Czy woda jest bezpieczna?pixabay.com/iXimus pxhere.com/ cc0-icon CC0 Public Domain

W wodzie z kranu dochodzi do szybkiej inaktywacji wirusa SARS-CoV-2. Nie ma obaw, WHO potwierdza

Woda jest nam niezbędna do życia. Mamy łatwy dostęp do wody w naszych kranach, jednak obawialiśmy się ją pić nawet przed epidemią. Czy jest bezpieczna? WHO rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Woda, bez niej nie przeżyjemy nawet 3 dni. Na szczęście żyjemy w czasach i miejscu, w których mamy do niej nieograniczony dostęp. Czy jest jednak bezpieczna w dobie epidemii oraz czy pijąc ją nie zarazimy się koronawirusem? Znamy odpowiedź WHO.

Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowałoPolka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowałoCzytaj dalej

Woda z kranu, czy możemy ja pić?

Nie raz zastanawiamy się, kiedy skończy nam się woda butelkowana czy możemy pić wodę z kranu. Nie chcemy w końcu ryzykować wyjścia do sklepu i potencjalnie zarażenia się. Stąd nasze pytanie czy woda z wodociągów oraz kranu jest bezpieczna? WHO podało najświeższe informacje, koronawirus nie jest w stanie przenosić się przez wodę. Stosowane procesy dezynfekcji wody w 100% zapewniają bezpieczeństwo oraz sterylność.

Podobne stanowisko mają państwowe wodociągi, które zapewniają, że woda która płynie w naszych rurach nadaje się do spożycia. Oczywiści warto ją przed konsumpcja przegotować, ponieważ za stan rur w samym domu nie odpowiada państwo. Wysoka temperatura zabija większość szkodliwych i chorobotwórczych cząstek.

Dzisiaj grzeje: 1. Kasjerka Biedronki założyła maseczkę i rękawiczki. Skandal, klienci zaczęli ją upokarzać i poniżać

2. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA

- Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uspokaja, że żadne dodatkowe zabezpieczenia dotyczące wody pitnej dostarczanej przez przedsiębiorstwa wodociągowe nie są potrzebne! Stosowane procesy dezynfekcji wody zapewniają szybką inaktywację wirusa SARS-CoV-2 - informują Wodociągi Zabrze na swoim profilu na portalu Facebook.

Najlepsze newsy:

  1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  2. Zdradzała swojego męża. Przez nią i jej kochanka 2,5 tysiąca osób jest na kwarantannie z powodu koronawirusa
  3. Wymieszaj ocet jabłkowy z 4 kawałkami imbiru i zacznij wdychać. Kosmiczne efekty już po chwili
  4. Babcie łączyły czosnek z 2 najzdrowszymi składnikami i wzmacniały odporność rodziny. Pradawna receptura
  5. Rodzina w polskiej miejscowości złamała kwarantannę. Przyłapani na zakupach
  6. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport

Źródło: dziennikzachodni.pl

Następny artykuł