Żółtko z prawej czy lewej strony jest najzdrowsze?jestpozytywnie.pl

Żółtko po lewej czy po prawej jest zdrowsze? Myli się nieprawdopodobnie wielu ludzi

Żółtko w jajku gra najważniejszą rolę - zawiera w sobie najwięcej substancji odżywczych potrzebnych do rozwoju zarodka. Wiele osób zadaje sobie pytanie: który kolor żółtka jest najzdrowszy? Mnóstwo ludzi popełnia błąd i wybiera złe żółtko. Rozwiązujemy zagadkę, która pozwoli wam jeść tylko najzdrowsze jajka.

Żółtko ma bardzo dużą paletę barw. Jego barwa oscyluje pomiędzy jasno żółtą, a ciemno pomarańczową. Wielu ludzi od lat zastanawia się: który kolor wskazuje najzdrowsze jajko? Wygląd żółtka mówi nam wiele o sposobie odżywiania się kury oraz jej trybie życia, więc już na podstawie jego barwy możemy stwierdzić czy zakupiony przez nas produkt jest zdrowy. Który kolor jest według ciebie najzdrowszy, z prawej czy z lewej? Odpowiedź zaskakuje największych znawców drobiu i miłośników jajek.

Mąż Maryli Rodowicz zobaczył co gwiazda dodaje do potraw i nie wytrzymał. Tajemnica wyszła na jaw w przykrych okolicznościachMąż Maryli Rodowicz zobaczył co gwiazda dodaje do potraw i nie wytrzymał. Tajemnica wyszła na jaw w przykrych okolicznościachCzytaj dalej

Które żółtko jest najzdrowsze? Odpowiedź zaskakuje prawie każdego

Determinując zdrowotne właściwości jajka zazwyczaj kierujemy się jego wyglądem. Jeśli ma twardą skorupkę o ciemnej barwie, jest sporej wielkości i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, prawdopodobnie, według opinii wielu osób, mamy do czynienia z dobrym i zdrowym jajkiem. Nic bardziej mylnego, ponieważ wygląd skorupki zależy jedynie od gatunku kury i nie ma żadnego wpływu na jakość jajka. Okazuje się, że prawdę odkryjemy dopiero po rozbiciu skorupki. Barwa żółtka ma kolosalne znaczenie, a wiedza jak rozpoznać najzdrowsze żółtko jest wyjątkowo cenna.

Dzisiaj grzeje:

  1. Mszyce niszczą twoje krzewy owocowe? Zasiej obok nich jedną konkretną roślinę
  2. Rz: Możesz używać ich zamiast maseczek, ale władze ostrzegają. Skuteczność jest znikoma

Większość osób uważa, że najzdrowsze żółtko znajduje się po prawej stronie. Jego jasna barwa wskazuje, że kura nie była karmiona sztucznymi barwnikami, lecz prowadziła życie na wolnym wybiegu. Prawda jest jednak zupełnie inna.

Jajko po lewej stronie jest najzdrowszym okazem, ponieważ tak intensywną barwę żółtka mogą osiągnąć właśnie kury, które karmią się samodzielnie. Prawie na 100% można mieć pewność, że żółtko to jest bogate w ksantofile czyli naturalny barwnik roślinny, który występuję w roślinach znajdujących się na kurzych wybiegach. Jajko po prawej stronie pochodzi z marketu, a zwierzęta karmione były tanimi paszami, które nie dostarczają kurom zbyt dużo wartości odżywczych. Ciemne jajko kupione zostało z ekologicznej fermy, na której kury mają całkowitą swobodę.

Najlepsze newsy:

  1. Andrzej Duda wycofuje się z emerytalnych obietnic? Poszło o pieniądze
  2. Rz: Możesz używać ich zamiast maseczek, ale władze ostrzegają. Skuteczność jest znikoma
  3. Żałoba w polskiej miejscowości. Nie żyją znany kucharz i sołtys, policja otoczyła mężczyznę, chwilę później stało się najgorsze
  4. Mamy nagranie, trwa 3 minuty i widać na nim wszystko. Zaczął kroić kapustę, po chwili miał gotową najlepszą surówkę świata
  5. Wywołują niewiarygodne skutki uboczne. Niestety, kupujemy je i jemy każdego dnia
  6. Bohaterski czyn reprezentanta Polski. Rzucił się w ogień, by ratować człowieka

Źródło: jestpozytywnie.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł