ziemniakipixabay

Ziemniaki znikają z gazetek supermarketów. Powód wywołuje wściekłość

Ziemniaki już nie pojawiają się w promocyjnych gazetkach dyskontów i supermarketów. Nie widać już żadnych promocji na ten niegdyś często przeceniany i promowany produkt. Jakie są tego przyczyny?

Ziemniaki znikają z gazetek marketów, supermarketów i wszelkiego rodzaju sklepów spożywczych. Wydaje się, jakby nikt już nie chciał zachęcić do ich kupna. Nie widzimy, aby sieci czy indywidualne sklepy próbowały przyciągnąć klienta cenami. To dość nietypowe jeśli chodzi o ziemniaki, które są przecież podstawowym i powszechnie kupowanym towarem. Jaki jest powód tego milczenia?

Zajrzała do śmietnika pod znanym polskim sklepem, odkryła skandal i w pośpiechu zaczęła robić zdjęcia. Jest aferaZajrzała do śmietnika pod znanym polskim sklepem, odkryła skandal i w pośpiechu zaczęła robić zdjęcia. Jest aferaCzytaj dalej

Ziemniaki to artykuł podstawowy i niskomarżowy. Kiedyś często były na nie promocje


Niestety, powód jest prosty i dość bolesny. Ziemniaki to produkt masowy i niskomarżowy, który powinien mieć dość stabilną i niską cenę. A jednak sieci mocno wyhamowały z promowaniem ziemniaków w swoich gazetkach, ograniczyły też ilość promocji czy obniżek na ceny tego produktu. Dlaczego?


Okazuje się, że ceny ziemniaków rosną i nie ma już na nie tak atrakcyjnych promocji, jak w zeszłym roku. Ziemniaki w supermarketach podrożały o 28,9 proc. Są dwa powody takiego stanu rzeczy - jeden jest tym podstawowym, a drugi jedynie nasila zjawisko.


Pierwszy i najważniejszy powód to wzrost cen żywności. Warzywa i owoce mocno drożeją już od dłuższego czasu. Wśród powodów wymienia się wzrost kosztów produkcji czy niekorzystne warunki pogodowe ostatnich lat - susze i przymrozki. Drugi powód ma wiele wspólnego z tym, jak supermarkety i sklepy ustalają swoje ceny.

Dzisiaj grzeje: 1. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty

2. Turyści jadący do Zakopanego będą wściekli. Ogromne problemy aż przez 3 lata


Otóż wzrosty cen skupu są i tak znacznie mniejsze niż wzrosty cen w marketach. Jednak wydaje się, że sklepy w zeszłym roku trochę przesadziły z obniżkami cen ziemniaków i promocyjne ceny z gazetek okazały się na dłuższą metę nieopłacalne. Możliwe, że w tym roku po prostu postanowiły nie obniżać swojej marży aż tak bardzo.


GUS informuje że obserwujemy znaczne podwyżki nie tylko cen ziemniaków, ale i cen trzody chlewnej. Potaniały na przykład pszenica i żyto. Czy zauważymy te zmiany obserwując ceny pieczywa?

Najlepsze newsy:

  1. Witold Pyrkosz poznał swoją żonę gdy miała zaledwie 17 lat. Jej losy po jego śmierci są smutne
  2. Ogromny hejt na szcześcioraczki z Polski. Fala okrucieństwa
  3. W McDonald's doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?
  4. 10 najgorzej wpływających na mózg produktów. Ich zjedzenie nas ogłupia?
  5. Cennik sejmowej restauracji ścina z nóg. Naleśnik 2 zł, kaszanka 3 zł, schab 5 zł cała lista powala

Źródło: finanse.wp.pl

Następny artykuł