Zioła szwedzkiepixabay.com/ivoxis

Pomagają na bóle głowy, niestrawność i infekcje. Zioła szwedzkie są coraz popularniejsze wśród Polaków, zdradzamy recepture

Zioła szwedzkie zyskują co raz większą popularność - mają praktycznie niezliczona ilość zastosowań i właściwości. Pomagają między innymi na bóle głowy, niestrawność czy wszelkie infekcje. Znamy sekretną recepturę, która pozwoli wam zrobić je w domu.

Zioła szwedzkie są ciekawą kompozycją roślin leczniczych, które pozytywnie wpływają na zdrowie, samopoczucie oraz wygląd. Mieszanka zalecana jest na wiele różnych przypadłości, które znikają dzięki niej w mgnieniu oka. Do niedawna wykonanie jej w domu było niemożliwe, ponieważ nie znaliśmy odpowiednich proporcji ani dokładnego składu. Dzisiaj wszystko się zmieniło, a my poznaliśmy szczegółową recepturę. Postanowiliśmy się nią z wami podzielić, abyście z łatwością i niską ceną mogli przygotować ją samodzielnie.

Córka aktora Boczka z Córka aktora Boczka z "Kiepskich" wyrosła na przepiękną kobietę. Jej mama i tata gotują nietypowe dania, jednak ona nie jada w domu rodzinnymCzytaj dalej

Zioła szwedzkie - mieszanka, której przypisuje się niesamowite działanie

Najczęstszym sposobem przygotowania ziół szwedzkich do leczenia jest wykonanie nalewki. Mieszanka składa się z 11 ziół, które następnie moczone są w wysokoprocentowym alkoholu, który wyciąga z nich najlepsze. W etanolu bowiem rozpuszcza się wiele prozdrowotnych substancji, które inaczej mogłyby zostać pominięte.

Legenda głosi, że człowiek, który opracował mieszankę, niejaki lekarz Claus Samst dożył 104 lat. Rezydował w Szwecji, stąd tak też nazwano połączenie wszystkich 11 ziół. Z czego dokładnie składają się zioła szwedzkie? Skład podajemy poniżej wraz z proporcjami potrzebnymi do wykonania około 1 litra nalewki:

Dzisiaj grzeje:

 1. Okrasa ujawnił tajemnicę optymalnego ciasta na pierogi. Kluczem jest 1 krok, sprawia że nigdy się nie rozpadają
 2. Kapitalny dodatek do emerytury. Świadczenie może być wyższe nawet o 2 tys. zł
 • aloes 10 gramów
 • manna 10 gramów
 • arcydzięgiel 10 gramów
 • kamfora 10 gramów
 • szafran 0,2 grama
 • mirra 5 gramów
 • kurkuma 10 gramów
 • rabarbar 10 gramów
 • dziewięćsił 5 gramów
 • senes 10 gramów
 • driakiew 10 gramów

Zioła wkładamy do dużego słoika, zalewamy alkoholem, zakręcamy i odstawiamy w chłodne miejsce na minimalnie 14 dni. Idealnie sprawdzają się jako maść, którą wcierać należy w miejsca dotknięte chorobą. Działają między innymi na: migreny, hemoroidy, wzdęcia, ospę wietrzną, zmianach skórnych, bólach stawów i wielu innych. Lista dolegliwości, które możemy leczyć lub łagodzić, jest bardzo długa.

Z ziół nie powinny jednak korzystać osoby, które mają alergie na jakikolwiek składnik, marskość wątroby, choroby nerek, niedrożność jelit i alkoholizm.

Najlepsze newsy:

 1. Pod Sejmem zrobi się bardzo gorąco, setki Polek i Polaków są zbulwersowane. Wychodzą na ulice, będą protestować w obronie dzieci
 2. 700 osób miało kontakt z zakażonym. Porażająca wiadomość spod Tatr
 3. Mszyce i mrówki zaatakowały twoje róże? Roztwór z 1 rośliny odstraszy je w 1 dzień
 4. Ewa Chodakowska nigdy nie wrzuca do rosołu 1 rzeczy. Ma lepszą i zdrowszą alternatywę
 5. Dorota Szelągowska pochwaliła się swoją kuchnią. Fani podzieleni, mają 1 poważny zarzut
 6. Anna Lewandowska pokazała jak wygląda 2 miesiące po porodzie. Niczego nie ukrywa, odważne zdjęcie (FOTO)

Źródło: stylzycia.polki

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł