - sylwestrowego koncertu nie będzie

Większość polskich artystów żyje z koncertów. Choć sprzedaż płyt, utworów i praw autorskich jest ważną częścią zysków dla mnóstwa muzyków, to występy na żywo przed publicznością generują największe przychody. Obecny rok jest dla nich wyjątkowo nieprzyjemny - pandemia sprawiła, że mnóstwo tego typu wydarzeń zostało zwyczajnie odwołanych. Brak zarobków z tego tytułu może oznaczać, że wielu z nich nie będzie mogło pozwolić sobie nawet na jedzenie.

Dzisiaj grzeje:

  1. Koniec z Bożym Narodzeniem jakie znamy, pojawiły się nowe wytyczne. Ludzie nie kryją wściekłości
  2. Test na koronawirusa dla wszystkich Polaków? Eksperci alarmują. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kryzys uderza m.in. w turystykę
  3. Pan Leszek powiedział, co myśli o godzinach dla seniorów. Zwrócił uwagę na 1 ważną rzecz

- Sylwester? Nawet się nad tym nie zastanawiałam, wśród tych wiadomości o koronawirusie ze wszystkich stron właściwie oczywiste wydawało mi się, że w tym roku zabawy nie będzie. Moment, sprawdzę - odpowiada Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza, na pytanie o imprezę sylwestrową zadane przez Wyborczą - Tak, potwierdzam. Odwołujemy zabawę sylwestrową - mówi po krótkiej chwili rzeczniczka.

Z powodu wzrostu zakażeń rząd zakazał zgromadzeń publicznych powyżej 20 osób, tak więc, jeśli nowe przepisy utrzymają się do końca roku, i tak nie mielibyśmy szansy na żaden koncert.

Artyści tacy jak Maryla Rodowicz czy Katarzyna Skrzynecka opowiadały już wcześniej, że koronawirus sprawił im nie lada problem. Niska emerytura Rodowicz i niewielkie oszczędności Skrzyneckiej nie wystarczają, by wokalistki mogły prowadzić spokojne życie. Ich jedyną nadzieją były koncerty, tak jak wielu innych muzyków. Z tego powodu mogą zaświecić im pustki w portfelach - bez koncertowania artyści mogą nie mieć nawet na chleb.

Codziennie podawali jej sok z kiszonych buraków. Teraz z niesamowitych powodów poleca go wszystkimCodziennie podawali jej sok z kiszonych buraków. Teraz z niesamowitych powodów poleca go wszystkimCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Już niedługo tankując auto możesz się nieźle zdziwić. Wprowadzenie restrykcji wpłynie też na stacje paliw
  2. Błąd, który Polacy popełniają każdego dnia przy gotowaniu jajek. Efekt jest opłakany
  3. 90% Polek psuje mizerię robiąc 1 błąd. Ujawniamy "magiczną" sztuczkę babć, dzięki niej smakuje bajecznie
  4. Pieczenie ciasta "mleczna dziewczyna" trwa tylko 7 minut. Cudowny przepis podbija sieć
  5. Lekko zmieniła przepis na ruskie pierogi. Farsz stał się hitem, jest lepszy niż wszystkie inne
  6. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat

Źródło: warszawa.wyborcza.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł