Woda opadowa może przynieść nam spore pieniądze.pixabay/_Alicja_

Wspaniałe wieści, od dziś możesz zgarnąć nawet do 5 tysięcy. Jest jeden warunek, chodzi o deszczówkę

Woda od pewnego czasu bywa raczej przyczyną zmartwień. Okresy suszy na zmianę z ulewnymi deszczami, które zalewają stacje metra, robią swoje. Tymczasem okazuje się, że wyłapywanie deszczówki może być dla nas niezwykle opłacalne. Wszystko dzięki programowi, który rusza już dzisiaj.

Woda staje się tematem wielu newsów, z których już od kilku lat dowiadujemy się, że zmiany klimatyczne mogą sprawić, że kiedyś nam jej zabraknie. Właśnie dlatego każda kropla wody jest dla nas ogromnie cenna. Nowy program dla właścicieli domów jednorodzinnych pozwoli nam nie tylko łatwiej zadbać o retencję wody, ale też zyskać dzięki temu niemałe pieniądze. Warto jak najprędzej sprawdzić, jakie wymagania należy spełnić, by skorzystać z dofinansowania.

Pracownik popularnej sieciówki odmówił podania klientce kawy. Zamiast zwolnienia dostał gigantyczny napiwekPracownik popularnej sieciówki odmówił podania klientce kawy. Zamiast zwolnienia dostał gigantyczny napiwekCzytaj dalej

Woda opadowa, czyli słynna deszczówka pozwoli ci zarobić kilka tysięcy złotych. Program "Moja woda" rusza już dzisiaj

Woda na terenach prywatnych w obecnym czasie jest niezwykle cenna - nie tylko dlatego, że trudno byłoby nam się bez niej obyć. Oczywiście w niewątpliwie trudnych warunkach pogodowych po prostu musi być ona dużo lepiej retencjowana, gromadzona i wykorzystywana, by nikt nie był stratny. Woda z opadów jest więc na wagę złota - konieczne jest jednak umiejętne wykorzystanie jej zasobów, by nie trafiała bezpośrednio do kanalizacji czy rowów odwadniających. W ostatnich dniach okazało się jednak, że zwykła woda pozwoli nam zgromadzić niemałe oszczędności, jeśli spełniamy warunki nowego przedsięwzięcia.

Dzisiaj grzeje:

    1. Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandal
    2. Zaczęło się, od dzisiaj ogromna zmiana w Biedronce. Klientów czeka wielka niespodzianka

Już dzisiaj rusza program "Moja woda", przygotowany przez resort klimatu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki niemu możemy dostać naprawdę spore dofinansowanie do wsparcia przydomowych instalacji pozwalających gromadzić deszczówkę. Budżet programu to aż 100 mln zł, a środki będą przekazywana w formie refundacji kosztów potrzebnych do zakupu, montażu i działania pozwalających na wykorzystanie wód opadowych i roztopowych na terenie domu. Dotacje można otrzymać na: przewody odprowadzające wody opadowe z rynien, wpusty do zbiornika nadziemnego i podziemnego, oczko wodne (także w przypadku jego budowy), instalacje rozsączające czy też kupno podziemnych lub nadziemnych zbiorników retencyjnych. Warto zgłosić się do programu jak najszybciej, bo kolejność zgłoszeń jest niezwykle istotna podczas rozpatrywania wniosków. By skorzystać z atrakcyjnej dopłaty, trzeba być właścicielem domu wolnostojącego.

Najlepsze newsy:

  1. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  2. Niewyobrażalna tragedia w Koszalinie. Dwoje dzieci nie żyje
  3. Wysyp ogromnych grzybów, rekordowy ważył 1,5 kg. Wskazujemy miejsca
  4. Chcesz poprawić kondycję storczyków? Zagotuj wodę i dodaj do niej produkt, który na pewno masz w kuchni
  5. Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandal
  6. Zatrważające słowa Adama Małysza. Skoczek ostrzegł wszystkich Polaków, nie zabrakło bardzo mocnego przesłania

Źródło: polsatnews

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł