Zsiadłe mleko, ziemniaki i sadzone jajko - zestaw idealnysmakosze.pl

Najlepszy, banalny przepis na domowe zsiadłe mleko. Najlepiej smakuje z jajkiem sadzonym i ziemniakami

Zsiadłe mleko wśród młodych ludzi wywołuje raczej grymas niesmaku - starsi Polacy lubują się w gęstej i kwaśnej zawiesinie. Z łatwością można przygotować je w domu. Idealne do raczenia się klasyką kuchni, czyli sadzonym jajkiem i ziemniakami z koperkiem.

Zsiadłe mleko z łatwością można kupić w praktycznie każdym sklepie, lecz jego jakość może być kwestionowana. Wszak masowo produkowane produkty poddawane są procesom konserwującym i dodawane są do nich różne substancję, mające na celu wydłużyć datę przydatności do spożycia.

Polacy złapią się za głowy. Wyszło na jaw co Gessler wkłada do kapusty robiąc gołąbkiPolacy złapią się za głowy. Wyszło na jaw co Gessler wkłada do kapusty robiąc gołąbkiCzytaj dalej

Zsiadłe mleko jakiego jeszcze nie piłeś

Produkty spożywcze poddane fermentacji mlekowej są jedynymi z najzdrowszych możliwych składników diety. Bakterie fermentujące daną żywność są potrzebne organizmowi człowieka - to między innymi one znajdują się w jelitach tworząc naturalną florę bakteryjną.

Zła kondycja bakterii w jelitach może wywoływać liczne choroby ogólnoustrojowe. Ich odpowiednia praca warunkuje nie tylko zdrowie ale i samopoczucie - naukowcy donoszą, iż za depresje w pewnym stopniu odpowiadają także problemy z florą bakteryjną.

Zsiadłe mleko jest kwaśne w smaku, z wyczuwalnymi grudkami. Na języku powinno delikatnie musować jak dobrze ukiszone ogórki - bakterie poza kwasem mlekowym wytwarzają także dwutlenek węgla, który w niewielkich ilościach gromadzi się w produkcie.

Jakie benefity idą w parze z piciem zsiadłego mleka? Napój ten łagodzi objawy jelita drażliwego, redukuje problemy związane zn nietolerancją laktozy, działa przeciw nowotworowo, wzmacnia odporność, działa przeciwgrzybicznie i dostarcza dużych ilości witamin z grupy B.

Dzisiaj grzeje:

 1. Rozpływające się w ustach ciasto za grosze dla leniwych. Zrobisz je w zaledwie 10 minut, bez pieczenia
 2. Zrobili sobie zdjęcie na wycieczce. Gdy zobaczyli je z bliska, zaniemówili, było za ich plecami
 3. Krzysztof Krawczyk przyjął ostatnie namaszczenie. Żona potwierdziła, że jakiś czas temu artysta był na specjalnej diecie, ale nie uchroniła go ona przed operacją

Przepis na domowe zsiadłe mleko

Składniki:

 • 3 l mleka świeżego
 • 6 łyżek naturalnego kefiru z żywymi kulturami bakterii

Mleko przelej do szklanego naczynia. Dodaj do niego kefir i dokładnie zamieszaj. Odstaw naczynie w ciepłe miejsce do czasu, aż mleko zgęstnieje, rozwarstwi się i osiągnie kwaśny smak. Po tym czasie schowaj je natychmiast do lodówki lub wypij.

Możesz przyspieszyć proces podgrzewając mleko do 37 stopni Celsjusza. Jeśli nie masz termometru, możesz użyć palca - jeśli wkładając go do płynu czujesz podobną temperaturę jak twoje ciało, jest gotowe.

Takie mleko idealnie pasuje z sadzonymi jajkami, młodymi gotowanymi w całości ziemniakami oraz dużą ilością siekanego koperku. Smacznego.

Choruje na nią 4 miliony Polaków rocznie, wielu znosi ją fatalnie. Cudowny syrop z czosnku pomaga w zwalczaniu chorobyChoruje na nią 4 miliony Polaków rocznie, wielu znosi ją fatalnie. Cudowny syrop z czosnku pomaga w zwalczaniu chorobyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

 1. Lidl ze specjalnym prezentem dla seniorów. Mogą liczyć na obniżkę o prawie 1/3
 2. Mocna akcja pod finałowym zdjęciem z "Rolnik szuka żony". Komentarze zabolały
 3. Zwykłe ziemniaki zrobiła według przepisu z 1937 roku. Zapiekanka po nelsońsku jest tania, przepyszna i prosta w przygotowaniu
 4. Mąż Anny Dymnej walczy o życie. Aktorka również ma problemy zdrowotne, przez które trudno jej gotować i robić ukochane przysmaki
 5. Surówka dla zdrowotności, jak mawiały nasze babcie. Pieczone buraki i kiszone ogórki tworzą unikalne połączenie, które okrasza chrzanowa nuta
 6. Szpitale znalazły się w martwym punkcie. Ani jednego wolnego respiratora w całym regionie
 7. Nagrał, co na cmentarzu robi Żandarmeria Wojskowa. W sieci zawrzało

Źródło: beszamel.se.pl

Następny artykuł