Wiśnie i ich ogonkiUnsplash / Olivia Watson

Nie wyrzucaj ogonków z wiśni. Są niezwykle cenne, napar z nich łagodzi obrzęki

Nie da się ukryć, że wiśnie to jeden z najsmakowitszych owoców. Ich amatorów nie trzeba długo szukać. Przeważnie po zajadaniu ogonki lądują prosto do kosza. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo przydatne mogą się one okazać. Napar na ich bazie może zaskoczyć swoimi właściwościami.

Wiśnie podobnie do innych owoców są prawdziwym bogactwem witamin. Warto jednak przyjrzeć się ich ogonkom, które również są obfite w składniki odżywcze. Możemy je dostarczyć naszemu organizmowi za sprawą naparu, który jest niezwykle prosty w przygotowaniu. Obrzęki będą już tylko wspomnieniem.

Weszła do Biedronki z maseczką na twarzy i bez skrupułów zrobiła karygodną rzecz. Wszystko się nagrało, policja prosi o pomocWeszła do Biedronki z maseczką na twarzy i bez skrupułów zrobiła karygodną rzecz. Wszystko się nagrało, policja prosi o pomocCzytaj dalej

Wiśnie i sekret ich ogonków

Bez wątpienia wiśnie to jeden z tych owoców, który niezmiennie cieszy się spora popularnością. Ich smak potrafi umilić nam czas. Niewiele osób zwraca jednak uwagę na ich ogonki. Okazuje się, że w ich wnętrzu znajduje się sporo istotnych składników odżywczych.

Już same wiśnie można uznać za zdrowe, nie można jednak zapominać o ich ogonkach. Najprawdopodobniej tylko nieliczne grono osób zdawało sobie sprawę z tego, że zawierają takie witaminy jak A, B2 i C. Ponadto są one bogate w mangan, miedź oraz potas. Nie można też pominąć faktu, że znajdziemy w nich całą masę antyoksydantów. Wszystkie te czynniki sprawiają, że napar na ich bazie działa przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, oczyszczająco oraz uspokajająco. Jak możemy go przygotować?

Dzisiaj grzeje:

  1. Wygląd kuchni w domu Michała Szpaka jest nieprawdopodobny. Nie chce się wierzyć
  2. Poznaliśmy plany rządu, szykują się zmiany. Chodzi o obostrzenia

Napar na bazie ogonków z wiśni

Jedząc wiśnie zachowujmy ogonki. To właśnie na ich bazie przygotujemy napar, który pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Picie go dwa razy dziennie może nam pomóc w przypadku takich przypadłości jak zaparcia, infekcje pęcherza moczowego, ból, problemy z trawienie. Oprócz tego napar obniża poziom cholesterolu oraz zapobiega zatorom. Napój przygotujemy z garści ogonków wiśni i litra wrzącej wody. Taką mieszankę pozostawiamy na noc do zaparzenia. Napar pije się dwa razy dziennie po około 100 ml.

Najlepsze newsy:

  1. Czy Łukasz Szumowski nagle odchodzi z Ministerstwa Zdrowia? Zadziwiające doniesienia obiegły media, wreszcie sam odpowiedział
  2. Wiemy, co dalej z maseczkami. Łukasz Szumowski powiedział wszystko
  3. Nie wyrzuciłeś jeszcze starego miksera? Jesteś wielkim szczęściarzem, cudowna sprawa
  4. Wielki luksus czy nie? Kasia Cichopek pochwaliła się zdjęciem kuchni, fani podzieleni
  5. Zaczęła wlewać w siebie wodę po ogórkach kiszonych. Siódmego dnia z jej ciałem wydarzyło się niemożliwe
  6. Polacy pogrążyli się w żałobie. Nie żyje Wojciech Weiss, był kochany przez tysiące rodaków

Źródło: ekologia.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł