Zakaz handlu w sklepachJakub Kossakowski / materiały własne

Niewyobrażalne, rząd zaplanował aż pół tygodnia z zakazem handlu. Nie zrobisz zakupów spożywczych przez kilka dni, jest data

Nie da się ukryć, że zakaz handlu przez pół tygodnia może wzbudzić spore obawy o dostęp do podstawowych produktów spożywczych. Okazuje się, że święta Bożego Narodzenia zbiegną się z niedzielą niehandlową. W związku z tym przez pół tygodnia sklepy będą zamknięte.

Zakaz handlu w niedzielę stał się niemal normą. W tym roku tylko kilka razy mogliśmy zrobić zakupy w siódmy dzień tygodnia. Pozostały jeszcze dwie, jednak nie unikniemy dzięki nim pół tygodnia z zakazem handlu.

Wskazano 3 najzdrowsze produkty świata. Niedowierzanie, ale nie ma wśród nich ogórków kiszonych ani burakówWskazano 3 najzdrowsze produkty świata. Niedowierzanie, ale nie ma wśród nich ogórków kiszonych ani burakówCzytaj dalej

Półtygodniowy zakaz handlu może zaniepokoić wielu smakoszy

Bez wątpienia zakaz handlu nie jest niczym przyjemnym dla klientów, którzy nie mieli czasu na zrobienie odpowiednich zakupów spożywczych. Mało kto spodziewałby się, że czeka nas pół tygodnia zamkniętych sklepów.

Zakaz handlu będzie obowiązywał 24 grudnia od 14:00, a zakończy się dopiero w poniedziałek 28 grudnia. W związku z tym klienci sklepów muszą przygotować się na to, że przez trzy i pół dnia zakupy mogą być niemożliwe.

Oczywiście zakaz handlu nie będzie dotyczył niektórych placówek. Można do nich zaliczyć między innymi sklepy osiedlowe, w których za ladą stanie właściciel. Jednak już teraz w sklepach spożywczych można natknąć się na długie kolejki.

- W soboty sklepy przeżywają oblężenie. Polacy zostaną zmuszeni do stania w długich kolejkach przed sklepami. Część z nich zrezygnuje zapewne z niektórych zakupów i w ten sposób zostanie pozbawiona dostępu do produktów - można wyczytać w oświadczeniu Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, przytaczanym przez portal Dziennik Zachodni. Na temat tej sytuacji wypowiedziała się prezes organizacji.

Dzisiaj grzeje:

  1. Miękkie, soczyste i jednocześnie wyraziste w smaku schabowe. Sprytna sztuczka polega na posmarowaniu schabu uwielbianą przyprawą
  2. Koszmar każdego pasażera. Anna Lewandowska zdradziła, co ją spotkało na lotnisku, ręce opadają
  3. Szykuj się na ogromne zbiory borowików w środku zimy. Możesz je bowiem uprawiać w doniczce

Zakaz handlu bardziej uciążliwy niż kiedykolwiek

- W obliczu obowiązujących już obostrzeń, zapowiadanej narodowej kwarantanny oraz wyłączenia z handlu znaczącej liczby niedziel i dni świątecznych. Polacy zostaną pozbawieni dostępu do żywności, a w szczególności do świeżych artykułów spożywczych - powiedziała Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, w rozmowie z Bussines Insider, przytaczanej przez Dziennika Zachodni.

Zakaz handlu w niedziele w aktualnej sytuacji może być mocno uciążliwy. W związku z tym prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji proponuje rozwiązanie, które może wydać się wielu osobom dosyć kontrowersyjne.

Zgodnie z doniesieniami portalu Dziennik Zachodni, Renata Juszkiewicz uznaje, iż jedynym rozwiązaniem jest zniesienie zakazu handlu ze wszystkich niedziel do końca 2020 roku. Póki co do będziemy mogli zrobić zakupy w siódmy dzień tygodnia wyłącznie 13 oraz 20 grudnia.

- Rozwiązanie takie umożliwiłoby wszystkim konsumentom zaopatrzenie się w żywność i niezbędne artykuły, a ponadto przyczyniłoby się do zwiększenia bezpieczeństwa w sklepach poprzez rozłożenie ruchu klientów na siedem dni w tygodniu - można wyczytać w Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Każdy myśli, że roślina jest zwykłym chwastem. Tymczasem zmienia smak rosołu lepiej niż najdoskonalszy przepis GesslerKażdy myśli, że roślina jest zwykłym chwastem. Tymczasem zmienia smak rosołu lepiej niż najdoskonalszy przepis GesslerCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Koronawirusa może zabijać pewien niepozorny preparat. Okazuje się, że wszyscy mamy go w apteczkach
  2. Ma 70 lat i schudła blisko 60 kilogramów. Teraz przeszła kolejną spektakularną metamorfozę
  3. Jesienią pijasz tylko warzywne soki? Ogromny błąd, stokroć lepszy jest sok jabłkowy, posiada zdumiewające zalety
  4. Używasz folii aluminiowej do pieczenia albo pakowania jedzenia? Popełniasz nieodwracalny w skutkach błąd
  5. 3 tricki i porada Gessler sprawią, że sałatka jarzynowa będzie jeszcze lepsza w smaku. Nie przestaniesz jej jeść
  6. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał
  7. Policja ścigała ciągnik napakowany ludźmi. Nie do wiary, kim był jeden z nich

Źródło: Dziennik Zachodni

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł