Ziemniaki - jak je gotować?Pixabay / Efraimstochter

Najgorszy błąd podczas gotowania ziemniaków. Jego skutki są prawdziwym koszmarem

Ziemniaki są jednym z najpopularniejszych dodatków obiadowych. Kotlety i gołąbki nie mogłyby się bez nich obejść. Mało kto spodziewałby się, że podczas gotowania ziemniaków tak łatwo o poważny błąd. Jak uniknąć kulinarnej klęski?

Nie da się ukryć, że gotowane ziemniaki są klasyką kuchni, której ciężko się oprzeć. Już teraz przekonaj się jakiego błędu warto unikać. Każdy wielbiciel kulinarnych przygód z ziemniakami w roli głównej powinien zdawać sobie z tego sprawę.

Nagłe komunikaty lada moment we wszystkich większych sklepach spożywczych. Padły znaczące datyNagłe komunikaty lada moment we wszystkich większych sklepach spożywczych. Padły znaczące datyCzytaj dalej

Gotowane ziemniaki i rażący błąd

Ziemniaki odgrywają niezwykle istotną rolę w kulinariach. Można je piec i smażyć, jednak najpopularniejsze jest ich gotowanie. Właśnie w takiej formie ziemniaki goszczą niemal codziennie na wielu polskich stołach.

Smakowite ziemniaki niejednokrotnie potrafiły przyprawić nas o zawrót głowy. Gotowanie bulw wydaje się trywialnie prostym zadaniem, jednak nie oznacza to, że w trakcie tej czynności nie popełniamy błędów.

Dla niektórych ziemniaki są czymś więcej niż smaczną bulwą. Do tego grona bez wątpienia należy Joanna Jakubiuk, która jest autorką książki "Ziemniak". Jak sama nazwa wskazuje jej tematem przewodnim są uwielbiane ziemniaki.

Ekspertka, przed którą ziemniaki nie mają żadnych tajemnic, w jednej z rozmów opowiedziała o błędzie, który często popełniamy podczas gotowania. Jej słowa powinien wziąć sobie do serca każdy smakosz, któremu ziemniaki są bliskie sercu.

Dzisiaj grzeje:

  1. Masz ochotę na małe co nieco? Za mniej niż 5 zł zrobisz przepyszny i zdrowy deser bez cukru, przepis jest banalnie prosty
  2. Odliczane są już tylko godziny do nowych ograniczeń w przemieszczaniu. Z dnia na dzień sytuacja jest coraz trudniejsza. Będą wielkie kłopoty dla wszystkich podróżnych
  3. Najlepsze domowe rogaliki zrobisz w 20 minut. Sekret ich smaku tkwi w nietypowym przepisie

Jaki błąd popełniamy gotując ziemniaki?

Okazuje się, że ziemniaki najlepiej wrzucać do gorącej wody. Nie da się ukryć, że przeważnie umieszczamy je w zimnej wodzie i czekamy aż się ugotują. Jak ekspertka uzasadniła swoje stanowisko dotyczące gotowania ziemniaków?

- Ziemniak szybciej się wtedy ugotuje, nie będzie też miał czasu, żeby stracić w wodzie swoich wszystkich wartości odżywczych. Zawsze gotujemy ziemniaki od gorącej wody - powiedziała Joanna Jakubiuk w rozmowie z portalem moje gotowanie.

Bez wątpienia jej słowa warto wziąć do serca. W dalszej części aktorka książki "Ziemniak" wskazała na jeszcze jedna istotną kwestię, o której nie można zapominać. Nieuwaga może sprawić, że ziemniaki staną się kulinarnym rozczarowaniem.

Ziemniaki solimy, przynajmniej odrobinę. Tak jak wodę na makaron czy pierogi – wszystko musi gotować się w smaku. Nieważne, jak wspaniałe byłoby ciasto czy farsz, jeśli nie osolimy wody, będzie klapa - nadmieniła Joanna Jakubiuk. Ekspertka z pewnością wie jak dobrze zrobić ziemniaki.

Makłowicz zdradził swój trik na chrupiące i puszyste placki ziemniaczane. Poezja smaku, lepszych nie jedliścieMakłowicz zdradził swój trik na chrupiące i puszyste placki ziemniaczane. Poezja smaku, lepszych nie jedliścieCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Dziś ruszyły masowe kontrole Polaków, akcja na cały kraj. Konsekwencje mogą być poważne
  2. Tragedia: rolnik zabity przez maszynę. Michał umierał na rękach kuzyna
  3. Absolutny ideał wśród zup, nie nadążysz z dokładkami. Kuroń podał wybitny przepis na kapuśniak z włoskiej kapusty, niesamowita rozkosz
  4. Złapali się za głowę, gdy usłyszeli, co zdaniem Gessler jest sekretem idealnego rosołu. Prawie każdy gotuje go w inny sposób
  5. Czy można gotować zupę na nierozmrożonym mięsie? Zdziwisz się
  6. Pilne ostrzeżenie GIS. Popularny produkt wycofany ze sprzedaży, jego spożycie może być niebezpieczne dla zdrowia
  7. Odkryto rewolucyjny materiał. Dzięki niemu będzie można stworzyć komputery przyszłości

Źródło: Moje gotowanie

Zapraszamy na naszego Instagrama

Następny artykuł