Zakupy spożywcze i godziny dla seniorówPixabay / MarkMartins; Pixabay / stevepb

Nie ma odwrotu. Rząd zdecydował w sprawie robienia zakupów spożywczych we wszystkich sklepach

Zakupy spożywcze dotyczą każdego z nas. Wiele wątpliwości wzbudzają godziny dla seniorów. Okazuje się, że rząd podjął decyzję, które nie spodoba się wielu klientom i przedsiębiorcom. Rządzący postanowili, że godziny dla seniorów będą obowiązywać nadal i w najbliższej przyszłości nie zamierzają rezygnować z tego pomysłu.

Nie da się ukryć, że zakupy spożywcze są jedną z podstawowych czynności, na którą codziennie decyduje się wiele osób. Od pewnego czasu od 10:00 do 12:00 sklepy są otwarte wyłącznie dla seniorów. Przepis od początku wywoływał kontrowersje.

Najprostszy i najszybszy przepis na gołąbki po szwedzku. Robi się je w chwilęNajprostszy i najszybszy przepis na gołąbki po szwedzku. Robi się je w chwilęCzytaj dalej

Zakupy spożywcze i godziny dla seniorów

Jeżeli mamy mniej niż 60 lat, wówczas na zakupy spożywcze nie możemy udać się między 10:00 a 12:00. Te godziny są zarezerwowane dla osób starszych. Ma to na celu zabezpieczyć ich przed ewentualną infekcją. Nie każdy jest zwolennikiem takiego rozwiązania.

Zakupy spożywcze zarezerwowane wyłącznie dla seniorów wywołują mieszane uczucia. Znaczna część klientów i właścicieli sklepów jest przeciwna takiemu rozwiązaniu. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Wiadomości Handlowe, Grupa Eurocash przeprowadziła ankietę potwierdzającą ten fakt.

Okazuje się, że 90% przedsiębiorców, mając aktualny stan wiedzy o pandemii, zrezygnowałoby z godzin dla seniorów. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało, że zakupy spożywcze między 10:00 a 12:00 nadal będą zarezerwowane wyłącznie dla osób powyżej 60 roku życia.

Godziny dla seniorów stwarzają różne problemy. Przykładowo w ich trakcie zakupy spożywcze nie mogą być robione przez opiekunów osób starszych, które nie są w stanie samodzielnie iść do sklepu. Kwestię poruszył Maciej Kierwiński - poseł Koalicji Obywatelskiej. List z odpowiedzią jest bardzo wymowny.

Dzisiaj grzeje:

  1. Najszybsza sałatka z najzdrowszym produktem świata. Wzmacnia organizm i smakuje nieziemsko
  2. Polsat informuje: tysiące Polaków czeka trudna sytuacja po decyzji rządu. Z nadzieją czekali na sezon wyjazdów podczas ferii zimowych
  3. Składniki kosztują grosze, zrobisz ją w kilka chwil. Antygrypina pomoże na kaszel, przeziębienie i katar

Zakupy spożywcze między 10:00 a 12:00 nadal wyłącznie dla seniorów

- Obecnie zaleca się, aby osoby starsze nie wychodziły z domu lub wychodziły tylko np. po niezbędne zakupy. Ograniczenie liczby osób w tych placówkach, zwłaszcza osób młodych czy dzieci, którzy mogą chorować bezobjawowo i być nosicielami wirusa, służy właśnie temu celowi - napisała Anna Schmidt z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, cytowana przez portal Wiadomości Handlowe.

Nie da się ukryć, że takie uzasadnienie można uznać za zasadne. Nie zmienia to jednak faktu, że osoby starsze przeważnie decydują się na robienie zakupów w godzinach wcześniejszych niż te, które zostały dla nich zarezerwowane. Dalsza część listu ewidentnie wskazuje, że godziny dla seniorów nie ulegną zmianie.

- W chwili obecnej nie planuje się wprowadzania zmian w zakresie umożliwienia dokonywania zakupów w godzinach 10-12 od poniedziałku do piątku osobom poniżej 60. roku życia - nadmieniła Anna Schmidt.

Robiąc zakupy spożywcze musimy się pogodzić z obecnością godzin dla seniorów. Wygląda na to, że do czasu zażegnania zagrożenia epidemiologicznego, będą nam one towarzyszyły. Na szczęście w innych godzinach również możemy udać się do sklepu.

Krokiety na święta mrozić usmażone czy nie? W panierce czy bez? Podajemy najlepszy przepisKrokiety na święta mrozić usmażone czy nie? W panierce czy bez? Podajemy najlepszy przepisCzytaj dalej

Zobacz także na w naszych serwisach:

  1. Zapadła decyzja w sprawie szkoły. Rząd podał termin powrotu uczniów oraz nowe ustalenia w sprawie ferii
  2. Rewolucyjna zmiana w komunikacji urzędowej. Życie wielu Polaków będzie o niebo łatwiejsze
  3. Najszybsza sałatka z najzdrowszym produktem świata. Wzmacnia organizm i smakuje nieziemsko
  4. Dodajesz lubczyk do rosołu? Cudownie, ale w dwóch sytuacjach koniecznie z niego zrezygnuj
  5. Krokiety na święta mrozić usmażone czy nie? W panierce czy bez? Podajemy najlepszy przepis
  6. Podglądała dwie ciężarne świnie przez kamerkę. Przypadkiem ocaliła im życie
  7. Przewoził jabłka, zapomniał o jednym. Teraz kara może wynieść 2 tysiące złotych

Źródła: Wiadomości Handlowe; Radio ZET

Zapraszamy na nasz Instagram

Koniecznie obejrzyj nasze błyskawiczne przepisy, idealne na jesienną porę:

Następny artykuł