Zamrażarka - jak sprawdzić czy działała?ARKADIUSZ ZIOLEK/East News, vbacarin, Getty Images

Wychodząc z domu na dłużej włóż monetę do zamrażarki. Dowiesz się czy jedzenie się nie zepsuło

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy zamrażarka działała przez cały twój wyjazd w odpowiedni sposób, włóż do jej wnętrza zwykłą monetę. Należy ustawić ją na zamrożonej wodzie w kubku. Dzięki temu zobaczysz, czy w czasie twojej nieobecności nie było przerw w dostawie prądu, oraz czy twoja żywność nie uległa rozmrożeniu.

Zamrażarka jest doskonałym sposobem na zachowanie dużych ilości żywności w świeżości. Niestety, urządzenie to nie jest jednak niezawodne i bez prądu nie jest w stanie funkcjonować. Co jeśli wyjeżdżając zostawiamy pełną zamrażarkę, a przez jeden dzień była przerwa w dostawie prądu?

W takiej sytuacji jedzenie może się rozmrozić i ulec zepsuciu. Następnie zamrażarka ponownie zaczyna działać, jej zawartość ponownie jest zamrożona, a my o niczym nie wiemy. Ryzyko zatrucia po spożyciu takiej żywność jest duże, na szczęście jest metoda, która pozwala sprawdzić, czy zamrażarka działała przez cały czas.

Zamrażarka i moneta - doskonały sposób na test funkcjonowania urządzenia

Wyjazd na wakacje czy urlop jest radosnym czasem, jednak nie można wtedy przestać myśleć o swoim domu. Warto zabezpieczyć swój majątek, aby nic nie uległo zniszczeniu czy zepsuciu. Z tego powodu trik z monetą jest doskonały, aby mieć pewność o stanie żywności w domu.

Choć współczesne zamrażarki bardzo dobrze radzą sobie z izolacją od warunków atmosferycznych na zewnątrz urządzenia, tak nie są w stanie całkowicie wyeliminować problemu utraty energii. Z tego powodu dłuższa przerwa w dostawie prądu może doprowadzić do katastrofy.

Postanowiła spróbować czy da się przeżyć 5 dni mając na jedzenie tylko 50 złPostanowiła spróbować czy da się przeżyć 5 dni mając na jedzenie tylko 50 złCzytaj dalej

Przez kilka godzin żywność ciągle będzie zamrożona, lecz prędzej czy później, zacznie się rozmrażać. W tym momencie nie tylko ryzykujemy małą powodzią wywołaną wodą wyciekającą z lodówki - jeśli żywność wystarczająco długo będzie rozmrożona, zepsuje się.

Powrót elektryczności sprawi, że jedzenie ponownie się zamrozi, lecz nie będzie się ono już nadawało do spożycia. My o tym nie będziemy wiedzieć, chyba że, wykorzystamy monetę jako wskaźnik rozmrożenia.

Chcesz poznać więcej ciekawych trików, które można wykorzystać w kuchni? Tutaj wyjaśniamy co zrobić, gdy kapusta do gołąbków jest twarda i łykowata. W tym artykule zdradzamy czy można wkładać do lodówki gorące potrawy.

Wystarczy zamrozić wodę w kubku czy szklance, a na powierzchni lodu położyć pieniążek. W ten sposób, jeśli zabraknie prądu na tyle długo, aby zamrażarka rozmroziła się, część lodu w kubku roztopi się, a moneta przemieści się w dół.

Zaglądając po powrocie do zamrażalnika, należy na początku sprawdzić kubek. Jeśli moneta jest w połowie lodu lub na samym dnie, cała żywność nadaje się jedynie do wyrzucenia, ponieważ urządzenie rozmroziło się. W sytuacji, gdy moneta jest ciągle na powierzchni, nie ma się czym martwić, w końcu lodówka działała przez cały czas jak należy.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: kobieta.onet.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł