Zakaz dotyczy polskiej tracycjismakosze.pl

Na tapecie bardzo istotny zakaz, nie wszystkim się spodoba. Chcą skończyć z kontrowersyjną polską tradycją

Zakaz przeważnie kojarzy nam się z czymś bardzo negatywnym. Nie da się ukryć, że ograniczenia zazwyczaj wiążą się z pewnymi utrudnieniami. Tym razem zakaz może dotyczyć kontrowersyjnej tradycji, której ulega cała masa Polaków.

Niezwykle ważny zakaz może wywołać niepokój i oburzenie u niektórych osób. Ostatnie doniesienia nie pozostawiają wątpliwości. Możliwe, że już wkrótce pewna tradycja stanie się już tylko wspomnieniem. Czego możemy się spodziewać?

68-letnia Irena przeszła ogromną metamorfozę, teraz figury mogą pozazdrościć jej nastolatki. Wiadomo jaką dietę stosuje, fenomenalne efekty68-letnia Irena przeszła ogromną metamorfozę, teraz figury mogą pozazdrościć jej nastolatki. Wiadomo jaką dietę stosuje, fenomenalne efektyCzytaj dalej

Zakaz dotyczący polskiej tradycji

Niejednokrotnie mogliśmy przekonać się o tym, że zakaz jest elementem regulującym nasze życie codzienne. Niedawno wspominaliśmy o tym, że większość Polaków chciałaby, aby dotykanie artykułów spożywczych w sklepach zostało zabronione. Tym razem zakaz ma dotyczyć popularnej rodzimej tradycji.

Zgodnie z informacjami zawartymi na portalu Wiadomości Handlowe, do Senatu wpłynęła petycja dotycząca zakazu sprzedaży żywych karpi w sklepach. Miałby on obowiązywać w całej Polsce. Tradycja z tym związana bez wątpienia wzbudza spore kontrowersje. Głównie za sprawą tragicznych warunków, w których przetrzymywane są żywe zwierzęta. W jaki sposób zakaz jest uzasadniany przez twórcę petycji?

Dzisiaj grzeje:

  1. Dramat Magdy Gessler. Jej córka zmarła, restauratorka już zawsze będzie mierzyła się z traumą. Dopiero po wielu latach opowiedziała o tragedii
  2. Nocą wyciągnęły jedzenie ze śmietnika supermarketu. Właśnie wydano wyrok, zostały surowo ukarane
  3. Płacenie kartą nie będzie wyglądało już tak samo. UE zmieni zasady

Zakaz sprzedaży żywych karpi w sklepach w całej Polsce

- Przewodnią myślą wypływającą z tego orzeczenia jest uznanie, że przetrzymywanie karpi w nieodpowiednich warunkach w czasie ich sprzedaży i transportu może być traktowane jako znęcanie się nad zwierzętami w myśl ustawy o ochronie zwierząt. Od czasu zapadnięcia wspomnianego wyroku część supermarketów zdecydowała się wycofać z handlu żywymi karpiami, uznając ten rodzaj sprzedaży za niehumanitarny, najprawdopodobniej obawiając się ewentualnych kar i działalności aktywistów. W tym roku jedna z dużych sieciówek najpierw jednak ogłosiła, że nie będzie sprzedawała żywych karpi, za co zebrała brawa od działaczy na rzecz ochrony zwierząt, tylko po to, żeby następnie udostępnić hodowcom swoje parkingi, na których kwitnie proceder sprzedaży karpi - można wyczytać w petycji proponującej zakaz sprzedaży żywych ryb, przytaczanej przez portal Wiadomości Handlowe. Liczby, które wskazywane są w jego dalszej części napawają trwogą.

- W naszym kraju hoduje się ok. 20 tys. ton ryb rocznie, z czego 15 tys. zabija się na święta. Z tego widać, jak wielki jest to problem i ilu istot dotyka z tego powodu cierpienie. Zakończmy tę wieloletnią męczarnię żywych ryb, sprzedawanych przy drogach i marketach w foliowych workach - nie da się ukryć, że zakaz sprzedaży żywych karpi w sklepach jest szlachetną inicjatywą. Autor petycji podkreślił, że nie wszystkie tradycje są dobre. Co sądzicie o takim zakazie?

Dla jednych wspaniały przysmak, dla innych najgorsze wspomnienie dzieciństwa. Zupa owocowa z makaronem jest wyborem nie tylko dla dzieciDla jednych wspaniały przysmak, dla innych najgorsze wspomnienie dzieciństwa. Zupa owocowa z makaronem jest wyborem nie tylko dla dzieciCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Gwiazdorzy zostali wyrzuceni z kultowego show grupy TVN przez kontrowersje? Nie zobaczymy ich na antenie w najbliższym czasie
  2. Żywioł nie miał litości. Fatalna noc w Polsce. Tysiące mieszkańców poszkodowanych
  3. Kanapkę z serem popijasz pyszną kawą? Poważny błąd, nigdy więcej tak nie rób
  4. Tylko nie Pani Magda, fani struchlali, niestety jest nieuleczalna, widać ją na pierwszy rzut oka
  5. Soczysta surówka z cukinii i marchewki świetnie sprawdzi się w upały. Zrobisz ją w parę chwil, a zasmakuje wszystkim
  6. Wielki sukces siostrzeńca Adama Małysza. Skoczek twierdzi, że dopiero się rozkręca

Źródło: Wiadomości Handlowe

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł