Włosy i obostrzeniaPixabay / jackmac34; Pixabay / Free-Photos

Będą następne obostrzenia? Fryzjerzy drżą, że będą kolejni, restauratorzy zdruzgotani

Podczas minionego lockdownu większość osób obcinała włosy w domowym zaciszu. Wszystko dlatego, że salony fryzjerskie objęte były obostrzeniami, które uniemożliwiały świadczenie usług. Aktualnie rozporządzenia wprowadzone przez rząd mocno odbiły się na branży gastronomicznej.

Nie da się ukryć, że dobrze ułożone włosy znacząco wpływają na nasz komfort życia. Fryzjerzy są pełni obaw, że wkrótce czeka ich taki sam los jak restauracje. Lokale gastronomiczne znalazły się w wyjątkowo ciężkiej sytuacji.

Kupiłeś ostatnio masło? GIS pilnie wycofał uwielbiane przez wszystkich, jeśli masz objawy, natychmiast skontaktuj się z lekarzemKupiłeś ostatnio masło? GIS pilnie wycofał uwielbiane przez wszystkich, jeśli masz objawy, natychmiast skontaktuj się z lekarzemCzytaj dalej

Kto zadba o nasze włosy?

Póki co włosy możemy pielęgnować w salonach fryzjerskich. Jednak nie oznacza to, że nie może się to niebawem zmienić. Rosnąca liczba zakażeń wzbudza spory niepokój u przedsiębiorców. Czy mają powody do obaw?

Włosy obcięte u profesjonalnego fryzjera sprawiają sporą radość, podobną do tej, którą odczuwamy po wizycie w dobrej restauracji. Dobry wygląd i smakowite jedzenie w pozytywny sposób wpływają na nasze samopoczucie. Niestety, zarówno fryzjerzy jak i restauratorzy nie mają teraz lekko.

Włosy możemy oczywiście pielęgnować w domu. Jednak nie zmienia to faktu, że salony fryzjerskie mogą nie poradzić sobie z takim ciosem jak zamknięcie na nieokreślony czas. Warto zwrócić uwagę na to jak w obliczu obostrzeń radzi sobie branża gastronomiczna.

- Możemy sobie wyobrażać, że to potrwa kilka miesięcy, ale tego ani gospodarka, ani nikt z nas nie wytrzyma. Nie sądzę, żebyśmy wrócili do normalnej pracy i mieli otwarte lokale wcześniej niż od nowego roku, bo wszyscy wiemy, jaki jest grudzień. Są andrzejki, mikołajki, święta, sylwester. Nie sądzę, aby rząd pozwolił nam w tym okresie otwierać restauracje - powiedział Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska oraz przewodniczący rady Związku Pracodawców HoReCa, w rozmowie z agencją Newseria Biznes, przytaczanej przez portal Bankier.

Takie słowa są niezwykle niepokojące. Nie jest w tym wypadku zaskakującym, że fryzjerzy, którzy dbają o nasze włosy obawiają się tego, że spotka ich podobny los. Sytuacja tej branży już teraz nie wygląda zbyt kolorowo.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wzmacnia odporność i pozwala zwalczyć najgorsze przeziębienie. Syrop z 3 składników bije rekordy popularnosći
  2. Lekarze alarmują przed zupełnie nowym objawem koronawirusa. Jeśli go masz, lepiej odwołaj wszystkie wyjazdy
  3. Zaskakujący produkt, który może uchronić Twoje zdrowie. Zdrowszy od czosnku, ogórków kiszonych i zakwasu z buraków razem wziętych

Fryzjerzy nie mają teraz lekko

Chociaż wciąż możemy wypielęgnować nasze włosy w salonach fryzjerskich, to nadal odczuwają one skutki pandemii. Przychody są znacznie mniejsze niż przed pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego.

- Jeszcze we wrześniu było dość stabilnie, ale połowa października to początek spadków. Nie jest tak źle, jak wiosną, kiedy obroty spadły niemal do zera, ale gorzej niż w lecie. Obroty w sektorze beauty to obecnie ok. 60 proc. średniej przed pandemią - powiedział główny ekonomista Millennium, przytaczany przez portal Gazeta Prawna.

Na razie wszelkie obawy związane są ze spekulacjami, które nie mają pokrycia w oficjalnych komunikatach rządu. W związku z tym jeżeli ktoś chce przystrzyc włosy, może bez większych problemów udać się do fryzjera. Niestety, z restauracjami jest o wiele gorzej. Jednak wsparcia w tych trudnych momentach możemy udzielić poprzez zamawianie jedzenia.

Czy w związku z epidemią powinno wejść obostrzenie zakazujące płacenia gotówką na rzecz płatności bezgotówkowych w sklepach spożywczych?Czy w związku z epidemią powinno wejść obostrzenie zakazujące płacenia gotówką na rzecz płatności bezgotówkowych w sklepach spożywczych?Czytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Niemcy nie mają już wyboru, muszą podjąć ostateczną decyzję. Będą zamykać niemal wszystko, koniec z półśrodkami
  2. Porażająco dosadny apel wściekłej na seniorów kasjerki. "Głupota ludzka nie zna granic", wyjawiła porażające kulisy pracy w markecie
  3. Masz w kieszeni 5 złotych? Biegnij po składniki na wybitne ciasto, błyskawiczne i tanie, smakuje jak niebo
  4. Dosyp kilka łyżek. Schabowe robione inaczej wyjdą bardziej chrupiące niż kiedykolwiek, nieziemski przepis
  5. Połącz parę składników i gotowe szybciej niż w 5 minut. Błyskawiczne ciasto bez pieczenia
  6. Ważna zapowiedź premiera Morawieckiego. Rząd przygotował nowe rozwiązania do walki z epidemią
  7. Prokurator Krajowy wyznaczył kary za Strajk Kobiet. Wyciekł dokument

Źródła: Bankier; Gazeta Prawna

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł