Wesele zakończyło się w nietypowy sposób
Canva.com / MNstudio

Kelnerka dostała wysoki napiwek za wylanie sosu na gościa weselnego

Nie da się ukryć, że wesele wymaga sporego zaangażowania. Dotyczy to zarówno pary młodej, jak i obsługi. Pewna kelnerka podczas takiego wydarzenia popełniła sporą gafę i rozlała sos na gościa. Spodziewała się sporych problemów, jednak zamiast tego została nagrodzona napiwkiem. Mało kto podejrzewałby, że taki incydent zakończy się w ten sposób.

Wesele to niezwykłe wyznanie miłości. W jego trakcie sporo się dzieje i nietrudno o różnego rodzaju uchybienia. Podczas zabawy mogą ziścić się nawet najgorsze scenariusze. Jednym z nich z pewnością jest rozlanie sosu na matkę pana młodego.

Wesele rządzi się swoimi prawami

Bez wątpienia każde wesele wiąże się z przestrzeganiem pewnych norm. Dotyczy to zarówno strojów, jak i odpowiedniego zachowania. Jednak niektórzy goście mają za nic ogólnie przyjęte obyczaje. Nie inaczej było również na tym weselu.

Aktualnie żadne wesele w Polsce nie może się odbyć z powodu obowiązujących obostrzeń. Niedawno wspominaliśmy o tym, kiedy będzie możliwe ponowne otwarcie restauracji. Dziś skupimy się na historii jednej z kelnerek.

Cała sytuacja miała miejsce w Wielkiej Brytanii. Chloe podzieliła się swoją niezwykłą historią za pośrednictwem TikToka. Kobieta cierpi na dyspraksję. Przypadłość wiąże się z ograniczeniami dotyczącymi koordynacji ruchowej. Jednak mimo wszystko, kobieta postanowiła sprawdzić się w roli kelnerki.

Chloe z uwagi na dyspraksję czasami upuszcza różne przedmioty. Właśnie dlatego obsługując wesele, rozlała sos na kolana teściowej panny młodej. Trzeba przyznać, że jest to spore uchybienie i nikt nie spodziewałby się nagrody za taki błąd.

Wesele potoczyło się w nietypowy sposób

(Canva / Bogdan Kurylo)

Dlaczego kelnerka dostała wysoki napiwek?

Okazuje się, że matka pana młodego wbrew ogólnie przyjętym obyczajom, postanowiła udać się na wesele w białym stroju. Nie od dziś wiadomo, że kolor ten jest zarezerwowany dla panny młodej. Rozlany sos doszczętnie zrujnował kreację teściowej.

Na szczęście potrawa nie była gorąca i kobiecie nic się nie stało. Ucierpiał wyłącznie jej strój. Kelnerka spodziewała się, że po weselu otrzyma naganę. Wbrew oczekiwaniom panna młoda nagrodziła ją sowitym napiwkiem.

Chloe dostała napiwek w kwocie 55 funtów. Jest to równowartość około 300 złotych. Panna młoda stwierdziła, że jej teściowa mogła nie ubierać się na biało. Niektórzy z internautów spekulowali nawet, że owa nagroda została wręczona kelnerce jeszcze przed całym incydentem. Jednak kelnerka nie potwierdziła tego scenariusza.

Na razie każde wesele musi poczekać na otwarcie branży gastronomicznej. W tym czasie nie pozostaje nam nic innego jak wspominanie dawnych zabaw w gronie najbliższych. To również dobra okazja na kulinarne eksperymenty. Warto wypróbować przepis Karola Okrasy na wegetariańskie kotleciki.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Ofeminin

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł