Jedzenie w więzieniuFacebook/posiłki wiezienne

Więźniowie jedzą za dobrze? Wyciekły porażające zdjęcia, prawda jest inna niż wszyscy myśleli

Więzienie w zamyśle ma być miejsce, w którym człowiek przechodzi przemianę, aby mógł później wrócić do społeczeństwa. Posiłki w takich miejscach budzą wiele kontrowersji i nie brak głosów, że więźniowie mają aż za dobrze. Zbadaliśmy tę kwestię i wynik zszokuje każdego.

Więzienie nie należy do miejsc, w których kiedykolwiek chcielibyśmy się znaleźć. W końcu raczej nikt nie pojawia się tam z przyjemności lub na własne życzenie. Forma kary, w której jesteśmy całkowicie odizolowani od rodziny i życia na zewnątrz wydaje się być istnym koszmarem. Jedzenie w takich placówkach wzbudza wiele emocji, w końcu więźniowie nie muszą pracować jak my wszyscy na kawałek chleba. Nie brakuje ludzi, którzy porównują więzienne posiłki z tymi, które otrzymujemy w szpitalach. Ponoć więźniowie jadają aż za dobrze i powinniśmy im zazdrościć. Jaka jest prawda? Na pewno dużo bardziej skomplikowana.

Monika gotowała grzyby, zajrzała do garnka i nagle zamarła. Błaga o pomocMonika gotowała grzyby, zajrzała do garnka i nagle zamarła. Błaga o pomocCzytaj dalej

Więzienie - czy posiłki są tak wytworne jak się mawia?

W sieci aż huczy od porównań więziennego jedzenie z porcjami chorych. W takich zestawieniach zazwyczaj widzimy mizerne kilka składników na talerzyku ze szpitala porównane z ociekającymi kaloriami, apetycznymi półmiskami z więzień. Społeczeństwo już dawno w tej sprawie wydało własny wyrok i zdaje się, że nie da się przekonać do zmiany opinii. Mało kto bierze pod uwagę, że zapotrzebowanie kaloryczne dorosłego mężczyzny w sile wieku jest nieporównywalnie większe niż w przypadku chorowitego dziecka czy kobiety. Co więcej, więźniowie często nie mogą liczyć, że ktokolwiek da im więcej jedzenia, a w szpitalach oprócz wyjątkowych sytuacji krewni nie mają zakazu wejścia. W obliczu takich faktów, zdjęcia jeszcze bardziej szokują. Pamiętajmy, że ci ludzie nie mogą oczekiwać nic więcej niż to co oferuje stołówka.

Dzisiaj grzeje:

  1. Fatalne informacje dla wielbicieli grzybów. Niestety potwierdzili najgorsze obawy
  2. Wspaniała wiadomość dla 1,7 mln Polaków. Ich portfele znacznie urosną

Na zdjęciach próżno szukać wymyślnych, zróżnicowanych dań. Więźniowie jedzą niemal zawsze podobne potrawy. Nieco węglowodanów w postaci ryżu bądź ziemniaków, mięso w sosie, zupę oraz jak mają szczęście - surówkę. Dania, zwłaszcza śniadania podawane są skrajnie nieapetycznie i nikt chyba nie nazwie tego dobrostanem. Oczywiście zastawa jest plastikowa, co także nie sprzyja przyjemnym wrażeniom smakowym. Na zdjęciach nie znajdziemy niczego ponad stan i nie ma powodów do zakładania, że więźniowie mają za dobrze. Jedzenie jest podstawową potrzebą człowieka, dlatego powinno krzepić.

Więzienne jedzenie

Więzienne jedzenie

Więzienne jedzenieFot: Facebook/posiłki wiezienne

Bez pieczenia, cudowny smak dzieciństwa. Galaretkowiec przeżywa drugą młodość, kultowe ciasto PRLBez pieczenia, cudowny smak dzieciństwa. Galaretkowiec przeżywa drugą młodość, kultowe ciasto PRLCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Zjadł w Biedronce cukierka za 40 groszy. Teraz 70-letni emeryt musi zapłacić grzywnę
  2. Lekarka ujawnia poważny problem. Wiele osób jest nieświadomych zagrożenia
  3. Wyglądały jak ziemniaki albo dziwne kamienie. Gdy emerytka z Zamościa poznała prawdę, od razu pobladła
  4. Zmiksował buraka z dwoma innymi warzywami. Otrzymał sok o niewiarygodnym działaniu, polecają go nawet lekarze
  5. Dodaj ziemniaki, ale przenigdy nie gotuj rosołu na udkach kurzych. Kucharze ostrzegają
  6. Doszło do dwóch wybuchów w nad polskim morzem. Co się dzieje?

Źródło: warszawa.naszemiasto

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł