Ziemniaki mają ciekawe zastosowaniepikrepo.com

Niewiarygodne jak zwykłe ziemniaki mogą poprawić wygląd Twoich roślin. Kwiaty rosną jak na drożdżach, stosuj trik szczególnie zimą

Ziemniaki zdecydowanie królują na naszych talerzach - spora ich porcja syci i nadaje potrawie treściwości. Okazuje się jednak, że można zastosować je w zupełnie nowy sposób. Dzięki poniższemu trikowi z ich udziałem, twoje rośliny będą rosły jak na drożdżach.

Ziemniaki podajemy w najróżniejszy sposób. W Polsce najbardziej popularne są najzwyklejsze gotowane bulwy, które podaje się w całości wraz z koperkiem i masłem. Jeśli zastanawiałeś się czy można zrobić coś z nimi poza jedzeniem, mamy dla ciebie świetne wieści.

Piła sok z kapusty przez miesiąc i teraz nie może bez niego żyć. Pozbyła się problemów zdrowotnych, które niepokoiły ją przez lataPiła sok z kapusty przez miesiąc i teraz nie może bez niego żyć. Pozbyła się problemów zdrowotnych, które niepokoiły ją przez lataCzytaj dalej

Ziemniaki mogą być wspomagaczem dla twoich roślin domowych - efekt jest niebywały

Historia ziemniaków jest zaskakująca, gdyż na samym początku nikt nie traktował ich w Europie jako żywność. Ludzie sadzili je w swoich ogrodach z uwagi na walory estetyczne - po zakwitnięciu, roślina wydaje piękne, białe kwiaty. Dopiero po jakimś czasie, od przywiezienia ich z Ameryki Łacińskiej, zaczęto jeść bulwy.

Od tego momentu kartofle stały się jednym z podstawowych źródeł pokarmu dla wielu Europejczyków. Są pełne węglowodanów, zawierają sporo witamin i minerałów, a także, przede wszystkim, sycą jak nic innego. Metod na ich przygotowanie jest całe multum i wszystko zależy jedynie od wyobraźni kucharza.

Zdecydowanie najczęściej gotuje się je w wodzie, aby następnie poddać je dalszej obróbce. Niezależnie od tego, czy preferujemy purée, czy wolimy jeść je w całości - zawsze pozostaje nam sporo mętnej wody, którą zazwyczaj wylewa się do zlewu.

Dzisiaj grzeje:

  1. Puszyste racuchy Okrasy biją na głowę wszystkie inne. Sekretny składnik sprawi, że pokocha je cała rodzina
  2. Wizja Jackowskiego o Bożym Narodzeniu przeraziła osoby planujące wyjazd. Niepokojące słowa
  3. Buraki zmiksowane z dwoma dodatkami działają lepiej niż antybiotyk. Nic nie ma potężniejszego działania

Nikogo nie powinno to dziwić, wszak mało kto to wie, że można wykorzystać ją na wiele sposobów. Doskonałym pomysłem jest ugotowanie na niej chociażby zupy czy sosu - duża ilość skrobi zagęści potrawę i zwiększy jej wartości odżywcze.

Woda po gotowaniu pyrek jest świetna także jako odkamieniacz oraz detergent do czyszczenia czajników, pralek, zlewów czy wan. Skrobia zmiękcza osady i ułatwia ich pozbycie się, co przekłada się na lśniące powietrze, udrożnione rury oraz czyste urządzenia.

My jednak najbardziej polecamy wykorzystać ją do podlewania kwiatów. Podczas gotowania ziemniaki oddają wiele minerałów do wody, której wylanie skutkuje całkowitą ich utratą. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz użyć jej do zagęszczenia zupy, kwiaty przyjmą ją "z otwartymi ramionami."

Choć obecnie okres wegetacyjny kończy się, to wielu ogrodników ciągle zaleca okazjonalne nawożenie. Dzięki temu rośliny znacznie szybciej zaczynają swój cykl wzrostu, więc twój dom pełen będzie zieleni o wiele prędzej niż zwykle.

Skrobia i minerały z wody są doskonałym rozwiązaniem, aby rośliny były dobrze odżywione, szybko rosły i w ekspresowym tempie zaczęły kwitnąć. Jest jednak jeden szkopuł, o którym bezwzględnie należy pamiętać, inaczej możemy spowodować roślinom dużą krzywdę.

Woda nie może być solona - sól zabije rośliny, zanim zdążysz się zorientować co się stało. Ziemniaki możesz bez problemu doprawić po ugotowaniu, więc nie powinno być żadnego problemu.

Najszybsze ciastka z czekoladą na świecie, wystarczą 2 składniki i 3 minuty. Możesz jeść je na gorąco, goście oniemieją z zachwytuNajszybsze ciastka z czekoladą na świecie, wystarczą 2 składniki i 3 minuty. Możesz jeść je na gorąco, goście oniemieją z zachwytuCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu Polaków
  2. Cudowny produkt, bije na głowę sklepowe wersje. Jeśli masz jabłka, zrobisz go błyskawicznie
  3. Piła sok z kapusty przez miesiąc i teraz nie może bez niego żyć. Pozbyła się problemów zdrowotnych, które niepokoiły ją przez lata
  4. Łatwiejszy do zrobienia niż sok czy syrop, a tak samo skuteczny. Na jesienne przeziębienia sięgnij po napar z imbiru
  5. Najszybsze ciastka z czekoladą na świecie, wystarczą 2 składniki i 3 minuty. Możesz jeść je na gorąco, goście oniemieją z zachwytu
  6. Niezwykle prywatne i intymne wyznanie Tatiany Okupnik. “Nikomu nic do tego!”
  7. Projektant PlayStation 5 zdradza zaskakujące szczegóły z produkcji. Urządzenie miało wyglądać jeszcze inaczej

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł