Ziemniaki bez kipieniapixabay.com/Hans

Co robić, gdy ziemniaki zaczynają kipieć? Wystarczy dodać produkt, który jest w każdej lodówce

Ziemniaki przybierają na naszych talerzach różnorakie formy, jednak najczęściej zwyczajnie je gotujemy. Zdarza się, że czasem zaczynają kipieć i wtedy cała kuchenka jest do sprzątania. Zdradzamy co zrobić, aby tego uniknąć.

Ziemniaki nie bez kozery są jednym z najczęściej wykorzystywanych warzyw w kuchni. Bez problemu można poddawać je różnym czynnością, co pozwala ugotować je na wiele różnych sposobów. Dzięki temu nadają się do mnóstwa dań z całego świata. W Polsce najczęściej zwyczajnie gotuje się je w wodzie. Niestety, taki sposób sprawia, że mogą wykipieć. Mamy na to remedium.

Olbrzymie kary pieniężne za bagatelizowanie godzin dla seniorów. Jest nowa zasada, na co trzeba zwrócić uwagę?Olbrzymie kary pieniężne za bagatelizowanie godzin dla seniorów. Jest nowa zasada, na co trzeba zwrócić uwagę?Czytaj dalej

Ziemniaki zawsze wyjdą doskonałe

Początkujący kucharze mogą stresować się wpadkami czy porażkami, jednak każdy kiedyś zaczynał gotować w swoim życiu. Jeśli często zdarza ci się sprzątać kuchenkę po wodzie z ziemniaków, które wykipiały, nie przejmuj się. Wiele osób było w tym samym miejscu co ty.

Jeśli twoim zdaniem najlepiej smakują tłuczone ziemniaki, nie masz wyjścia - musisz sprostać zadaniu i gotować je w wodzie. Aby ułatwić cały proces i nie ryzykować pobrudzonej kuchni, wystarczy dodać do garnka jeden produkt, aby problem kipienia z garnka znika jak ręką odjął.

Po włożeniu ziemniaków do wody odczekaj kilka minut, aż całość zacznie się gotować. Następnie wystarczy dodać łyżkę najzwyklejszego masła. Tłuszcz sprawi, że nigdy więcej nie uświadczysz dotychczasowego kłopotu.

Czas gotowania ziemniaków jest najważniejszy

Dzisiaj grzeje:

  1. Gołąbki z przepisu Okrasy biją na głowę wszystkie inne. Farsz zachwyca, ale hitem jest sos
  2. Rząd pracuje nad nowymi restrykcjami. Chcą wprowadzić je na święta. Za polską granicą trwają rozmowy
  3. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach

Nawet jeśli zapomnisz o dodaniu masła i kartofle i tak wykipią, nie możesz nie pamiętać o jednym aspekcie - czas gotowania jest kluczem do sukcesu. Zbyt krótkie trzymanie garnka na gazie sprawi, że bulwy nie będą dogotowane, co może doprowadzić do silnej niestrawności czy nawet wymiotów i gorączki.

Zbyt długie gotowanie wywoła równie przykry skutek dla smakosza. Pyry rozpadną się i stracą mnóstwo swojego cennego smaku, a nikt przecież nie lubi mdłego jedzenia. Złotym środkiem jest około 25-30 minut dla zwykłych ziemniaków, a 15-20 minut dla młodych.

Do gotujących się bulw można dodać różnorakie ulepszacze, takie jak czosnek, tymianek czy rozmaryn - w taki sposób aromatyzujemy je i wzbogacamy o ciekawe nuty smakowe. Jeśli więc znudził ci się ich zwykły smak, wypróbuj różne dodatki.

Ziemniaki mają mnóstwo witamin i minerałów. Znajdziemy w nich między innymi: witaminy B1, B2, PP oraz E, a także potas, magnez, wapń i fosfor. Warto jeść ich jak najwięcej, ponieważ wbrew pozorom nie są tuczące.

Pozytywnie wpływają na działanie organizmu, regulują ciśnienie krwi, dają dużo energii a także poprawiają przemianę materii. Co ciekawe są świetnym źródłem witaminy C, której zawierają najwięcej.

Niemożliwe, a jednak. W chwilę zrobisz chleb domowy, ale tak pyszny, że brakuje słówNiemożliwe, a jednak. W chwilę zrobisz chleb domowy, ale tak pyszny, że brakuje słówCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Lidl wprowadza nietypowe udogodnienia. W sklepach skorzystać można teraz z nowych rozwiązań
  2. Za 68 dni ogromne zmiany dla tysięcy rolników. Powód do radości czy smutku?
  3. Z przyprawy, którą masz w kuchni zrobisz pyszny syrop, który pomoże na ból gardła i kaszel. Jedzona 2 razy dziennie również zdziała cuda
  4. Wyciśnij sok z buraka i wypij. Szybko zauważysz tyle plusów, ile gwiazd na niebie w pogodną noc
  5. Oniemiejesz z zachwytu na sam widok schabowych z jej przepisu. Oszołomi cię, co robi z kapustą
  6. Zacznie się już jutro. Poważne zmiany dotkną całą Polskę
  7. Kontrowersyjny ksiądz zaproponował karę śmierci za aborcję. Nie mieści się w głowie

Źródło: dompelenpomyslow.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł