Zakaz dotykania produktów - jesteś za?Facebook/ Sklep Traditional

Polacy są za wprowadzeniem zakazu dotykania produktów spożywczych w sklepach. Wszystko z jednego powodu

Zakaz dotykania produktów spożywczych w sklepach jest popierany przez bardzo dużą liczbę Polaków. Za wszystko odpowiada jeden bardzo ważny powód. Jesteście za wprowadzeniem takiego obostrzenia?

Zakaz, który ma uniemożliwić klientom dotykanie produktów spożywczych w sklepie, spotkał się z nadzwyczajnym pozytywnym odzewem. Została przeprowadzona specjalna ankieta przez CE Research i SYNO Poland dla Grupy BLIX i Hiper-Com Poland, w której respondenci mieli odpowiedzieć czy taki zakaz powinien zostać wprowadzony. Wyniki są zaskakujące, zgadzasz się z nimi?

Szymon odpalił grilla z Lidla na balkonie. Nie mógł przewidzieć jednej rzeczy, wystarczyło kilkanaście minutSzymon odpalił grilla z Lidla na balkonie. Nie mógł przewidzieć jednej rzeczy, wystarczyło kilkanaście minutCzytaj dalej

Zakaz dotykania produktów spożywczych w sklepach - co o nim uważasz?

Z ankiety dowiedzieć się możemy, że aż 71% zapytanych jest "za" wprowadzeniem zakazu. W tym tygodniu w czwartek dzienna liczba nowych zarażonych dobiła do 418 przypadków, co nie pozostało obojętne dla obywateli kraju. Taka suma jest największym przyrostem od przeszło miesiąca, więc mieszkańcy zwyczajnie zaczynają się ponownie niepokoić.

Tak duże poparcie zakazu, które pokazała ankieta, jest wynikiem obaw przed przenoszeniem się koronawirusa na powierzchni produktów takich jak warzywa, owoce, pieczywo i inne. Czy faktycznie można zarazić się w ten sposób? Znamy opinię ekspertów z EFSA.

Dzisiaj grzeje:

  1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
  2. Gotujesz rosół na kurczaku? Babcie ostrzegają, 1 część kury w ogóle się nie nadaje, nie wrzucajcie jej do garnka
  3. Czas na złożenie wniosku mija już za kilka dni. Rekordzista dostał aż 429 tys. zł

- Na podstawie danych dotyczących wirusów SARS i MERS jest mało prawdopodobne, aby wirus przenosił się przez żywność, i nie ma dotychczas dowodów, aby miało to miejsce - zawarto w komunikacie Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Żywności.

Nie mniej warto zachować takie same zasady bezpieczeństwa i higieny jak do tej pory. Do sklepów należy wchodzić z zasłoniętymi ustami i nosem, produktów dotykać jedynie przez rękawiczki, a dłonie warto często dezynfekować płynem lub żelem antybakteryjnym.

Żywność za to należy potraktować tak, jak przy ryzyku zatrucia pokarmowego. Po powrocie ze sklepu umyć warzywa i owoce, ograniczać spożywanie jedzenia na surowo, a produkty takie jak pieczywo podgrzać w piekarniku przez 2 minuty w 200 stopniach. Czy według ciebie należy wprowadzić zakaz dotykania produktów spożywczych? Daj znać w komentarzu.

Najlepsze newsy:

  1. TVP właśnie przekazało bardzo ważną wiadomość. Zaczęło się
  2. RMF FM: Rodzice stracą pieniądze, nadszedł koniec. Znika bardzo popularne świadczenie
  3. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków
  4. Kisisz ogórki? Pamiętaj o 4 kluczowych zasadach, ich nieprzestrzeganie grozi kulinarną katastrofą
  5. Kolobrzeskie ogórki kiszone lepsze od tradycyjnych? Sekretem jest jeden tajemniczy składnik
  6. Gorący romans Gessler ze słynnym polskim aktorem szybko dobiegł końca. Dziś ma do niego 1 ogromny zarzut
  7. Justyna Kowalczyk zdradziła przerażającą prawdę przed tysiącami Polaków. "Straciłam dziecko"

Źródło: spidersweb

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł