RestauracjaEast News / autor: Arkadiusz Ziolek / zdjęcie poglądowe

Wirusolog ostrzega Polaków, chce żeby nie wychodzili z domów. Restauracje znowu czeka ciężki czas?

Wirusolog nie ma najmniejszych wątpliwości, powinniśmy zostać w domu. Sytuacja jest coraz bardziej poważna. Wiele restauracji zaczyna obawiać się o swój los. Jak będzie wyglądać rzeczywistość po pandemii?

Wirusolog nie ma wątpliwości, że sytuacja obecnie jest bardzo poważna. Mimo początkowych założeń, wirus wcale podczas najcieplejszych dni nie odpuszcza. Każdego dnia wybija kolejny niechlubny rekord zachorowań, a rząd wprowadza szereg restrykcji, które mogą być katastrofalne w skutkach dla wielu biznesów.

Przed chwilą Biedronka wydała nagły komunikat. Sieć ostrzega wszystkich klientówPrzed chwilą Biedronka wydała nagły komunikat. Sieć ostrzega wszystkich klientówCzytaj dalej

Wirusolog nie ma wątpliwości - trzeba działać

- Śmiałem się ze słów premiera, który kilka tygodni temu zapewniał, że latem koronawirus jest słabszy. On się szerzy przy kontakcie człowieka z człowiekiem. I tyle. Jeśli w wyższych temperaturach byłby słabszy, to Brazylia nie miałaby żadnego problemu. A wiemy, że ma gigantyczny. To, co powiedział premier, jest nieprawdą. Przenoszenie bezkrytyczne zasad dotyczących jednych wirusów na drugie to błąd. - tak początkowe założenia skrytykował prof. Włodzimierz Gut, wirusolog. Z jego słów jasno wynika, że wirus nie zniknie samoczynnie. A naszym największym ratunkiem jest stosowanie się do zasad bezpieczeństwa. Jednak to co dla wielu okaże się ratunkiem, dla wielu może stać się przekleństwem.

Wirusolog uważa, że osoby, które łamią aktualne nakazy powinny być odpowiednio ukarane. Tylko społeczna dyscyplina i solidarność może nam pomóc w walce z epidemią. Profesor wypowiada się równie niepochlebnie o pomyśle wprowadzenia restrykcji tylko w niektórych powiatach. Takie działania w perspektywie długofalowej, mogą się na nic nie zdać. Jego zdanie jest bardzo konkretne i każdy z nas je zrozumie - Jeśli ludzie nie będą siedzieli w chałupach na czterech literach, to będzie bardzo, bardzo źle - tylko tyle i aż tyle radzi nam wirusolog. Jednak kolejne obostrzenia i brak wychodzenia z domów może mieć bardzo przykre konsekwencje w wielu dziedzinach życia. Nie każdy jest gotowy na takie poświęcenie.

Dzisiaj grzeje:

  1. Na zaprzysiężeniu Prezydenta wszyscy patrzyli tylko na jego żonę. Dlaczego Agata Duda zrobiła coś podobnego?
  2. Nigdy nie łącz ogórka z 1 składnikiem. Skutki są gorsze, niż może nam się wydawać
  3. Porażający skok zakażeń, kolejny rekord. Liczba, która mrozi krew

Jedną z najbardziej dotkniętych pandemią gałęzi gospodarki jest gastronomia. Długi lockdown spowodował, że już na ten moment wiele restauracji nie udźwignęło swoich problemów finansowych. Właściciele lokali obawiają się, że gdy znów ludzie zdecydują się nie opuszczać gospodarstw, sytuacja finansowa restauracji stanie się po prostu dramatyczna. Nie każda restauracja radzi sobie równie dobrze w wydawaniu jedzenia na dowóz, a te które mają z tym problem mogą nie podnieść się po kolejnym spadku zainteresowania klientów. Pomoc jaką restauracje otrzymały z tarczy od Rządu nie utrzyma ich w nieskończoność. Mimo, że słowa profesora to czysta prawda, pamiętajmy aby wspierać lokale, które cenimy, Tylko dzięki naszej pomocy są w stanie dalej funkcjonować.

Ogromne współczucie. Niech się pani trzyma pani MagdoOgromne współczucie. Niech się pani trzyma pani MagdoCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Kinga Duda zrobiła coś niezwykle wymownego podczas zaprzysiężenia. Drobny szczegół mówi więcej niż tysiąc słów
  2. Rzecznik rządu zabiera głos. Chodzi o kwarantannę dla Polaków wracających z wakacji
  3. W trybie pilnym podjęto decyzję o zamknięciu Biedronki nad morzem. Pojawiło się poważne zagrożenie, sieć wydała komunikat
  4. Awantura w Biedronce pań 60+. Wściekła złapała za ziemniaka, maseczkę miała źle założoną
  5. Ważne, niestety. Nagły komunikat z GIS ws. wesel
  6. Polski sport w żałobie. Z samego rana dowiedzieliśmy się o śmierci legendy, dawnego selekcjonera

Źródło: wiadomosci.wp

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł