Zakupy mogą być niebezpieczneYouTube.com/ Take Look

Policja może dokonać kontroli twoich zakupów i ukarać? Możesz się mocno zdziwić, lepiej je dobrze zaplanuj

Zakupy obecnie są bardzo mocno ograniczone. Wszystko spowodowane jest chęcią powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród społeczeństwa. Rząd wprowadził szereg obostrzeń, do sklepu może wejść tylko ograniczona liczba osób, wprowadzono też specjalne godziny dla seniorów. Lepiej dokładnie zaplanuj zakupy, wychodź tylko po niezbędne do życia produkty.

Zakupy są trudnym tematem. Wielkie kolejki, potrafiące ciągnąć się na setki kilometrów, ograniczenia w liczbie ludzi obecnych jednocześnie w sklepie czy wymóg noszenia rękawiczek i masek utrudnia zakupy. Okazuje się, że policja może nam dać bardzo dużą karę, nawet za wyjście do sklepu, jeśli jest nieuzasadnione, bo nie kupujemy produktów niezbędnych do przeżycia, tylko na przykład alkohol.

Biskupi wskazali jak błogosławić pokarm w domu. Tadeusz Rydzyk zakazał pić kawyBiskupi wskazali jak błogosławić pokarm w domu. Tadeusz Rydzyk zakazał pić kawyCzytaj dalej

Zakupy wielce ryzykowne, możemy zapłacić wysoką cenę za wyjście z domu

Z domu możemy wychodzić jedynie w najważniejszych sprawach. Zakupy, podróż do pracy, wyjście z psem czy wizyta w aptece i u lekarza są oczywistymi wyjątkami, kiedy zdrowi ludzie mogą opuścić swoje 4 ściany. Wiele osób jednak nie wie, że policja może nas zatrzymać nawet kiedy idziemy z zakupami. Wystarczy, że po wizycie w sklepie obejrzą nasze produkty i stwierdzą, że nie są one konieczne do życia. Wtedy możemy zostać ukarani wysoka grzywną.

Dzisiaj grzeje: 1. Pracownik dużej sieci sklepów spożywczych: "Tragedia gotowa, uważajcie na siebie"

2. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku

- Sprawdzamy, czy to jest na przykład wyjście do sklepu, gdzie chcemy zrobić zakupy, aby mieć jak przygotować obiad, kolację, jak wyżyć, czy jest to na przykład wyjście do sklepu, bo ktoś chce sobie kupić zdrapkę czy akurat zabrakło alkoholu i chce uzupełnić zapasy - powiedział Rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka dla Wirtualnej Polski.

Powinniśmy za wszelką cenę wychodzić z domu jedynie wtedy, kiedy mamy naprawdę ważna sprawę. Wyjście do sklepu po paczkę chipsów nie jest istotne, w przeciwieństwie do zrobienia zakupów spożywczych na tydzień czy odebrania leków na nadciśnienie w aptece. Generalnie, im mniej opuszczamy nasze domostwa, tym większa szansa na szybkie wyeliminowanie epidemii i mniejsze ryzyko zarażenia się.

Zostańmy w domach i dbajmy o nasze zdrowie. Teraz jest szczególnie ważnym, aby pozostać w dobrej formie.

Najlepsze newsy:

  1. Wyjątkowo smutne święta pary prezydenckiej. Andrzej Duda przekazał smutną wiadomość
  2. Przepowiednie dla Polski. Jasnowidz wyjawił, co stanie się w 2020. Porażające
  3. Podczas robienia zakupów usłyszała krzyki pod Biedronką. Zamarła widząc co się dzieje, nie mieści się w głowie
  4. Rośnie niemal wszędzie. Wytwarza sok zbijający gorączkę, niweluje bóle gardła i mięśni
  5. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle
  6. Cała rodzina zaraziła się koronawirusem. Mieli nietypowe objawy

Źródło: Polki.pl

Następny artykuł