Ziemniaki sprawiły jej sporo cierpieniacanva.com/vm2002

Zjadła tłuste placki ziemniaczane. Nagle zaczęła krzyczeć i płakać, niespodziewanie pojawił się dziwny ból

Ziemniaki z mąką i jajkami usmażyła na dużej ilości tłuszczu. Już wieczorem czuła silny ból, a następnego dnia zaczęła płakać i krzyczeć z powodu dziwnej reakcji jej organizmu. Z bezsilności postanowiła poradzić się internautów, którzy próbowali tłumaczyć jej odczucia stresem. Wskazali również, że placki ziemniaczane smażone na głębokim tłuszczu są ciężkostrawną potrawą, która może źle wpływać na wrażliwe jelita.

Ziemniaki nie są, wbrew popularnej opinii, ciężkostrawnym produktem. To dodatki, takie jak skwarki czy smażenie na głębokim tłuszczu sprawiają, że układ pokarmowy radzi sobie z nimi znacznie gorzej. Internautka zjadła pewnego dnia smażone placki ziemniaczane, a wieczorem nagle zaczęła czuć ból, a następnego dnia czuła mdłości i ucisk w klatce piersiowej.

Babcia nagrała jak najszybciej i najtaniej zrobić ciasto bez pieczenia. Hitowy przepis podbija siećBabcia nagrała jak najszybciej i najtaniej zrobić ciasto bez pieczenia. Hitowy przepis podbija siećCzytaj dalej

Ziemniaki sprawiły jej wiele cierpienia

Po zjedzeniu placków ziemniaczanych przez chwilę z pewnością wszystko było w porządku. Niestety, na wieczór tego samego dnia internautka zaczęła czuć dziwny ból w górnej części żołądka. Mimo wszystko postanowiła położyć się spać i obserwować swój stan.

O poranku było znacznie gorzej. Do bólu doszło więcej objawów. Od rana miała mdłości, kuła ją lewa część brzucha i czuła niepokojący ucisk pod lewą piersią. Z bezsilności łzy zaczęły ciec jej wielkim strumieniem, ponieważ kobieta obawiała się o swoje zdrowie. Jej mała córeczka była niewinna, lecz kobieta próbowała wyładować na niej swoja irytacje krzycząc na nią.

Jej zapytanie zostało umieszczone na forum dla ludzi z zespołem jelita drażliwego, który, jak czytamy na portalu medicover.pl, "polega na nawracających zaburzeniach pracy jelit i ich nad reaktywności, niezwiązanych ze zmianami organicznymi lub biochemicznymi w organizmie." Oznacza to, że niezależnie od spożytego jedzenia czy przyjmowanych leków, jelita mogą funkcjonować w zły sposób.

Dzisiaj grzeje:

  1. Nie tylko dla fanów słynnego batonika. Przepyszne ciasto bez pieczenia „Prince Polo”
  2. Ujawnili prawdę o Ryanair. Wszystko w czasie pandemii, trudno się nie zdziwić
  3. Działa podobnie jak sok i syrop, a jest łatwiejszy do zrobienia . Piorunujące działanie naparu z imbiru

Jej obawy były ogromne, ponieważ wpadł jej do głowy pomysł, że to może nie być zespół jelita drażliwego, lecz chora trzustka. Dodała także, że nie posiada woreczka żółciowego. Na pomoc szybko ruszyli inny użytkownicy forum.

Wytłumaczyli jej, że za dużą część jej samopoczucia może odpowiadać najzwyklejszy stres. Chore jelito niesie ze sobą sporo niedogodności, co może mocno denerwować chorego. Nerwy mogą pogarszać ogólny stan doprowadzają do silnego uczucia niewygody czy nawet bólu.

"Placki ziemniaczane są bardzo ciężko strawne i nawet zdrowi ludzie unikają jedzenia ich w godzinach wieczornych. Nocą przewód pokarmowy pracuje słabiej, stąd mdłości po przebudzeniu" - tłumaczy jedna z komentujących.

Organizm nie był przyzwyczajony

Inna użytkowniczka wyjaśniła, że jej ciało mogło nie być przyzwyczajone do tak ciężko strawnych dań, więc wzmożone trawienie wywołało tak nieprzyjemną reakcję. Poradziła, aby zmniejszyła ilość spożywanych tłustych produktów, a najlepiej, by w ogóle z nich zrezygnowała.

Chora dodała, że lekarz robił jej wszystkie badania i nic z nich nie wynikało, więc reszta komentujących nabrała jeszcze większej pewności, że to najzwyklejszy stres spowodował jej tyle cierpienia. Po dwóch dniach od zamieszczenia wpisu napisała, że ból znacznie się zmniejszył, a została jedynie biegunka.

Aby zachować pełnie zdrowia warto zrezygnować lub mocno ograniczać tłuste jedzenie, które często nie niesie ze sobą zbyt wielu wartości odżywczych.

Połącz z imbirem. Zdrowsze niż czosnek, buraki, miód, kapusta i ogórki kiszone razem wziętePołącz z imbirem. Zdrowsze niż czosnek, buraki, miód, kapusta i ogórki kiszone razem wzięteCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Pielęgniarki mają już dosyć. Możliwy strajk generalny
  2. Koniec z kolejkami w urzędach. Załatwianie spraw stało się o niebo łatwiejsze
  3. Makłowicz w końcu zdradził najlepszy przepis na tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami. Lepszego farszu nie można sobie wymarzyć
  4. Najlepsza możliwa surówka z kapusty pekińskiej. Jest ważny powód, aby ją jeść
  5. Właśnie przypaliłeś ulubiony obiad? Oto triki, które pozwolą Ci go uratować
  6. Uwaga, niebezpieczne zwierzę uciekło z hodowli. Mieszkańcy Warszawy muszą mieć się na baczności
  7. Na miejscu zjawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Straty po pożarze są ogromne, spłonęło 85 ton ziarna

Źródło: forum.gazeta.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł