Wodapixabay.com/stokpic

Pij ją codziennie rano na czczo. Już po paru dniach zauważysz niesamowite efekty

Woda spożywana na czczo potrafi zdziałać cuda w naszym organizmie. Nie od dziś wiadomo, że to po nią powinniśmy sięgać każdego dnia, chcąc pozostać w dobrej kondycji zdrowotnej. Jak się okazuje, gorąca woda wypita tuż po przebudzeniu ma piorunujący wpływ na nasze ciało. Pomaga przy wielu przykrych dolegliwościach takich jak przeziębienia, zaparcia czy problemy skórne. Aby zauważyć pierwsze efekty pozytywnego działania gorącej wody, wystarczy kilka dni.

Woda powinna być bazowym napojem w ciągu dnia. Jest najlepszym wyborem wśród wszystkich, które coraz częściej wzbogacane są o cukier czy inne chemiczne i zupełnie zbędne dodatki. W zależności od naszej masy ciała, wieku, płci czy aktywności fizycznej każdy powinien spożywać jej określone ilości.

To zagwarantuje nie tylko lepsze samopoczucie, ale i rewelacyjny wygląd. Z uwagi na spożywanie przetworzonych potraw z dużą zawartością soli, w naszym organizmie woda często się zatrzymuje. Efektem może być uczucie ciężkości, a nawet dodatkowe kilogramy na wadze.

Nie bez powodu zaleca się regularne picie określonej ilości wody dziennie. Pomaga pozbyć się tej, która zalega w organizmie, co wpływa nie tylko na samopoczucie, ale i zmianę sylwetki. Warto sięgać po szklankę gorącej wody i pić ją tuż po przebudzeniu. Spożywając ją na czczo, damy naszemu organizmowi to, co najlepsze.

Gorąca woda pita na czczo to podstawa

Często mówiono o piciu wody chłodnej. Spożywana na pusty żołądek może przysporzyć więcej szkód niż pożytku. Między innymi sprawić trudności przy prawidłowym trawieniu i spowodować skurcze żołądka czy jelita cienkiego. Zdrowiej zatem pić ją na ciepło, ponieważ nasz organizm sam w sobie ma wysoką temperaturę.

Nie tylko za napoje słodzone zapłacimy krocie. Już wiadomo, jakie produkty spożywcze podrożeją najbardziejNie tylko za napoje słodzone zapłacimy krocie. Już wiadomo, jakie produkty spożywcze podrożeją najbardziejCzytaj dalej

Gorąca woda pobudza nasz organizm do pracy i wszystkich procesów trawiennych. Tym sposobem podkręca pracę metabolizmu. Szklankę napoju można wzbogacić o plaster cytryny, dzięki czemu tkanka tłuszczowa będzie szybciej spalana. To również rozwiązanie, które pozwala pozbyć się toksyn z organizmu.

Regularne spożywanie ciepłej wody umożliwi zrównoważenie zawartego w ciele pH. Przyczynia się ona do zmniejszenia zakwaszenia organizmu. Temperatura ciała po jej spożyciu zaczyna wzrastać, co doprowadza do szybszego pocenia się. To właśnie przez skórę i pot nasz organizm usuwa to, co nie jest mu potrzebne. Prozdrowotny wpływ na nasz organizm ma również woda rodzynkowa, o której przygotowaniu pisaliśmy w tym artykule.

Wśród zalet takiego rozwiązania, warto wspomnieć o zatrzymaniu procesów starzenia się naszego organizmu czy wsparciu miesiączek. W trakcie trudnych dni zaleca się stosowanie gorących kompresów. Jak się okazuje, picie gorącej wody wpływa znakomicie na nasz żołądek i mięśnie brzucha. Dzięki temperaturze spożywanej wody rozgrzewamy nasze narządy od środka, a to pozwala szybko zniwelować skurcze.

Twoja cera i włosy ci za to podziękują

Poza prozdrowotnym działaniem na pracę naszego organizmu od wewnątrz, regularne picie wody doprowadzi do naocznych efektów. Między innymi sprzyja ona zdrowym i lśniącym włosom. Ten rytuał pobudzi ośrodki nerwowe w cebulkach włosów i sprawi, że będą bardziej aktywne. Dzięki temu przywrócimy włosom witalność. To samo dotyczy cery. Gorąca woda wspiera oczyszczanie się skóry i przeciwdziała powstawaniu pryszczy czy wągrów. Pomaga pozbyć się z organizmu toksyn, które potrafią uaktywnić się w postaci trądziku.

Czas wspomnieć jeszcze o kilku wartościach gorącej wody. Między innymi pomoże przy przeziębieniu czy zaparciach. Te są często skutkiem odwodnienia organizmu oraz zalegających toksyn. Gorący napój pomoże rozmiękczyć zalegających w jelitach pokarm. Dzięki niemu zażegnamy przykrą dolegliwość. Tak naprawdę woda spożywana o różnych porach ma nieoceniony wpływ na nasze ciało, o czym więcej pisaliśmy tutaj.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: ohme.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Zobacz nasz najnowszy, smakowity przepis:

Następny artykuł