Polacy robią duże zakupy, obawiają się epidemii koronawirusapxhere.com/mohamed hassan

W Polsce nie stwierdzono koronawirusa, ale dziennikarze wykryli, że Polacy w sklepach robią pilne zapasy. Co kupują?

Zakupy w czasach epidemii są uciążliwe, w sklepach brakuje produktów, kolejki są długie a każdy człowiek może być potencjalnym zagrożeniem. Pokazujemy co Polacy kupują w obliczu niebezpiecznych czasów.

Zakupy robimy praktycznie każdego dnia. Wyjście do osiedlowego spożywczaka, do piekarni czy większy wypad do hipermarketu po produkty na cały tydzień. Co jednak, kiedy nawet tydzień to za mało?

Rewelacyjny przepis na kotlety mielone po lwowsku Magdy Gessler. Zasmakujesz i nigdy innych nie zrobiszRewelacyjny przepis na kotlety mielone po lwowsku Magdy Gessler. Zasmakujesz i nigdy innych nie zrobiszCzytaj dalej

Zakupy u progu epidemii

W Polsce do tej pory nie wykryto jeszcze koronawirusa, jednak Polacy już przygotowują zapasy. Sklepy pękają w szwach z powodu ilości klientów. Czym wypełniają swoje wózki, oraz jakie produkty są najczęściej wybierane?

Na większość składają sie produkty suche. Makarony, kasze, sól, cukier, ryże czy mąki. Ich termin przydatności do spozycia jest długi, a odpowiednie przechowywanie (bez wilgoci, słońca czy wysokich temperatur) wydłuży go jeszcze bardziej. Kolejnymi zapasami robionymi przez klientów sklepów są konserwy. Żywność przechowywana w puszkach, jest jednym z najlepszych wyborów, jeśli chcemy mieć zaplecze żywieniowe na długie lata.

Najważniejszym elementem jest jednak woda. Bez niej przeżyjemy jedynie kilka dni. Najczęsciej klienci kupują zgrzewki wody mineralnej w plastikowych butelkach, które dzięki szczelnemu zakmnięciu długo się nie zepsują. Pamiętać należy jednak o tym, by promienie słoneczne nie miały do nich dostępu. Światło szybko zepsuje nam naszą drogocenną wodę.

Dzisiaj grzeje: 1. Czy istnieje cenniejszy dla domu produkt niż soda oczyszczona? 10 nieziemskich zastosowań

2. Nie żyje wyjątkowy podróżnik i łowca przygód. Jego książki czytały miliony, wielka strata

Następne artykuły spożywcze to mrożonki. Głębokie mrożenie, któremu poddawane są mięsa, warzywa czy owoce zabijają zarazki i uniemożliwiają namnażanie kolejnych drobnoustrojów. Większość klientów nie zapomina o mrożonych rybach, czy daniach głęboko mrożonych, gotowych do spożycia po obróbce cieplnej. Wszelkie bakalie, suszone owoce, słodycze oraz przekąski również są nabywane wyjątkowo często. Zapewniają sytość i ich wysoka kaloryczność daje dużo energii.

Poza artykułami spożywczymi ludzie robią zapasy leków, środków czystości czy higieny. Jednak to brak żywności jest dla najgroźniejszy.

  1. Twórcy Kuchennych rewolucji chcieli ukryć porażającą prawdę przed widzami. Wszystko się wydało
  2. Nie żyje gwiazdor „Klanu” i mąż znanej aktorki. Pogrążona w żałobie żona poinformowała o śmierci
  3. Jedno z najlepszych ciast bez pieczenia na świecie. Robi się niemal samo, podajemy przepis
  4. Wypijesz najlepszą od 100 lat miksturę z czosnku i miodu i osłupiejesz już po 3 min. Efekty są oszałamiające
  5. 99% ludzi nie rozpozna po żółtku i białku, które jajko jest najzdrowsze. Nr 1, 2 czy 3?
  6. Została skierowana do psychiatry. Sama dowiedziała się, jak można wyleczyć jej nowotwór

Źródło: natemat.pl

Następny artykuł