Osoba z niepełnosprawnościąPixnio / licencja: CC 0

Popierasz propozycję zwiększenia zasiłków dla niepełnosprawnych? Marcin z ojcem nie mają na jedzenie

Zasiłek, który otrzymują niepełnosprawni od państwa nie należy do wysokich. Mimo systematycznych wzrostów tej kwoty, nadal jest śmiesznie niska. Marcin i jego starszy tata ledwo wiążą koniec z końcem.

Zasiłek dla niepełnosprawnych w Polsce nie należy do świadczeń, które łatwo otrzymać. Przede wszystkim musimy rozróżnić podstawowe rodzaje zapomóg o jakie mogą starać się chorzy bądź ich opiekunowie. Podstawowy zasiłek pielęgnacyjny wynosi zaledwie 215,84 zł miesięcznie, a renta dla osoby niepełnosprawnej to niewiele ponad tysiąc złotych. Osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie apelują, że te kwoty nie wystarczają nawet na podstawowe potrzeby. Pan Aleksander, który opiekuje się chorym synem z bólem przyznaje, że nie stać ich nawet na jedzenie. Potrzebna była pomoc ludzi z zewnątrz.

Biedronka ma komunikat dla wszystkich. Jutro się zacznie, klienci będą przecierać oczyBiedronka ma komunikat dla wszystkich. Jutro się zacznie, klienci będą przecierać oczyCzytaj dalej

Zasiłek dla osób niepełnosprawnych - powinien być wyższy?

Osoby niepełnosprawne często wymagają specjalistycznej opieki lekarskiej, która niestety sporo kosztuje. Kilkaset złotych w zasiłkach miesięcznie czasem nie starcza nawet na jedną wizytę u lekarza. Poza medycznymi wydatkami, chorzy nadal potrzebują podstawowych produktów jak jedzenie czy ubrania, a te także nie należą do dóbr darmowych. Przy dyskusji o zasiłkach dla niepełnosprawnych należy zwrócić także na problem braku możliwości podjęcia pracy przez osoby niepełnosprawne czy ich opiekunów. Taki stan rzeczy sprowadza się często do konieczności utrzymywania się jedynie z pieniędzy, które oferuje państwo. Niestety te kwoty nie powalają, a coraz więcej osób pobierających zasiłki ma siłę mówić o tym wprost. Też uważacie, że zasiłki wymagają natychmiastowego zwiększenia?

Dzisiaj grzeje:

  1. Uwaga: Podjęli decyzję o zamknięciu. Istniało zbyt duże zagrożenie życia i zdrowia
  2. Dariusz znalazł borowika. Zobaczył co na nim jest i zamarł, szybko zaczął uciekać
  3. Sensacja w Australii. Rekin zaatakował jego żonę, więc rzucił się na niego z pięściami

Smutnym przykładem sytuacji finansowej spowodowanej niepełnosprawnością jest przypadek Aleksandra Skowrońskiego. 84- letni aktor, znany między innymi z roli w firmie "U Pana Boga w ogródku" opiekuje się niemal niewidomym synem Marcinem. Sytuacja mężczyzn po śmierci żony Aleksandra jest wręcz tragiczna. Symboliczne kwoty zasiłków nie starczają niemal na nic. Mieszkanie, w którym mieszkają jest zadłużone, a jedzenie kupują na kredyt w pobliskim sklepie. Syn Marcin stara się parać dorywczych pracy, by zarobić chociaż na podstawowe potrzeby. Na pomoc mężczyznom ruszył Adam Nalepa, reżyser teatralny, który założył zbiórkę. Zebrana kwota kilkukrotnie przewyższyła zakładany początkowo cel. Jest to niezwykle smutne, że doceniany aktor nie mógł liczyć na pomoc od państwa, a jego przetrwanie zależy jedynie od ludzi dobrej woli.

Są we wszystkich Lidlach i Biedronkach, codziennie je gotujemy. Media ostrzegają, przekazują alarmujące słowa ekspertówSą we wszystkich Lidlach i Biedronkach, codziennie je gotujemy. Media ostrzegają, przekazują alarmujące słowa ekspertówCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Prywatny dramat córki prowadzącej "Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor ujawniła, co dzieje się z Marysią
  2. Dramatyczny rekord zakażeń na Pomorzu. Sytuacja jest naprawdę zła
  3. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj obierek z ogórka. Dzięki nim pozbędziesz się bardzo irytującego problemu
  4. Rozenek niewyspana, bez makijażu, nieuczesana nagle weszła do spożywczego. Słowa kasjerki zapamięta do końca życia
  5. Zobaczyli co Wałęsa zjadł na obiad i wstrzymali oddech. Nagle zamarli, zaczęli alarmować po chwili
  6. Kompletna degrengolada na gali boksu, sędzia nie zauważył nokautu. Pięściarz wstał dopiero po pięciu minutach (WIDEO)

Źródła: Se/ Pikio

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł