Ziemniaki i często popełniany błądPixabay / guvo59

Ziemniaki wrzucasz do zimnej wody czy na wrzątek? Prawie wszyscy popełniają fatalny błąd

Ziemniaki bez dwóch zdań są jedną z kulinarnych podstaw. Często wykorzystujemy je jako dodatek do obiadów. Okazuje się, że podczas gotowania popełniamy okropny błąd. Na jaką wodę należy wrzucać ziemniaki?

Nie da się ukryć, że ziemniaki są niezwykle smakowitym warzywem, które można przygotować na najróżniejsze sposoby. Zazwyczaj po prostu je gotujemy w wodzie. Już teraz przekonaj się czy robisz to w prawidłowy sposób.

Smutne doniesienia o żonie Zenka Martyniuka. A jeszcze niedawno para mówiła o diecie i pokazywała imponującą kuchnięSmutne doniesienia o żonie Zenka Martyniuka. A jeszcze niedawno para mówiła o diecie i pokazywała imponującą kuchnięCzytaj dalej

Jak gotować ziemniaki?

Ziemniaki należy wrzucać do zimnej czy gorącej wody? Takie pytanie spędza sen z powiek wielu smakoszom. Mało kto spodziewałby się, że podczas tak prozaicznej czynności popełniamy błąd, który może nas wiele kosztować.

Ziemniaki w swoim wnętrzu skrywają wiele składników odżywczych. Nalezą do nich witaminy B1, B5, B6, PP, C, E, A oraz K. Ponadto ziemniaki są bogate w potas, mangan, magnez, fosfor, żelazo i wapń. Odpowiedni sposób gotowania wpływa na ich zawartość w posiłku. Powinien o tym wiedzieć każdy, kto ceni sobie zdrowe jedzenie.

Dzisiaj grzeje:

  1. Obłędne gołąbki z przepisu Magdy Gessler. Farsz skrywa sekretny składnik
  2. Nie żyje 5 osób. Wśród nich mogą być Polacy. Porażająca tragedia za polską granicą
  3. Masz pod ręką monetę 5 zł? Weź jutro do Biedronki, będzie miała ogromną moc nabywczą

Ziemniaki ugotowane w ten sposób będą najzdrowsze

Okazuje się, że ziemniaki wrzucane do wrzącej i lekko osolonej wody zachowują najwięcej składników odżywczych. Nie da się ukryć, że mało kto postępuje w ten sposób. W związku z tym warto zmienić swoje przyzwyczajenia. Ziemniaki najlepiej gotować na średnim ogniu. Nie należy się obierać ich zbyt wcześnie, a trzymanie w zimnej wodzie powinno trwać nie dłużej niż 15 minut.

Była żona Michała Wiśniewskiego jest nieuleczalnie chora. Diagnozę usłyszała będąc w ciąży, teraz musi przestrzegać rygorystycznej dietyByła żona Michała Wiśniewskiego jest nieuleczalnie chora. Diagnozę usłyszała będąc w ciąży, teraz musi przestrzegać rygorystycznej dietyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Miało być wyrównanie emerytur, będzie w pakiecie srogi podatek. Rząd kosztem Polek będzie łatać dziurę budżetową
  2. Zmiana jest bardzo niepozorna. Pojawia się w naszym ciele, jeśli przeszliśmy zakażenie wirusem bezobjawowo
  3. Wszyscy się smucą po doniesieniach o Gardias i córeczce. Kwestię jedzenia gwiazda TVN traktuje w szczególny sposób
  4. Najlepsze, najszybsze, najpyszniejsze ciasto bez pieczenia. Nie da się opisać smaku, jest boskie
  5. Lata całe nie widziano ich w Polsce. Polak znalazł grzyby warte 7 tys. euro/kg
  6. Kalina Jędrusik gwiazdą PRL-u. Czym zasłynęła polska Marilyn Monroe?

Źródło: mamaDu

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł