Woda sodowa z saturatoraMuzeum Nowej Huty

Pamiętasz popularne saturatory? Niedowierzanie, sprawdziliśmy ile kosztują dzisiaj jako zabytki

Woda sodowa z saturatora dla wielu osób jest wspaniałym wspomnieniem z czasów PRL. Jej smak nadal ciężko wyprzeć z pamięci. Mało kto spodziewałby się, że dawne urządzenia mogą tyle kosztować. Kwoty przyprawiają o zawrót głowy.

Wyśmienita woda sodowa z dodatkiem syropu lub soku często kojarzy się z czasami beztroskiego dzieciństwa. Saturatory współcześnie są już reliktem okresu PRL i nie spotyka się ich na ulicach. Nadal można je nabyć na nielicznych aukcjach, jednak tylko nieliczne osoby mogą sobie pozwolić na ich zakup.

Nie pij ich. Tylu ludzi codziennie popełnia niewybaczalny błądNie pij ich. Tylu ludzi codziennie popełnia niewybaczalny błądCzytaj dalej

Woda sodowa rodem z PRL-u

Nie da się ukryć, że woda sodowa z saturatorów cieszyła się przed laty ogromną popularnością. W czasach PRL-u gazowane słodkie napoje nie były ogólnodostępne, w związku z tym trzeba było sobie jakoś radzić. Potrzeba jest matką wynalazku, zatem na ulicach nietrudno było natknąć się na charakterystyczne wózki, w których mogliśmy zakupić słodką wodę sodową. Po latach urządzenia znacząco zyskały na wartości. Ile kosztuje współcześnie kultowy saturator?

Dzisiaj grzeje:

  1. Przed chwilą Lech Wałęsa wrzucił zdjęcie posiłku. 15 minut później fani zastygli, nikt się nie spodziewał
  2. Zatrważające wieści z Auschwitz. Turyści nie mogli uwierzyć własnym oczom. Przechodzi ludzkie pojęcie
  3. 70-letni rodzice przygotowali ucztę, zaprosili sześcioro ukochanych pociech. Dzieci okrutnie złamały im serce

Cena za saturator może powalić na łopatki

W dzisiejszych czasach woda sodowa nie jest niczym nadzwyczajnym. Nowoczesne saturatory są znacznie mniejsze i możemy kupić je za zaledwie 200 złotych. Jednak urządzenie rodem z PRL-u często kosztuje ponad 1000 złotych. Niekiedy wystawiana jest na sprzedaż za znacznie wyższą kwotę. W jednej z aukcji znajdującej się na portalu OLX saturator wyceniony został na 1700 złotych. Został on wyprodukowany w 1969 roku i od lat nie był używany. Posiada również oryginalną dokumentację. Już samo zdjęcie wywołuje nostalgię.

Woda sodowa i kultowy saturator

OLX / Błażej

Nie jedz ich i nie używaj, wyrzuć, jeśli masz w domu. Są na czarnej liście, ostrzeżenie o zagrożeniu, wycofano niebezpieczne produktyNie jedz ich i nie używaj, wyrzuć, jeśli masz w domu. Są na czarnej liście, ostrzeżenie o zagrożeniu, wycofano niebezpieczne produktyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Emerytury stażowe wracają. Po zmianach świadczenie już przed 60. urodzinami, ale jest warunek
  2. Oficjalne. 1 października zmienią się obowiązujące zakazy
  3. Anię zamurowało podczas grzybobrania. Zajrzała do czarnej dziury w ziemi i nie mogła uwierzyć własnym oczom
  4. Dramatyczny finał grzybobrania. Na pomoc ruszyło 20-tu strażaków
  5. Zacznie się za kilkanaście godzin. Biedronka już ogłosiła
  6. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Źródło: OLX

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł