Kobieta wybrała się na zakupy w trakcie kwarantannyYouTube.com/3T TOTAL TRAINING

Zlekceważyła kwarantannę i poszła między Polaków robić zakupy. Dostanie ogromną grzywnę

Zakupy do tej pory były traktowane jak część dnia codziennego. Obecnie, wyjście do sklepu równoznaczne jest ze zrobieniem wielodniowych zapasów. Niestety, duża część ludzi lekceważy zasady kwarantanny, której są poddani i bez refleksji idzie do sklepu. Konsekwencje są ogromne.

Zakupy w czasie kwarantanny powinny być wykonywane przez kogoś innego. Rząd ustanowił nawet, że pomoc społeczna będzie robić je dla najbardziej potrzebujących, czyli aktualnie dla ludzi poddanych kwarantannie. Niestety, czasem ochota na kupienie czegoś specjalnego u niektórych osób jest większa, niż ryzyko kary.

Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusaBada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusaCzytaj dalej

Zakupy za 5 tysięcy złotych

59 letnia mieszkanka Pleszewa jak zwykle wybrała się na drobne zakupy, w celu zdobycia świeżego pieczywa i wędliny. Nie były jednak zwykłymi zakupami, ponieważ kosztowały ją 5 tysięcy złotych grzywny. Pani z Pleszewa miała obowiązek odbyć dwutygodniową kwarantannę w swoim domu. Polegała na kategorycznym zakazie opuszczania domu, a wszystkie potrzebne rzeczy dostarczane były przez pracowników opieki społecznej. Policjanci, którzy zostali wysłani na rutynowy patrol, nie zastali lokatorki w mieszkaniu. Teraz musi zapłacić wysoką karę.

Dzisiaj grzeje: 1. W wodzie z kranu dochodzi do szybkiej inaktywacji wirusa SARS-CoV-2. WHO potwierdza

2. Pasażerowie autobusu PKS poszukiwani. Kierowca był zakażony koronawirusem, pilny apel

Całe wydarzenie może nie skończyć się jedynie na grzywnie.

- Ponadto sprawa może trafić do prokuratury, aby oceniła, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa. Wtedy kobieta odpowiedziałaby za narażenie innej osoby na zarażenie, za co grozi do roku więzienia - podaje rzecznik prasowy policji w Pleszewie asp. Monika Kołaska

Obecnie prowadzone jest postępowanie dotyczące nieprzestrzegania odpowiednich nakazów izolacji, przez osobę u której jest podejrzenie koronawirusa. Aktualnie rząd prowadzi prace nad zaostrzeniem kar więzienia do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Najlepsze newsy:

  1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  2. Kto najciężej choruje na koronawirusa? Jest najnowszy raport, prawda jest bardzo smutna
  3. Rodzina w polskiej miejscowości złamała kwarantannę. Przyłapani na zakupach
  4. Kasjerka Biedronki założyła maseczkę i rękawiczki. Skandal, klienci zaczęli ją upokarzać i poniżać
  5. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało
  6. Jego żona walczy o życie. W obliczu pandemii wystosował ważny apel

Źródło: niezalezna.pl

Następny artykuł