Witamina D - gdzie ją znajdziemy?Pixabay / RitaE

Aż 90% Polaków ma jej niedobór, a konsekwencje mogą być opłakane. Podajemy, w jakich produktach jest jej najwięcej

Nie da się ukryć, że witamina D jest niezwykle istotna i właśnie od niej w znacznej mierze zależy nasze zdrowie. Okazuje się, że znaczna część Polaków posiada jej niedobory. W związku z tym warto wiedzieć w jakich produktach możemy znaleźć jej najwięcej.

Witamina D w znacznej mierze odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Podczas jesieni jeszcze bardziej jesteśmy narażeni na jej niedobór. Warto się na tą ewentualność przygotować i wzbogacić swoją dietę o odpowiednie produkty.

Czy jutro można zrobić zakupy w Biedronce? Odpowiedź jest inna niż wydaje się większości klientówCzy jutro można zrobić zakupy w Biedronce? Odpowiedź jest inna niż wydaje się większości klientówCzytaj dalej

Witamina D w trosce o zdrowie

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że witamina D wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mięśni, odpowiednie wchłanianie wapnia oraz fosforu, czy kondycję naszych zębów i kości. Niestety wielu Polaków przebywa głównie z zamkniętych pomieszczeniach z dala od promieni słonecznych, które naturalnie dostarczają nam witaminę D. Na szczęście możemy ją sobie dostarczyć poprzez odpowiednią dietę. Co powinno wchodzić w jej skład?

Dzisiaj grzeje:

  1. Ciężarną Larę Gessler spotkała ogromna przykrość, smutne
  2. Tragiczny wypadek na oczach Andrzeja Dudy we Włoszech. Nikt się nie spodziewał, musieli szybko działać
  3. Smażąc pierś z kurczaka widzisz wydzielająca się białą substancję? Najgorszy znak

Dieta bogata w witaminę D. Jakie produkty wybrać?

Witamina D znajduje się między innymi w mięsie tłustych ryb morskich. Właśnie tam jest jej najwięcej. Dieta urozmaicona o łososia i węgorze z pewnością podniesie poziom tej ważnej witaminy w naszym organizmie. Dobrze sprawdzi się również popularna wędzona makrela. Witamina D znajduje się też w śledziach, w związku z tym warto dodać je do swojej diety. Produkty takie jak jajka i nabiały także skrywają w sobie witaminę D. Jednak jest jej znacznie mniej niż w rybim mięsie. Biorąc pod uwagę fakt, że ponad 90% Polaków ma niedobór tej witaminy, warto urozmaicić swój jadłospis o wyżej wymienione produkty.

7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultat7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultatCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Znamy majątek Jadwigi Emilewicz. Wiele spraw mocno zaskakuje
  2. Najczęściej dotyka dzieci w przedszkolach i żłobkach. Choroba, którą łatwo pomylić z ospą wietrzną
  3. Placki ziemniaczane inaczej, czyli po szwajcarsku. Chrupiąca alternatywa zachwyca dzięki nietypowym składnikom
  4. Marysia kupiła przedziwne pierogi w Biedronce. Podgrzała je i oniemiała
  5. Karolina Szostak "niknie w oczach". Sama skóra i kości, jest na kontrowersyjnej diecie
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

Źródło: Słońce w pigułce

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł