Zapiekanki z dawnych lat mogą przestać istniećFacebook.com

Niestety, nie przetrwali obostrzeń. Już nie zjemy kultowych zapiekanek jak z PRL-u, smutna wiadomość

Zapiekanki z PRL-u są klasyką, którą wielu ludzi kocha i uważa za najlepszy fast food. Niestety, mamy złe wieści, nie wszyscy przetrwali ciężki czas obostrzeń i muszą ogłosić upadłość. Już nie zjemy ukochanych zapiekanek jak z PRL-u, smutna wiadomość.

Zapiekanki dla wielu z nas są częścią naszej tradycji, ponieważ jadamy je od dziecka i od zawsze nam towarzyszą. Teraz wszystko może się zmienić, ponieważ wiele restauracji przeżywa ogromny kryzys, spowodowany pandemią i obostrzeniami mającymi ją zniwelować. Niestety, część z nich nie przetrwała walki i musiała ogłosić upadłość, wielka strata.

Biedronka właśnie poszła na całość. W Lidlu, Kauflandzie i Auchan razem wziętych nie ma nic lepszegoBiedronka właśnie poszła na całość. W Lidlu, Kauflandzie i Auchan razem wziętych nie ma nic lepszegoCzytaj dalej

Zapiekanki jak z PRL-u zniknęły, wiele restauracji upada z powodu wprowadzonych rygorystycznych obostrzeń

Lokal Zapiekanki PRL nie przetrwał decyzji rządu, który wprowadził niebywale rygorystyczne zakazy oraz nakazy. Restauracja ogłosiła, że ich lokal zostanie zamknięty. Wielka strata dla każdego, kto uwielbiał jeść tradycyjne zapiekanki jak za dawnych lat. Teraz można jedynie spróbować zrobić je w domu, lecz to nie będzie to samo.

Dzisiaj grzeje:

  1. 72-latka znalazła w Biedronce górę pieniędzy. Były przeznaczone na ponury cel
  2. Tegoroczne kolonie i obozy zmienią się nie do poznania. Nie wszystkie też dzieci będą mogły na nie wyjechać

Wiele innych punktów gastronomicznych cierpi z powodu obostrzeń. Dużo lokali opóźnia swoje otwarcia czy zwyczajnie ciężko jest im dostosować się do nowych panujących obecnie zasad.

- Dziś jeszcze się nie otwieramy, nie jesteśmy na to gotowi. Rząd dał nam za mało czasu. Spodziewamy się, że w ciągu tygodnia lub dwóch będziemy w pełni gotowi. Planujemy jednak stopniowe otwieranie. Być może nie będziemy czynni na początku tygodnia, wciąż to ustalam - zdradza redakcji money.pl Maciej Żakowski, współwłaściciel sieci ORZO.

Największe problemy maja małe lokale, które nie maja dużego zaplecza finansowego i zwyczajnie nie są w stanie przetrwać długiego czasu bezczynności, w której restauracja pracuje inaczej lub w ogóle.

Najlepsze newsy:

  1. Tragiczne wiadomości, zmarł słynny lekarz. By walczyć z epidemią, przełożył emeryturę
  2. Szymona Hołownię zaczepił bezdomny na ulicy. Nie miał pojęcia, że wszystko się nagrywa. Na jaw wyszedł nieznany fakt
  3. Mąż opuścił żonę. Zainstalowali w domu zdruzgotanej kobiety kamery, zastygła znajdując w piekarniku zdumiewającą niespodziankę
  4. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach
  5. Kupujesz w Biedronce gotowe surówki? Nawet nie wiesz, jaki wielki błąd popełniasz
  6. Zrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyje

Żródło: money.pl

Następny artykuł