Od jutra zakupy przez epidemię będą wyglądały inaczej.

Właśnie na drzwiach sklepów wywieszane są nadzwyczajne karteczki. Jutro zakupy będą wyglądały inaczej

Jutro zakupy w piekarniach i sklepach spożywczych będą wyglądały inaczej niż zwykle. Z uwagi na szerzącą się pandemię koronawirusa na drzwiach sklepów i piekarni zaczynają pojawiać się specjalne karteczki. Ich treść jest nadzwyczajna.

Wybierasz się jutro na zakupy? Wiele sklepów zmieniło właśnie zasady sprzedaży. Na drzwiach możesz natknąć się na specjalną karteczkę. Widnieją na niej wskazówki dotyczące zasad panujących podczas zakupów w danym sklepie. Dotyczą one bezpieczeństwa, a nawet limitów i ograniczeń z uwagi na deficyty towarów.

Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusaSanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusaCzytaj dalej

Idziesz jutro na zakupy? Zmieniło się wiele

W wielu miejscach w Polsce na drzwiach sklepów widnieją karteczki o podobnej treści, jak ta widniejąca przy wejściu do jednej z piekarni na Pomorzu. Możemy z niej przeczytać, że w trosce o dobro personelu jednocześnie do sklepu może wejść maksymalnie 4 osoby. Są też apele o to, aby dokonywać płatności bezgotówkowych.

- W trosce o personel naszego sklepu, zwracamy się z prośbą, aby w sklepie przebywał naraz maksymalnie 4 osoby robiące zakupy, stojące w bezpiecznej odległości od siebie i ekspedientek. Jednocześnie prosimy, aby w miarę możliwości korzystać z bezgotówkowych metod płatności - czytamy na drzwiach jednej z gdańskich piekarni.

Dzisiaj grzeje: 1. Do sieci trafiło nagranie z izolacji Magdy Gessler. Widziało je już tysiące Polaków

2. "Lot do domu" za 4,3 tys. złotych, ogromne zdziwienie. LOT musiał się tłumaczyć

Coraz więcej sklepów decyduje się na wywieszanie podobnych apeli i ogłoszeń. W Białymstoku na przykład jeden z punktów sprzedaży wprowadził limit polegający na możliwości zakupienia maksymalnie 3 sztuk danego towaru. Wszystko przez to, że wcześniej klienci kupowali na zapas w ilościach gigantycznych, w związku z czym zaczyna brakować produktów. Okazuje się, że jednym z najbardziej deficytowych towarów w tym sklepie jest papier toaletowy. Zaczyna też brakować środków czystości.

- W trosce o dobro wszystkich klientów limit sprzedaży ustalamy na maksymalnie 3 sztuki danego produktu na osobę - czytamy na ogłoszeniu.

Wiadomość warto przekazać znajomym, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Jeśli już musicie wyjść na zakupy, pamiętajcie o zachowaniu odstępu przynajmniej 1,5 metra od innych osób w kolejce.

Najlepsze newsy:

  1. Rośnie tempo zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach
  2. Wyciekło wideo z włoskiego szpitala. Polka wysłała dramatyczne nagranie
  3. Apogeum witamin. Dodaj do surówki z kiszonej kapusty 1 składnik, podniebienie odleci
  4. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  5. Sanepid pilnie apeluje do wszystkich Polaków robiących zakupy. Niebezpieczeństwo jest szczególne
  6. Jerzy Zięba twierdzi, że wie jak powstrzymać koronawirusowe szaleństwo. Zwraca się do lekarzy

Źródło: radio.bialystok.pl, onet.pl

Następny artykuł